Komentarz do artykułu „Jestem zdecydowanie spokojny" - rozmowa z Adamem Kszczotem

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1737
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3271
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Pierwsze zdanie już nieaktualne w sprawie trenera.
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:Pierwsze zdanie już nieaktualne w sprawie trenera.
Aktualne. To, że trener Lewandowski nie dogadał się z PZLA nie oznacza, że Kszczot nie trenuje z trenerem Lewandowskim.

EDIT: Istnieje życie poza PZLA :)
Awatar użytkownika
ziko303
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2415
Rejestracja: 13 gru 2013, 12:08
Życiówka na 10k: 45:16
Życiówka w maratonie: 3:48:40
Lokalizacja: Wro

Nieprzeczytany post

Logika by wykazywała, że tutaj będzie komentarzy 2x więcej niż przy Kuźniarze :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Blog

Komentarze

5k 21:55 (2018) / 10k 45:16 (2020) / HM 1:40:34 (2017)/ M 3:48:40 (2016)

Obrazek
Norbert1991
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 18 sty 2016, 09:50
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Logadin pisze:Pierwsze zdanie już nieaktualne w sprawie trenera.
Eeeee... Kolega widzę zorientowany w temacie niesamowocie ale z komentarzem pierwszy :nienie:
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3271
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Norbert - może coś więcej dodasz od siebie? Kuba wyżej już napisał, że T. Lewandowski został zwolniony z trenowania zawodników pod egidą PZLA - ciekaw jestem jak to się rozwinie. Osoby, które czytają komentarze też już będą wiedziały, że nie chodzi o trenera samego zawodnika. Więc nie wiem co dodatkowo Twój komentarz wnosi?

Ziko - w tym wypadku brakuje kontrowersji :) Tam się łatwiej do czegoś 'zabrać' tak, by pojawiła się dyskusja.
Norbert1991
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 18 sty 2016, 09:50
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Został zwolniony?! To Ci dopiero newsy! :hahaha:
dziki_rysio_997
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 715
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:20

Nieprzeczytany post

Hmmm, przed chwilą przeczytałem ten tekst:
https://sport.tvp.pl/46274596/tokio-biegacze-marcin-lewandowski-i-adam-kszczot-oficjalnie-bez-trenera

