Jak biegać w wakacje?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi okres urlopów. Z jednej strony mamy trochę więcej czasu wolnego, ale z drugiej strony jesteśmy narażeni na słońce i upały. Jak trenować w takich warunkach?

Skomentuj artykuł "Jak biegać w wakacje?" https://bieganie.pl/trening/jak-biegac-w-wakacje/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Może nie będzie to bardzo odkrywcze, ale ponieważ w artykule nie padło a ja miałem kilka dni temu osobiste doświadczenie to napisze.

Był upał, temperatura chyba ze 32 stopnie, parno.
Pojechałem pod Warszawę do takiego Pałacu Alexandrinum (fajnie zrobione miejsce, w zabytkowym 12 hektarowym parku, były wiceminister ds VAT Witold Modzelewski, wybudował palac w stylu 18 wiecznym, mający służyć jako hotel, widać, że na VACie można rzeczywiście ładnie zarobić ;) ).

Kiedy szedłem z parkingu w stronę parku, skwar był okropny, ale kiedy wszedłem pomiędzy drzewa, wszystko się zmieniło i nawet było to przyjemne.
Tak więc jeśli mozecie szukajcie zadrzewionych miejsc, to naprawdę dużo zmienia.
Znalazłem, że w Madrycie mają dosadzać dużo drzew i robili badania, gdzie cytuję: „ W pilotażowym badaniu przeprowadzonym w Madrycie, po zasadzeniu roślin temperatura w okolicy spadła o ponad 4 stopnie. ”.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3894
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Różnice między patourbanistycznym betonowym miastem, a terenami zielonymi to nawet 12 stopni.
Adam załóż jakiś temat o tym, to pogadamy i pewno wiele osób też. Coś w stylu co ma kosiarka wspólnego z bieganiem, albo cośtam, cośtam innego.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 25 sie 2022, 12:44Adam załóż jakiś temat o tym, to pogadamy i pewno wiele osób też. Coś w stylu co ma kosiarka wspólnego z bieganiem, albo cośtam, cośtam innego.
Ale co z tego wyniknie, że pogadamy? Mogę na ten temat dużo powiedzieć, trochę mówię tu i tam, trochę piszę, i co z tego? G. Wyrastają kolejne pato-blokowiska z drzewkami w doniczkach i trawnikiem z rolki, bo przecież liczy się kasa, na parku nikt nie zarobi, proste. Znaczy, pewnie by można zarobić ale to już trzeba pomyśleć. A, że w perspektywie dalszej wszyscy na tym tracimy i finalnie stracimy znacznie więcej niż zyskamy, to inna sprawa. Ale trzeba patrzeć szerzej, niż perspektywa własnej kieszeni, a to mało atrakcyjne.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3894
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Wszystko zaczyna się od myśli, albo jak mówi jeden znany fizyk od namysłu, no a drugi etap to rozmowa.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Proszę bardzo (żeby nie zaburzać głównego nurtu w którym narazie dyskusji brak):
viewtopic.php?f=1&t=64244
ODPOWIEDZ