Zegarek sportowy - pomoc

pablo0802
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2022, 21:21
Życiówka na 10k: 49
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć. Pomoże mi ktoś dobrać odpowiedni zegarek sportowy?
chciałbym, żeby przede wszystkim miał/był:
1) różne sporty nie tylko bieganie (zależy mi do tego żeby również używać do gry w piłkę nożną oraz na siłownie. Słyszałem, że jest możliwość ustawiania treningu siłowego z konkretnymi ćwiczeniami, liczbą serii i powtórzeń oraz kg obciążenia i podczas treningu zegarek liczy liczbę wykonanych powtórzeń)
2) czujnik tętna - ustawienie zakresu tętna np od 130 do 150 i żeby zegarek odpowiednio reagował jak moje tętno wynosi więcej lub mniej w danym momencie
3) sterowanie muzyką (a najlepiej jakby można było wgrywać muzykę bezpośrednio na zegarek)
4) zapamiętywanie tras (żebym mógł sobie później porównywać czasówki na konkretnej trasie)
5) może być płacenie zegarkiem ale nie musi
6)monitorowanie nawodnienia
7) pace pro może być, ale nie musi
8) wodoszczelny
New Balance but biegowy
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1308
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

pablo0802 pisze: 12 maja 2022, 21:35 Słyszałem, że jest możliwość ustawiania treningu siłowego z konkretnymi ćwiczeniami, liczbą serii i powtórzeń oraz kg obciążenia i podczas treningu zegarek liczy liczbę wykonanych powtórzeń)
Świat się kończy, jak to dalej będzie szło w tym kierunku, to za kilka pokoleń, dzięki wspaniałej technologi małpy będą bardziej rozwinięte od ludzi.

Gdzie te czasy jak pamiętało się numery stacjonarne do wszystkich kumpli. Dziś trzeba kupować zegarek co za nas do 15 policzy.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: 12 maja 2022, 22:55Świat się kończy, jak to dalej będzie szło w tym kierunku, to za kilka pokoleń, dzięki wspaniałej technologi małpy będą bardziej rozwinięte od ludzi.
Wiesz, ja bym powiedziała, że się po prostu zmienia a to normalna kolej rzeczy, a czy dobrze czy źle, to inna sprawa, nie będę oceniać. Mnie też takie wszystkomierzace i wszystkoliczące gadżety śmieszą, biegam ze zwykłym zegarkiem ze stoperem i jak mam potrzebę to i tempo potrafię sobie policzyć na piechotę. Ale nie jestem przez to lepsza od kogoś, komu zegarek mówi, w jakim rytmie ma oddychać (znam takich). Raczej to ja zostaję w tyle.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8776
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Brakuje jakiegoś przedziału cenowego.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
pablo0802
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2022, 21:21
Życiówka na 10k: 49
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: 12 maja 2022, 22:55
pablo0802 pisze: 12 maja 2022, 21:35 Słyszałem, że jest możliwość ustawiania treningu siłowego z konkretnymi ćwiczeniami, liczbą serii i powtórzeń oraz kg obciążenia i podczas treningu zegarek liczy liczbę wykonanych powtórzeń)
Świat się kończy, jak to dalej będzie szło w tym kierunku, to za kilka pokoleń, dzięki wspaniałej technologi małpy będą bardziej rozwinięte od ludzi.

