Komentarz do artykułu Lepiej jeść często czy rzadko?

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1737
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
mkr91
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 06 wrz 2020, 17:01
Życiówka na 10k: 38:40
Życiówka w maratonie: 2:56
Lokalizacja: Białystok/Radom
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nawet ciekawy artykuł, ale w sumie mało konkretów. Osobiście, od paru lat jem max 3 razy dziennie, a najczęściej 2 i czuję się super. Jem tylko wtedy kiedy jestem głodny. Myślę, że jak ktoś je 4 razy to już trochę przesadza, albo nie je żeby się odżywić, lecz dla przyjemności, lub z nawyku. Jeść 5, czy 6 razy dziennie? Jak dla mnie to już patologia... Kiedy organizm ma odpocząć od trawienia? Polecam zainteresować się również tematem głodówek, lub okresowym postem (intermittent fasting). Najlepsze rzecz dla naszego zdrowia, i to za darmo. Same plusy. Można zaoszczędzić mnóstwo czasu, a przy tym niezwykle wzmacniać, uodparniać, a nawet odmłodzić swój organizm. Sam raz, lub dwa razy w tygodniu nie jem absolutnie nic przez 24h, czasem dłużej (piję wtedy wyłącznie wodę) i powiem wam, że od 3 lat nawet 1 dzień nie byłem chory.
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 715
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

mkr91 pisze:Sam raz, lub dwa razy w tygodniu nie jem absolutnie nic przez 24h, czasem dłużej (piję wtedy wyłącznie wodę) i powiem wam, że od 3 lat nawet 1 dzień nie byłem chory.
Jak jesteśmy przy dowodach anegdotycznych to ja jem 5-6 razy na dobę (nie są to dużej porcje) i nie byłem chory przez 8 lat. :bum:

To tak półżartem, bo w okresowych głodówkach czy IF coś może być. Ja też staram się nie jeść późnym wieczorem, generalnie też nie jem zbyt ciężko, więc przez prawie pół doby organizm ma spokój. ;)
10k: 35:42
ODPOWIEDZ