Damian Świerdzewski: Polska szkoła treningu? Nie kupuję tego

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Za juniora biegał półtoraka w 4:13 i nie był w stanie wypełnić minimum na mistrzostwa Polski. Od ostatniej niedzieli trochę się jednak pozmieniało. W Dębnie zdobył brązowy krążek krajowego czempionatu w maratonie i spełnił swoje marzenie z dzieciństwa. Damian Świerdzewski opowiedział nam: jak wyglądała rywalizacja na dębieńskich ulicach, dlaczego nie kupuje polskiej szkoły treningu, oraz czy po złamaniu 2:20 w maratonie, jego następnym krokiem będzie 2:15?

Skomentuj artykuł "Damian Świerdzewski: Polska szkoła treningu? Nie kupuję tego" https://bieganie.pl/sport/damian-swierd ... -treningu/
New Balance but biegowy
artur_kozlowski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 242
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bardzo fajny wywiad, mega dużo motywacji musi być w zawodniku, żeby tak walczyć o wynik.

Mnie zawsze w takich sytuacjach zastanawia jednak jaki zawodnik ma plan na dalszy rozwój, skoro biega 2.20 z kilometrażu 170-180 / tydzień. Czy teraz żeby biegać 2.15 trzeba biegać 200-220 / tydzień czy może widzi jakieś inne rezerwy? Fajnie dorzucił hipoksję i to na pewno był mocny strzał dla tego ostatniego progresu. Teraz zbliża się do 30ki, więc najlepszy czas na dalszy rozwój. Trzymam kciuki!
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze: 15 kwie 2022, 09:35 Bardzo fajny wywiad, mega dużo motywacji musi być w zawodniku, żeby tak walczyć o wynik.

Mnie zawsze w takich sytuacjach zastanawia jednak jaki zawodnik ma plan na dalszy rozwój, skoro biega 2.20 z kilometrażu 170-180 / tydzień. Czy teraz żeby biegać 2.15 trzeba biegać 200-220 / tydzień czy może widzi jakieś inne rezerwy? Fajnie dorzucił hipoksję i to na pewno był mocny strzał dla tego ostatniego progresu. Teraz zbliża się do 30ki, więc najlepszy czas na dalszy rozwój. Trzymam kciuki!
dla mnie to przykład biegacza, który to robi z pasji i fajnie, że będzie trenował innych - bo być może on nie jest wybitnym zawodnikiem (no ale medal jest :) ) ale będzie kołem zamachowym dla lokalnego środowiska, z którego może wyjdzie rekordzista kraju a nie tylko medalista
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

gasper pisze: 15 kwie 2022, 10:27


dla mnie to przykład biegacza, który to robi z pasji i fajnie, że będzie trenował innych - bo być może on nie jest wybitnym zawodnikiem (no ale medal jest :) ) ale będzie kołem zamachowym dla lokalnego środowiska, z którego może wyjdzie rekordzista kraju a nie tylko medalista
Dobre, tłumaczę to gasperowi i yacoolowi chyba od kilku lat a on dopiero teraz przejrzał na oczy i potwierdził to co mówiłem.... może i yacool w końcu potwierdzi choć wcale tego nie oczekuję.

Tak, projekt działa od lat, wyciąga talenty do lekkiej i zaangażowani są w to trenerzy, olimpijczycy i zawodnicy. Ale wy wolicie hejtować i niekonstruktywnie krytykować zamiast wspierać, kibicować i popierać takie projekty. Do tej pory tylko wyśmiewacie więc teraz róbcie wielkie oczy ,że utalentowani są zaangażowani w rozwój lekkiej a wy ciągle siedzicie w stereotypach dziadów i betonu.

Lepiej działać i wpierać tych co tworzą wartość.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 530
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Arti proszę Ciebie nie zaczynaj w kolejnym temacie tej samej dyskusji bo to będzie już 4 temat w przeciągu 2/3 tygodni zmieniony z głównego na wasze wielkopolskie niesnaski. Załóżcie sobie nowy i tam dyskutujcie o tym
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

gokish pisze: 15 kwie 2022, 10:43 Arti proszę Ciebie nie zaczynaj w kolejnym temacie tej samej dyskusji bo to będzie już 4 temat w przeciągu 2/3 tygodni zmieniony z głównego na wasze wielkopolskie niesnaski. Załóżcie sobie nowy i tam dyskutujcie o tym
Nie chodzi o to ale jak dwóch gości nie ma pojęcia o tym co dzieje się w lekkiej i tylko potrafią szyderczo krytykować wprowadzając innych w błąd a mówię tu ogólnie o lekkiej bo jest to projekt ogólnopolski obejmujący dziesiątki tysięcy dzieci i młodzieży to trzeba to prostować.
Tu nie chodzi o Wielkopolskę ale o niepotrzebne wprowadzanie w błąd opinii forumowej i deprecjonowanie pracy związku a ponieważ znam to od środka to śmiało mogę powiedzieć,że gasper i yacool piszą totalne bzdury i nigdy nie byli na zebraniach związku itp.
Ja natomiast miałem możliwość uczestniczenia w zebraniach prezesów okręgowych związków z całego kraju gdzie debatowano na temat poprawy sytuacji polskiej lekkiej.

Dlatego takie słowa jak gaspera i yacoola to zwykły forumowy hejt ludzi bez wiedzy. Proste.
Ja zawsze wychodzę z praktyki i własnej wiedzy a tą czerpię akurat z samego źródła czyli z zebrań PZLA i omawiania projektu LDK. Przez 6 lat nigdy gaspera ani yacoola nie widziałem na żadnym znaczącym zebraniu dotyczącym lekkiej czy to lokalnym (bo na ogólnopolski nikt ich nie zaprosi). Wiec pojęcia nie mają o tym co piszą ;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

gokish pisze: 15 kwie 2022, 10:43 Arti proszę Ciebie nie zaczynaj w kolejnym temacie tej samej dyskusji bo to będzie już 4 temat w przeciągu 2/3 tygodni zmieniony z głównego na wasze wielkopolskie niesnaski. Załóżcie sobie nowy i tam dyskutujcie o tym
po co go wywlekasz - cokolwiek nie napiszę to arti musi skomentować więc najlepiej zablokować trola :)
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3904
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

A czemu taki tytuł?
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 15 kwie 2022, 13:09 A czemu taki tytuł?
Dla kliku.

Ale wywiad przyznam bardzo przyjemnie się czyta i kibicuję mocno Damianowi w jego drodze po kolejne cele.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
ODPOWIEDZ