i mam wrażenie, że sprawa jest naprawdę poważna. Tzn. można jeszcze zastanawiać się, czy trener T. Lewandowski będzie szkolił Kszczota niezależnie od umowy z PZLA, ale sprawa dotyczy też Marcina Lewandowskiego, A. Cichockiej, P. Wyciszkiewicz i może kogoś jeszcze.
Raczej nie odniosłem wrażenia, że "działamy dalej, tylko bez umowy ze związkiem", ale że cała grupa jest w rozsypce. To by był dramat na pół roku przed Igrzyskami.
10k: 35:42
Norbert1991
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 18 sty 2016, 09:50
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ototo, nikt nie został zwolniony. Trzeba znać swoją wartość. Odnośnie PZLA to większość ma podobne zdanie. Beton. Stary beton.
Awatar użytkownika
Piotrolll
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 221
Rejestracja: 20 lip 2016, 22:24
Życiówka na 10k: 33:18
Życiówka w maratonie: 02:35:54
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Ja ciekaw jestem gdzie kasa, którą przekazuejmy w podatkach na sportowców leci, skoro taki sportowiec jak Adam Kszczot nie ma żadnego wsparcia....Skoro każda pracująca osoba w kraju płaci podatki, a % z tego leci na sportowców to w budżecie powinno być naprawdę dużo hajsów. A jeśli nie ma nawet dla najwybitniejszych sportowców w kraju, to gdzie ta kasa? Chyba, że czegoś nie rozumiem.
[b]Instagram:[/b] [url]http://www.instagram.com/biegnepo230.pl[/url]
[b]Fanpage:[/b] [url]https://www.facebook.com/Biegnepo230[/url]
[b]Blog:[/b] [url]https://biegnepo230.pl/[/url]
[b]-5k:[/b] 16:38
[b]-10k:[/b] 33:18
[b]-HM:[/b] 01:12:57
[b]-M:[/b] 02:35:54
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Ale i tak najważniejsze, że jesteśmy "lekkoatletyczną potęgą". Cytat, jaki często przewijał się w wypowiedziach komentatorów w trakcie udanych dla nas ostatnich ME.
Jak tak mają wyglądać sprawy szkoleń i finansowania kadry w kraju, który jest "lekkoatletyczną potęgą", to ja dziękuję ;).
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tylko jeśli prawdą jest, jak mówi Majewski, ze dali tyle ile mogli zgodnie z 'przepisami', to też mają kłopot. Różnice może jednak zapłacić sponsor.
Tylko w takim razie jak to załatwia np. PZPN - sponsor płaci ?, różne przepisy?.....
artur_kozlowski
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 241
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Piotrolll pisze:Ja ciekaw jestem gdzie kasa, którą przekazuejmy w podatkach na sportowców leci, skoro taki sportowiec jak Adam Kszczot nie ma żadnego wsparcia....Skoro każda pracująca osoba w kraju płaci podatki, a % z tego leci na sportowców to w budżecie powinno być naprawdę dużo hajsów. A jeśli nie ma nawet dla najwybitniejszych sportowców w kraju, to gdzie ta kasa? Chyba, że czegoś nie rozumiem.
Kasa z podatków idzie do Ministerstwa Sportu i dalej w formie stypendiów tylko i wyłącznie dla zawodników, którzy byli w 8ce lub 12ce na imprezach mistrzowskich w poprzednim roku. Jak ktoś nie był na tych miejscach to niestety nic nie dostanie od państwa. Niestety system jest zero-jedynkowy.
napad
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 26 kwie 2018, 07:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Piotrolll pisze:Ja ciekaw jestem gdzie kasa, którą przekazuejmy w podatkach na sportowców leci, skoro taki sportowiec jak Adam Kszczot nie ma żadnego wsparcia....Skoro każda pracująca osoba w kraju płaci podatki, a % z tego leci na sportowców to w budżecie powinno być naprawdę dużo hajsów. A jeśli nie ma nawet dla najwybitniejszych sportowców w kraju, to gdzie ta kasa? Chyba, że czegoś nie rozumiem.
Poza tym Adam Kszczot miał indywidualny kontrakt z Orlenem do 2017 roku. On nie ukrywa swoich poglądów politycznych, popierał Hannę Zdanowską jako kandydatkę na prezydent Łodzi, był też członkiem honorowym komitetu Bronisława Komorowskiego. W Orlenie teraz rządzi banda pamiętliwych typów. Związek przyczynowo-skutkowy jest oczywisty.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A ja myślę, że to nie tak wiele zmienia i na to liczy też PZLA. W końcu Tomek i Marcin (do Adama zaraz przejdę) to są bracia. Myślicie, że dlatego, że Tomek nie dostaje kasy to przestaje trenować Marcina? A z Adamem? Przecież to są też "koledzy". Myślicie, że teraz mu Tomek powiedział spierdalaj? Kiedy ma zawodnika który ma szanse mocno się do jego trenerskiego CV dołożyć? Oczywiście, że nie. Wg mnie oni nadal będą pracować, tyle, że ewentualne wyjazdy na zgrupowania jakoś muszą ogarnąć. W biegach długich to w ogóle jest łatwizna, w biegach średnich trochę trudniej ale pewnie się da.
A gdzieś tam ktoś w PZLA na to liczy, że to wkurwienie jakie zdołali wygenerować zaowocuje jakimiś złotymi medalami na 800 i 1500 m (:) wszystko jest możliwe) i że będzie się to im liczyło do klasyfikacji i nawet może ktoś powie, że to było celowe, że dzięki temu mieli lepszą motywację. :hahaha:

Tomek - jeśli to czytasz - wiesz, że trzymam za was kciuki, tak sobie oczywiście gadam, ale wiem też, że jesteś po prostu uzależniony od trenowania i nie odpuścisz tego i na to też liczy PZLA, że jakoś to sobie "ułożycie". Powodzenia. :)
ODPOWIEDZ