Kulka nie pobiegnie w Dębnie. Lisowska awaryjnie powołana do Peru

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Wymieniani w ścisłym gronie faworytów mistrzostw Polski w maratonie Szymon Kulka oraz Aleksandra Brzezińska jednak nie pobiegną w Dębnie. Jak poinformował nas koordynujący poczynania wojskowych biegaczy Henryk Szost, mistrzyni Polski Aleksandra Lisowska wystartuje na majowych Wojskowych Mistrzostwach Świata w Peru.

Skomentuj artykuł "Kulka nie pobiegnie w Dębnie. Lisowska awaryjnie powołana do Peru" https://bieganie.pl/sport/kulka-nie-pob ... a-do-peru/
New Balance but biegowy
hansel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 361
Rejestracja: 18 wrz 2014, 15:10
Życiówka na 10k: 39
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Też wolałbym polecieć do Peru niż jechać do Dębna.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

hansel pisze: 09 kwie 2022, 09:50 Też wolałbym polecieć do Peru niż jechać do Dębna.
To jest kwestia rozkazu. Służba nie drużba.
Mam nadzieję, że co niektorzy powstrzymają się od głupich komentarzy etatu w wojsku naszych sportowców. ;)
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Arti pisze: 09 kwie 2022, 11:31
hansel pisze: 09 kwie 2022, 09:50 Też wolałbym polecieć do Peru niż jechać do Dębna.
To jest kwestia rozkazu. Służba nie drużba.
Mam nadzieję, że co niektorzy powstrzymają się od głupich komentarzy etatu w wojsku naszych sportowców. ;)
Wiadomo. Nie można krytykować systemu. Bo jak wszyscy wiemy:

"Mając najlepszych sportowców jako ambasadorów potwierdzamy, że sprawność fizyczna, jako jedna z głównych cech określających polskiego żołnierza, jest nie tylko założeniem, ale rzeczywistością."
Płk T. Bartkowiak
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

I jakie widzisz rozwiązanie ?
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Arti pisze: 09 kwie 2022, 12:12 I jakie widzisz rozwiązanie ?
Rozwiązanie czego? Mógłbyś sprecyzować jaki jest problem to wtedy spróbuję coś wymyślić?

Ps. Bo problemów z tym związanych jest wiele
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze: 09 kwie 2022, 12:36
Arti pisze: 09 kwie 2022, 12:12 I jakie widzisz rozwiązanie ?
Rozwiązanie czego? Mógłbyś sprecyzować jaki jest problem to wtedy spróbuję coś wymyślić?

Ps. Bo problemów z tym związanych jest wiele
Ale to Ty widzisz problem lub problemy więc ja pytam jakie widzisz rozwiązanie lub rozwiązania.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2022, 20:36 przez Arti, łącznie zmieniany 1 raz.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Arti pisze: 09 kwie 2022, 13:05 Ale to Ty widziesz problem lub problemy więc ja pytam jakie widzisz rozwiązanie lub rozwiązania.
Reprezentowanie wojska, policji czy innych służb przez wielu sportowców na świecie wciąż jest dla mnie niezrozumiałe, a wywiad z płk Bartkowiakiem na bieganie.pl tylko mnie utwierdził w przekonaniu, że jest to coś niepotrzebnego.

Nie ważne przez jaki organ państwowy te pieniądze będą przechodzić to tak samo są to pieniądze podatników, a finansowanie sportowców przez organy nie specjalizujące się w tej dziedzinie tylko zwiększa niepotrzebnie koszty.

To stwierdzenie pułkownika najlepiej obrazuje absurd tego systemu:
"Mając najlepszych sportowców jako ambasadorów potwierdzamy, że sprawność fizyczna, jako jedna z głównych cech określających polskiego żołnierza, jest nie tylko założeniem, ale rzeczywistością."

Czyli poziom profesjonalnych sportowców w danej służbie pokazuje, że mundurowi są rzeczywiście sprawni? To by znaczyło, że Ugandyjczycy mają najsprawniejszych policjantów na świecie z Joshuą Cheptegeiem na czele, który ma rangę "Assistant Superintendent of Police".

Jak ktoś myśli, że takie podejście działa w praktyce to chyba już nie dam rady go inaczej przekonać.

Obrazek

Zamiast utrzymywać/wspierać finansowo zawodników przez wojsko można by przeznaczyć część tych środków na edukację i wsparcie sportowców między innymi w dziedzinie mediów. Np zapewnić pomoc specjalistów od social mediów, marketingu oraz fotografów czy filmowców, którzy pomogliby wypromować się sportowcom, nauczyliby ich jak korzystać z mediów społecznościowych, a przez to zapewnili sportowcom (lepsze) umowy sponsorkie czy też umożliwi budowanie własnej marki --> zakładanie własnych teamów/grup treningowych. Zawodnicy często nie ogarniają współczesnych mediów, a tutaj w dzisiejszym sporcie mogą się kryć największe pieniądze. Niektórzy są w stanie sami się tego nauczyć i znaleźć osoby do współpracy czego przykładem jest Jimmy Gressier, który już od kilku lat działa razem z fotografem i filmowcem Julienem Garvi, ale wiekszość bardzo słabo sobie z tym radzi.

