Komentarz do artykułu „Chcę pokazać, że młodzi mają potencjał" - Rozmowa z Aleksandrem Wiąckiem

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Powodzenia dla pana Aleksandra w kolejnych startach. Których raczej nie zobaczymy w TVP. Dziś zgodnie z przewidywaniami olano totalnie transmisję z przeszkód. Relacja urwała się po rozstrzygnięciu młota i trójskoku, jakby kolejne 20-30 minut które trzeba by poświęcić na przeszkody było już ponad możliwości TVP. Mają być sprinty i rzuty a najciekawsze biegi długi to ch*j. Transmisji z piątki w niedzielę pewnie też nie będzie bo po co. Wyimaginowany kibic najwyraźniej chce tylko sprintów i rzutów tudzież skoków.
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

pma pisze:Powodzenia dla pana Aleksandra w kolejnych startach. Których raczej nie zobaczymy w TVP. Dziś zgodnie z przewidywaniami olano totalnie transmisję z przeszkód. Relacja urwała się po rozstrzygnięciu młota i trójskoku, jakby kolejne 20-30 minut które trzeba by poświęcić na przeszkody było już ponad możliwości TVP. Mają być sprinty i rzuty a najciekawsze biegi długi to ch*j. Transmisji z piątki w niedzielę pewnie też nie będzie bo po co. Wyimaginowany kibic najwyraźniej chce tylko sprintów i rzutów tudzież skoków.
Myślę, że to nie decyzja pojedynczej osoby, ale efekt jakichś tam badań i słupków. Eurosport nie lepszy, pamiętam jak kiedyś najciekawsze górskie etapy TdF były ciachane na rzecz tenisa.
Życie :bum:
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

No ale TVP to nadawca publiczny, realizujący jakąś tam bliżej niesprecyzowaną co prawda ale jednak misję i chyba nie musi jakoś szczególnie przejmować się słupkami oglądalności. Nie sądzę też aby ta oglądalność jakoś drastycznie spadła przez dodanie przekazu z dwóch dość krótkich biegów. Nie są to przecież jakieś niszowe konkurencje. Prawdopodobnie był w tym jakiś zamysł ale bez snucia teorii spiskowych chyba nie da się tego wytłumaczyć.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To ścinanie etapów TdF to nie jakaś dawniejsza historia? W ostatnich latach (no dobra, 2 ostatnie lata to może widziałem po 2-3 etapy górskie największych wyścigów i jakieś klasyki jak miałem szczęście, więc coś znowu mogło się zmienić) jak coś, to kojarzę co najwyżej sytuację, że zaraz po wjeździe zwycięzcy etapu kończyli transmisję (w ogóle w kolarstwie, nie konkretnie w TdF). I to działo się głównie wtedy, jak etap trwał dłużej niż przewidział organizator. Poza tym coś mi tu nie gra - TdF normalnie ma częściowo kolizyjny terminarz z Wimbledonem, a tego akurat Eurosport nie pokazuje. I góry we Francji raczej są nie wcześniej niż w pierwszy weekend, a raczej w drugim lub trzecim tygodniu. Wtedy już Wimbledon i tak skończony.
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

pma pisze:No ale TVP to nadawca publiczny, realizujący jakąś tam bliżej niesprecyzowaną co prawda ale jednak misję i chyba nie musi jakoś szczególnie przejmować się słupkami oglądalności. Nie sądzę też aby ta oglądalność jakoś drastycznie spadła przez dodanie przekazu z dwóch dość krótkich biegów. Nie są to przecież jakieś niszowe konkurencje. Prawdopodobnie był w tym jakiś zamysł ale bez snucia teorii spiskowych chyba nie da się tego wytłumaczyć.
Odpowiem Ci tak. Dla TVP liczy się tylko piłka kopana, tak samo jak dla Eurosportu tylko tenis. Cała reszta to plankton. Dla nas biegaczy amatorów 3000 m z przeszkodami jest pasjonującą dyscypliną, natomiast dla typowego kibica tak było, owszem, ale jak biegał Malinowski. A dla mnie, Grudziądzanina z urodzenia, tym bardziej!
Nie ma co się obrażać np. na Eurosport, że wolą snookera od l.a. Ja się cieszę, że w ogóle TVP tą l.a. pokazuje, bo inaczej byśmy mogli bazować wyłącznie na serwisie strony internetowej pzla
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

