Skomentuj artykuł "10 pytań, których nie zadawaj biegaczom"

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Nie lubimy ich dostawać. Czasem bawią, innym razem drażnią, ale zawsze wprawiają w zakłopotanie. Pytania od ludzi, którzy nie biegają. Jakie są najgorsze? Odpowiadamy na 10 kwestii, od których wyjaśniania boli biegaczy głowa i rozcięgno podeszwowe.

Skomentuj artykuł "10 pytań, których nie zadawaj biegaczom" https://bieganie.pl/lifestyle/10-pytan-bieganie/
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Wow ! Jakieś zmiany zauważyłem. Myślę, o zmianie opisu autora, wg mnie zmiana na plus, poprzedni był nieco odstręczający.
A pytania fajne, chociaż pytanie: "który byłeś" wydaje mi się zawsze po prostu zabawne. :)
Awatar użytkownika
8i3gacz
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 162
Rejestracja: 02 lis 2017, 09:30
Życiówka na 10k: 38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Akurat pytanie "Który byłeś" zmienia wydźwięk wraz z wzrostem poziomu sportowego i ambicji biegacza

Wysłane z mojego SM-A715F .

5 km - 17m:39s
10 km - 36m:50s
HM - 1g:20m:21s

Obrazek
Obrazek
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mnie czasami pytają o miejsce. I jak w jakichś małych zawodach wokół komina byłem na podium, to teraz oczekują, że w każdym starcie będę się kręcił chociaż w TOP6. A jak na dużym biegu cieszy mnie miejsce w pierwszej setce, patrzą z niedowierzaniem i można zauważyć na twarzy objawy jakiegoś fatal errora w głowie. Po prostu nie rozumieją, że amatorzy walczą raczej o czas, a nie miejsce.
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Pytanie Dlaczego (zacząłeś) biegać to pada raczej tylko do takich jak ja o BMI 22 i mniejszym. Bo dla ogółu bieganie kojarzy się z odchudzaniem. I rzeczywiście chyba więcej niż mniej zaczynających biegać szczególnie po 35 roku życia to głównie w celu poprawy wagi. Ale może to zbytnie uproszczenie.

Pytanie o miejsce tez powszechne i jeśli w zawodach bierze udział 100, a przed C-19 300-500 to było powszechne, to dobrym miejscem mogą się pochwalić nieliczni. Niektórzy startują tylko dla zabawy, ale większość po prostu chce pobić swoje małe PB. Szkoda tłumaczyć to zupełnym "laikom".

Pytanie o kolana i w ogóle strach przed bólem kolan itd. też powszechny, prawie każdy ortopeda odradzi bieganie. A prawda jest większości zupełnie inna. Jak się biega z głową, do tego wprowadzi ćwiczenia i rozciąganie, to może być nawet poprawa. Mam znajomą (K50) od kilku lat bóle kolan rano, stan zwyrodnienia, 3 lata temu prześwietlenie i ortopeda absolutnie nie biegać. Znajoma zaczęła biegać z musu ponad rok temu, jak zamknęli siłownie, bierze regularnie udział w zawodach, bije kolejne PB i teraz prześwietlenie kolan i ortopeda mówi, że chciała by mieć takie kolana w tym wieku!

Co do biegania w deszczu, to jak ktoś biega amatorsko dla zdrowia 4 razy w tygodniu średnio po 30-60 minut, spokojnie może znaleźć czas na ominięcie ulewy. W naszym klimacie opady nie są znowu tak częste jak się wydaje. Parę razy złapała mnie ulewa i to raczej nic przyjemnego, choć da się przeżyć.
Jako ciekawostkę (o częstości deszczu) podam fakt, że przez ostatnie 2 lata brałem udział w 24 różnych zawodach często jesienią, głównie na 5-10 km i ani razu nie padał deszcz podczas biegu. Chociaż czasami padało tuż przed lub po.
ODPOWIEDZ