Dlatego zamiast trzymać ich w tym bezsensownym systemie, który wymaga od nich startów na jakichś wojskowych zawodach, które nie interesują sportowców, ani kibiców, można by ich przygotować do zawodu jakim jest bycie profesjonalnym sportowcem w dzisiejszych czasach i ułatwić im dojście do takiego poziomu zarobków, które pozwoli im sterować swoją karierą w jak najlepszy sposób.

Ps. Jest to oczywiście tylko kilka propozycji, ale myślę, że pokazuje trochę kierunek, w którym mogłoby to iść.
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

A widzisz, ja ten kierunek pokazywałem naocznie zawodnikom i trenerom, uświadamiałem o tym środowisko sportowe w Wielkopolsce ale taki Gasper czy yacool wyśmiewają takie działania i błaznują latami na forum.
Niestety do wielu to nie dociera i w ten sposób minęło 10 lat a oni tj. wielu zawodników i trenerow z województwa została w miejscu a tacy niby pasjonaci jak Gasper czy yacool dalej tkwią w swoim grajdolku.

Wyobraź sobie ,że ja o tym mówiłem, pokazywałem i uczyłem ale chyba stwierdzili, że to za mądre i że to niemożliwe....i tak minęły lata i zostało po staremu.

Gasper gada oczywiscie głupoty ale za mojej kadencji była m.in największa więź mediów z zawodnikami, trenerami, klubami i związkiem. Promocja lekkiej była najwieksza od lat, oczywiście mówię tu o lokalnych działaniach bo działałem w moim województwie.

A taki Gasper będzie bezczelnie to podważał ;)ani przed moja kadencją ani po mojej kadencji nie było takich konferencji promujących olimpijczyków i młode talenty. Do był krok do pozyskiwania sponsorów i partnerów.
Dzięki wielu działaniom udało się przekonać Ministerstwo Sportu do umieszczenia hali sportowej w Poznaniu na 1 miejscu potrzeb infrastrukturalnych w Polsce.

Itd.... gdybym miał opisać ile kłod pod nogi rzucano i jak pseudospołecznicy zablokowali budowę hali to tygodnia by nie starczyło.

Dlatego to co czasami posze Gasper na temat Wzla to stek bzdetów bo nie ma o niczym pojęcia.

Starczy na tą chwilę;) jeszcze dodam ,że przed całym gremium trenerów z województwa uświadamiałem, ze albo teraz powstanie hala albo juz zapomnijcie o tym.

Od tego czasu minęło 6 lat....juz dawno na tej hali byśmy biegali a amatorzy mieliby cały wachlarz zajęć zimą pod dachem pod okiem również trenerów LA.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

I taki Gasper głupio się jeszcze cieszy, że moja kadencja zaończyła się. Wolałem zamiast jego hejtowania poświęcić swój czas i społecznie pracować na rzecz wielkopolskiej lekkiej atletyki.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Imponująca autolaurka. Mam dwa pytania.
Skoro było tak wspaniale, to dlaczego nie wybrano cię na drugą kadencję?
I drugie pytanie formalne: czy osoby z wyrokiem sądowym mogą kandydować?
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3888
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 09 kwie 2022, 21:03 Skoro było tak wspaniale, to dlaczego nie wybrano cię na drugą kadencję?
Przecież napisał, że przez gaspera.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A faktycznie. Nie zauważyłem tego posta. Czyli to wszystko wina gaspera? Brak hali, brak drugiej kadencji i przetrącona kariera. Wszystko to przez gaspera? Gasper jest gruby i nadaje się na kłodę pod nogi, ale ... Hmmm...
Awatar użytkownika
Arti
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4522
Rejestracja: 02 paź 2001, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 09 kwie 2022, 21:03 Imponująca autolaurka. Mam dwa pytania.
Skoro było tak wspaniale, to dlaczego nie wybrano cię na drugą kadencję?
I drugie pytanie formalne: czy osoby z wyrokiem sądowym mogą kandydować?
Odp.1 Ponieważ stara gwardia nie była gotowa na zmiany i postanowiła pozostać przy tym co było 20-30 lat temu

Odp.2 Oczywiscie ,że mogą. Z uniewinniajacym nie ma z tym żadnego problemu. Ale ja już poświęciłem 6 lat czyli więcej niż ty i Gasper razem wzięci wiec możecie teraz to nadrobić . Wszyscy na forum czekamy aż po wielu latach w końcu słowa przekujecie w czyny.
[url=http://www.kujawinski.com]www.kujawinski.com[/url]
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12425
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czyli już po rozprawie? Rozumiem, że jesteś uniewinniony, tak?
ODPOWIEDZ