Gdzie te czasy jak pamiętało się numery stacjonarne do wszystkich kumpli. Dziś trzeba kupować zegarek co za nas do 15 policzy.
A za rok będziesz pamiętał ile kg obciążenia ile razy podniosłeś? wszystkie treningi, żeby widzieć jaki był progres? ;) Jeżeli po tak długim czasie pamiętasz wszystkie swoje treningi to bardzo zazdroszczę pamięci ;)
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

pablo0802 pisze: 13 maja 2022, 17:34 A za rok będziesz pamiętał ile kg obciążenia ile razy podniosłeś? wszystkie treningi, żeby widzieć jaki był progres? ;) Jeżeli po tak długim czasie pamiętasz wszystkie swoje treningi to bardzo zazdroszczę pamięci ;)
Biedny Szwarzenegger, dobrze, ze jemu o tym nie powiedziales 40 czy 50 lat temu, bo by nie wiedzial, czy ma jakis progres.
Pewnie szybko by sie zalamal i przedwczesnie skonczyl kariere.
pablo0802
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2022, 21:21
Życiówka na 10k: 49
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sikor pisze: 13 maja 2022, 23:21
pablo0802 pisze: 13 maja 2022, 17:34 A za rok będziesz pamiętał ile kg obciążenia ile razy podniosłeś? wszystkie treningi, żeby widzieć jaki był progres? ;) Jeżeli po tak długim czasie pamiętasz wszystkie swoje treningi to bardzo zazdroszczę pamięci ;)
Biedny Szwarzenegger, dobrze, ze jemu o tym nie powiedziales 40 czy 50 lat temu, bo by nie wiedzial, czy ma jakis progres.
Pewnie szybko by sie zalamal i przedwczesnie skonczyl kariere.
Chodzi o maksymalizację efektów z treningu ;) Arnold może sobie zapisywał w zeszycie, może w ogóle tego nie notował... nie obchodzi mnie to co kto inny robi ;) ja mam taką ochotę ułatwić sobie trening to tak zrobię ;) jeżeli nie masz nic wartościowego do napisania to się nie udzielaj ;)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8776
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Garmin Fenix F7

Wysłane z mojego Pixel 5 .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Pixa
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 906
Rejestracja: 24 cze 2018, 16:34
Życiówka na 10k: 44:09
Życiówka w maratonie: 4:11:10

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się, że jedynym zegarkiem pozwalającym wgrywać muzykę jest Garmin (dokładniej zasysa playlistę np. ze Spotify czy innego streamingu, ale trzeba mieć wykupiona wersję premium) oraz Stratos (mało popularny, produkcja Xiaomi - tu z kolei można wgrać mp3).

Jak ze średniej półki i z NFC to polecam Vivoactive Garmina. Nie zapamiętuje tylko tras, no ale biegasz taką samą to raczej problemu nie ma :-)
Biegam od lipca 2017
5 km - 21:10 (IX 2019)
10 km - 44:09 (III 2020)
HM - 1:42:42 (VI 2019)
M - 4:11:10 (IX 2019)
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

pablo0802 pisze: 16 maja 2022, 20:10 Chodzi o maksymalizację efektów z treningu ;) Arnold może sobie zapisywał w zeszycie, może w ogóle tego nie notował... nie obchodzi mnie to co kto inny robi ;) ja mam taką ochotę ułatwić sobie trening to tak zrobię ;)
No i dobrze, ale sa ulatwienia i ulatwienia. To co napisales, to troche tak zabrzmialo jakbys chcial, zeby zegarek dokladniej sledzil i mowil Ci co masz robic.
Tak jakby przy bieganiu mial mowic "lewa, prawa, lewa, prawa....".
Potem przeskakujesz na temat tego, ze zegarek pozwoli Ci sledzic latwiej progres itp.
No i o ile to drugie uwazam za jak najbardziej zrozumiale i sensowne, to to pierwsze juz nie :bum:

jeżeli nie masz nic wartościowego do napisania to się nie udzielaj ;)
Zachowaj sobie te rady na lepsza okazje. Na przyklad jak Cie ktos o nie poprosi.
Na razie to Ty prosisz o porade i masz problem z przyjeciem jakiekolwiek innego zdania niz Twoje :bleble:
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1308
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

keiw pisze: 16 maja 2022, 20:46 Garmin Fenix F7

Wysłane z mojego Pixel 5 .
Wydaje mi się, że Descent™ Mk2 będzie lepszym wyborem.

