Gorsze wyniki biegowe.

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Bodious97
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2020, 10:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, jestem nowym użytkownikiem to może trochę o sobie.. Mam 22 lata i zacząłem biegać gdzieś ok 2 miesiące temu z nudów (kwarantanna). Wcześniej tylko trening siłowy, oporowy. Wszystko szło dobrze, zgodnie z planem z treningu na trening dodawałem po 300 m więcej biegu, mogłem dłużej biegać przy tym tempie. Po jakimś miesiącu zaczęły się robić schody. Były już treningi gdzie biegłem 11,5 km w 1h i na koniec biegu byłem zmęczony ale nie tak jak od jakiś 3 tyg, gdzie po 3-5 km czuje się gorzej jak po 11km. Myślałem, że im dłużej się wykonuje daną czynność tym się jest w niej lepszym a nie gorszym. Jakieś sugestie? Czy może być to spowodowane pracą stojącą (ostatnio było ok 7x 12h i 2x8h) przez 11 dni to tylko 2 dni wolne od pracy. Dodam, że w poniedziałek biegłem 10km i na ostatnim KM miałem siłe przebiec szybciej a 2 dni później i wczoraj przebiegłem maks 3-5 km i czułem się jak kupka.. Nie mam określonego planu biegowego, rano wstaję roluje się, aktywuje pośladki, wymachy nóg w przód i tył i ide biegać.
Waga:93kg
wzrost:182,5cm
buty, w których biegam: brooks levitate 2
kalorie: 2500-3000. Ok 300g węgli, 180g bialka, tłuszcze do 80g
Inne aktywności: trening z obciążeniem własnego ciała (podciągania, dipy, pompki, różne wariację),
Suplementacja: kreatyna 5g, beta alanina 5g, melatonina2mg przed snem+ ZMA
Trenuje na czczo, węglowodany jem po treningu i przed snem.

Jakieś sugestie co może się dziać, ze spada mi wydolność? Z góry dzięki
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Myślałem, że im dłużej się wykonuje daną czynność tym się jest w niej lepszym a nie gorszym.
Tak, o ile dba sie o regenracje miedzy trenigami.
W przeciwnym razie zmeczenie sie skumuluje i dupa blada.
Jesli mam diagnozowac na odlegosc, to jestes po prostu przemeczony (nie mylic z przetrenowaniem).
Zrob sobie spokojniejszy tydzien/dwa i zobacz, co wtedy sie bedzie dzialo.
Bodious97
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2020, 10:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za odp ;) Będę uważnie obserwował
ODPOWIEDZ