Różnice między polar m400 a m430

naczelnik5
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2020, 14:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, własnie padło mi calkowicie gniazdo usb w moim m400 ( typowa usterka tego modelu:)), wiec rozgladam sie za nowym zegarkiem. Z m400 bylem bardzo zadowolony wiec automatycznie zainteresowalem sie modelem m430. I tutaj pojawia sie pytanie czy oprocz pomiaru tetna z nadgarstka te modele czyms sie roznia? chodzi mi konkretnie o gps ( łapanie fixa,dokladnosc,tempo chwilowe) i pojemnosc baterii? i jak sprawdza sie nowe zlacze do ladowania? widze ze nie ma gumowej zaslepki wiec czy nie ma problemow z brudzeniem, korozja itp ??
New Balance but biegowy
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli rozważasz przejście na 430 a generalnie z 400 jesteś zadowolony to nie lepiej wymienić port USB.

"Wymiana portu USB:
- Polar A360, A370, M400, M430, V650: 85 zł."
430 od 400 różni się ponoć tylko pomiarem tętna z nadgarstka - tak kojarzę z innych tematów. Co do zaślepki gniazda USB, w moim 400 już było nowe bez zaślepki i nie mam problemów przez prawie 3 lata.
Awatar użytkownika
niuniek24w
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 06 cze 2015, 12:46
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: 3:06:36
Lokalizacja: Przemyśl

Nieprzeczytany post

Bo właśnie dzięki tej cudownej zaślepce Twoje USB wyzionęło ducha.
10 km - 38:39 -20.09.2020r.
Półmaraton - 1:28:29 - 07.04.2019r.
Maraton - 3:06:36 - 06.10.2019r.

"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
naczelnik5
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2020, 14:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No niby mozna naprawic , ale slyszalem ze ludziom po naprawie starczalo na kilka miesiecy i znow to samo. Jednak jesli te zegarki oprocz pomiaru tetna sa takie same to moze faktycznie lepiej dac do serwisu albo przelutowac samemu wtedy to wyjda groszowe sprawy za samo gniazdo. Dlatego pytalem o roznice miedzy tymi modelami
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

naczelnik5 pisze:Jednak jesli te zegarki oprocz pomiaru tetna sa takie same to moze faktycznie lepiej dac do serwisu albo przelutowac samemu wtedy to wyjda groszowe sprawy za samo gniazdo. Dlatego pytalem o roznice miedzy tymi modelami
M430 ma jeszcze wibrę. Jednak w moim egzemplarzu tak delikatną, jakby w ogóle jej nie było :echech:
koperek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 23 maja 2017, 13:10
Życiówka na 10k: 42:29
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mi w M400 padło gniazdo i po wymianie odnosiłem wrażenie, że żywotność baterii jakby uległa nieznacznemu zmniejszeniu. Ale po wymianie używałem go jeszcze tylko niecałe 3 miesiące, może przy dłuższym poobserwowaniu zweryfikowałbym to odczucie.
marcin.brynda
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Polar M400 użytkowałem 5 lat, gdzie zakupiłem ten model natychmiast po premierze na polskim rynku w listopadzie 2014 roku. Nidy nic w nime nie dolegało :)