To oczywiste, w końcu kopana, nawet na bardzo kiepskim poziomie, jak u nas, generuje największe pieniądze i największe namiętności u oglądaczy. Wolny bieg na przeszkodach nie ma szans ale mimo wszystko transmisję z tego wydarzenia można było puścić w serwisie internetowym. A tymczasem TVP po zakończeniu młotów zwinęło kable, wyłączyło kamery i totalnie olało zawodników którzy na pewno też chcieli się pokazać. W końcu ile razy w roku w PL biega się przeszkody? Prawdopodobnie tylko ten jeden raz na mistrzostwach i tu niestety TVP zawiodła na maksa.
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Mam tylko nadzieję że pokażą dzisiejszy bieg na 5000 bo w stawce praktycznie wszyscy najlepsi biegacze jakich wydał ten kraj i myślę że jest szansa na sub 14. Rzadko trafia się taka obsada. TVP nie spier*ol tego :bum:
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 715
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

Szkoda, że Marcina Lewandowskiego jednak nie będzie w biegu na 5000 m.
Ja rozumiem, że związek twierdzi, że zasady dla wszystkich są takie same - to jest ok.
Natomiast same zasady może jednak warto zmienić w przyszłości. Rozumiem, że minimum jest po to, by nie dopuszczać totalnych ogórków szukających przygód, ale wystarczyłaby dodatkowa klauzula typu:
"mistrz/medalista MP (powiedzmy w ciągu ostatnich 3 lat) może startować na innym dystansie niż ten, na który zrobił minimum". Ewentualnie możliwość zmiany dystansu o jeden szczebelek w górę czy w dół.

Na obecnych zasadach tracą kibice i traci atrakcyjność biegów. Najpierw brak Cichockiej na 1500 m, potem Marcina na 5000 m. Jednego z nielicznych bardziej rozpoznawalnych zawodników, który chciał spróbować sił w tej nieznośnie nudnej dla przeciętnego kibica i przeżywającej kryzys dyscyplinie.

A co do tego:
pma pisze:TVP nie spier*ol tego :bum:
to chciałbym się mylić, ale 5000 m mężczyzn jest o 20:10, 5000 m kobiet o 20:30, a według programu TV o 20:20 wjeżdża "Sportowy Wieczór". Czyli obstawiam, że pokażą sztafety, zrobią wywiady i zwiną interes...
10k: 35:42
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

Czyli jednak nie wystartuje. Cóż, po historii z Angeliką nie spodziewałem się niczego innego. Chyba po prostu wszyscy - niestety błędnie, zakładamy, że pzla zależy na dobru polskich biegów długich, a to tylko legenda, nie mająca wiele wspólnego z rzeczywistością. Szkoda że wszystko rozbija się o jakieś dziwne pryncypia odstające od rzeczywistości.
pma
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 407
Rejestracja: 15 cze 2018, 10:35
Życiówka na 10k: 34:46
Życiówka w maratonie: 2:43:25

Nieprzeczytany post

dziki_rysio_997 pisze:obstawiam, że pokażą sztafety, zrobią wywiady i zwiną interes...
Czytasz w myślach decydentom :hejhej: niestety najwieksza szansa na taki właśnie scenariusz. Najciekawszy krajowy bieg na 5000 ostatnich lat będzie wydarzeniem typu "szkoda że państwo tego nie widzą". Zamiast tego będzie za to super ciekawy wywiad z Bukowieckim.
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

pma pisze:Mam tylko nadzieję że pokażą dzisiejszy bieg na 5000 bo w stawce praktycznie wszyscy najlepsi biegacze jakich wydał ten kraj i myślę że jest szansa na sub 14. Rzadko trafia się taka obsada. TVP nie spier*ol tego :bum:
Czemu nie wspominacie o finale 800 m? Pod nieobecność profesora od gumowych cycków może być b. ciekawie dzięki temu szalonemu 17 latkowi z Kartuz! Czy w ogóle większość forumowiczów wie gdzie leżą Kartuzy :hejhej: ?
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 715
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

Było o nim, w sąsiednim wątku. :)

viewtopic.php?f=76&t=62143

Gdzie są Kartuzy to wiem, ale to mnie bardziej zaciekawiło:
JFP pisze:Pod nieobecność profesora od gumowych cycków
Coś mnie ominęło? :hahaha:
10k: 35:42
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Spróbujemy zrobić namiastkę LIVE z 5000 m
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

kubawisniewski1 pisze:Spróbujemy zrobić namiastkę LIVE z 5000 m
A na jakiej platformie? Youtube, facebook?
ODPOWIEDZ