śliczny i do tego na nura można zabrać.

https://www.garmin.com/pl-PL/p/633356/pn/010-02132-10

:hejhej:

Aczkolwiek mam wątpliwości czy potrafi liczyć ilość wyciśnięć sztangi na ławeczce.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: 17 maja 2022, 06:36 Wydaje mi się, że Descent™ Mk2 będzie lepszym wyborem.

śliczny i do tego na nura można zabrać.

https://www.garmin.com/pl-PL/p/633356/pn/010-02132-10

:hejhej:

Aczkolwiek mam wątpliwości czy potrafi liczyć ilość wyciśnięć sztangi na ławeczce.
E tam, tylko ten sie nada IMO :spoczko:
https://www.garmin.com/pl-PL/p/632320/pn/010-02132-12
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1308
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Sikor pisze: 17 maja 2022, 10:59
E tam, tylko ten sie nada IMO :spoczko:
https://www.garmin.com/pl-PL/p/632320/pn/010-02132-12
Nie śmiałem proponować, może kolega zacznie nurkować koszernie, po DIR-owemu ze zwykłym manometrem, więc nadajnik mu się nie przyda.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
pablo0802
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2022, 21:21
Życiówka na 10k: 49
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sikor pisze: 16 maja 2022, 23:07
pablo0802 pisze: 16 maja 2022, 20:10 Chodzi o maksymalizację efektów z treningu ;) Arnold może sobie zapisywał w zeszycie, może w ogóle tego nie notował... nie obchodzi mnie to co kto inny robi ;) ja mam taką ochotę ułatwić sobie trening to tak zrobię ;)
No i dobrze, ale sa ulatwienia i ulatwienia. To co napisales, to troche tak zabrzmialo jakbys chcial, zeby zegarek dokladniej sledzil i mowil Ci co masz robic.
Tak jakby przy bieganiu mial mowic "lewa, prawa, lewa, prawa....".
Potem przeskakujesz na temat tego, ze zegarek pozwoli Ci sledzic latwiej progres itp.
No i o ile to drugie uwazam za jak najbardziej zrozumiale i sensowne, to to pierwsze juz nie :bum:

W żadnym wypadku nie chodziło mi o to, by zegarek mówił mi co mam robić tylko gromadził dane z treningu tak, abym mógł np za pare miesięcy spojrzeć jak ten progres wyglądał ;)
jeżeli nie masz nic wartościowego do napisania to się nie udzielaj ;)
Zachowaj sobie te rady na lepsza okazje. Na przyklad jak Cie ktos o nie poprosi.
Na razie to Ty prosisz o porade i masz problem z przyjeciem jakiekolwiek innego zdania niz Twoje :bleble:
Ja przyjmuję zdanie inne niż moje, problem tylko w tym, że Ty nie udzieliłeś mi porady a przyczepiłeś się o coś bezsensownie zamiast dopytać mnie o co dokładniej mi chodziło z tym monitorowaniem treningu ;) po za tym trochę wygląda to tak, że jakbym chciał kupić telefon, który miałby funkcję coraz głośniejszego alarmu przy każdej kolejnej drzemce to napisałbyś, że 50 lat temu nasze babcie\prababcie budziły się wraz z pianiem koguta... no, ale już ok koniec tematu ;)
pablo0802
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2022, 21:21
Życiówka na 10k: 49
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: 17 maja 2022, 06:36
keiw pisze: 16 maja 2022, 20:46 Garmin Fenix F7

Wysłane z mojego Pixel 5 .
Wydaje mi się, że Descent™ Mk2 będzie lepszym wyborem.

śliczny i do tego na nura można zabrać.

https://www.garmin.com/pl-PL/p/633356/pn/010-02132-10

:hejhej:

Aczkolwiek mam wątpliwości czy potrafi liczyć ilość wyciśnięć sztangi na ławeczce.
nie cwaniakuj sławcio.
ODPOWIEDZ