Wracając do Waszej dyskusji: warto zainwestować większe w Polar Vantage M :)
Dlaczego:
- zniknie problem z USB - w VM masz kabel na magnes
- brak dźwięku - są bardzo dobre wibracje.
Można o nim dużo pisać, ale nie żałuję wydanych pieniedzy. Ten model też kupiłem natychmiast po premierze w listopadzie 2019 roku.
naczelnik5
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 31 sty 2020, 14:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przelutowalem gniazdo usb we wlasnymn zakresie, zegarek dziala, pytanie tylko jak dlugo bo niestety chyba stracil duzo z wodoszczelnosci. Nie udalo sie przelozyc czarnego plastiku w ktorym siedzi gniazdo usb i uszczelki , i te szczeliny wypelnilem klejem na goraco. Plywac w nim nie bede wiec moze troche pozyje. Wczoraj zrobilem pierwszy trening i faktycznie godzinie z minutami na ciaglym podswietleniu chyba zjadl ciut wiecej baterii niz normalnie. Wczoraj to zauwazylem a dzis jeszcze przeczytalem post wiec moze cos w tym jest. A moze mi sie tylko wydaje . Normalnie wytrzymywal 2 godzinne treningi z gps i ciaglym podswietleniem , musze przetestowac:) takze temat m430 narazie nieaktualny
RysK0
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 388
Rejestracja: 29 maja 2019, 09:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcin.brynda pisze:Polar M400 użytkowałem 5 lat, gdzie zakupiłem ten model natychmiast po premierze na polskim rynku w listopadzie 2014 roku. Nidy nic w nime nie dolegało :)
...
To mam nadzieję, że i u mnie tak będzie, jeszcze dwa lata do twojego wyniku :oczko:
Awatar użytkownika
niuniek24w
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 06 cze 2015, 12:46
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: 3:06:36
Lokalizacja: Przemyśl

Nieprzeczytany post

Nie bardzo kumam jak wymiana gniazda zgodnie ze sztuką ma wpływać na długość pracy urządzenia na baterii. Przecież to nie logiczne z punktu widzenia elektroniki, fizyki i innych nauk. Jedyne logiczne wytłumaczenie to placebo.
10 km - 38:39 -20.09.2020r.
Półmaraton - 1:28:29 - 07.04.2019r.
Maraton - 3:06:36 - 06.10.2019r.

"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8783
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jak zlutujesz nie tak jak trzeba to może wpłynąć :oczko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
niuniek24w
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 480
Rejestracja: 06 cze 2015, 12:46
Życiówka na 10k: 38:39
Życiówka w maratonie: 3:06:36
Lokalizacja: Przemyśl

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Jak zlutujesz nie tak jak trzeba to może wpłynąć :oczko:
Dlatego napisałem, że zgodnie ze sztuką :ble:
10 km - 38:39 -20.09.2020r.
Półmaraton - 1:28:29 - 07.04.2019r.
Maraton - 3:06:36 - 06.10.2019r.

"Bieganie dało mi odwagę by zaczynać, determinację aby wciąż próbować i duszę dziecka, aby mieć z tego wszystkiego zabawę po drodze."
JFP
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 375
Rejestracja: 29 gru 2016, 14:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W moim M430 od kilku tygodni pojawił się następujący problem - przestał synchronizować się z telefonem po BT. Początkowo myślałem, że problem w telefonie, więc synchronizowałem po BT z tabletem (mam Polar Flow na trzech urządzeniach: na telefonie, tablecie i na PC). Niestety od tygodnia nie synchronizuje również z tabletem :ech: Natomiast synchronizacja po kablu z PC odbywa się bezproblemowo. Obawiam się jednak, że tylko do czasu :wrrwrr:
Czy ktoś zetknął się z tym problemem? Z góry dzięki za pomoc.
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 732
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

JFP pisze:W moim M430 od kilku tygodni pojawił się następujący problem - przestał synchronizować się z telefonem po BT. Początkowo myślałem, że problem w telefonie, więc synchronizowałem po BT z tabletem (mam Polar Flow na trzech urządzeniach: na telefonie, tablecie i na PC). Niestety od tygodnia nie synchronizuje również z tabletem :ech: Natomiast synchronizacja po kablu z PC odbywa się bezproblemowo. Obawiam się jednak, że tylko do czasu :wrrwrr:
Czy ktoś zetknął się z tym problemem? Z góry dzięki za pomoc.
W M400 muszę wyłączać wifi, bo inaczej mam błąd synchronizacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 8T .
5km: 17:59
10km: 37:37
HM: 01:28:40
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Mam tak samo w M430, ale dopiero jak zmieniłem telefon na Redmi Note 8T.
Wyłączam wifi w telefonie, synchronizuję zegarek z telefonem, a potem włączam wifi i automatycznie synchronizuje się z netem i Runalyze.
ODPOWIEDZ