Komentarz do artykułu Salazarowe sieroty

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł Salazarowe sieroty
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

A mnie przy okazji zastanawia, co stanie się z budynkiem Salazara w siedzibie Nike w Beaverton. Kiedy byłem tam chyba w 2013, to było kilka miesięcy bo „odarciu” innego budynku z innego patrona, Lancea Armstronga. No i teras budynek Salazara jest pewnie bez patrona. A może ma już nowego?
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Adam, sami pracownicy w Beaverton niezbyt byli zadowoleni
https://www.wweek.com/news/business/201 ... on-campus/
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

[...] Holenderką Sifan Hassan i Etiopczykiem Yomifem Kejelchą, bardzo blisko związanymi z Salazarem.
Nie wydaje mi się, żeby w jakimkolwiek stopniu byli bardziej związani z Salazarem niż inni zawodnicy z NOP. Dużą część przygotowań spędzili poza USA np w Sankt Moritz, a tam byli z Timem Rowberry'm. Z tego co ostatni widziałem to Tim chyba dalej ich trenuje.
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:
[...] Holenderką Sifan Hassan i Etiopczykiem Yomifem Kejelchą, bardzo blisko związanymi z Salazarem.
Nie wydaje mi się, żeby w jakimkolwiek stopniu byli bardziej związani z Salazarem niż inni zawodnicy z NOP. Dużą część przygotowań spędzili poza USA np w Sankt Moritz, a tam byli z Timem Rowberry'm. Z tego co ostatni widziałem to Tim chyba dalej ich trenuje.
Nie wiem, czy widziałeś film o przygotowaniach Kejelchy do pobicia rekordu na milę i wypowiedzi Salazara o zaangażowaniu Hassan w trening (plus wspólne fotki, nagrania etc). Salazar bardziej skupiał się na Ruppie, Hasay, Murphym(?), Hassan, Kejelchy. W porównaniu do innych zawodników NOP, szczególnie w okresie "schyłkowym" Salazara (gdy sam już się mniej pokazywał, a i inni już się wycofywali z otwartej współpracy), jego zaangażowanie w trening tej dwójki było wg mnie nadal mocne.

EDIT: Jeśli chodzi o współpracę Hassan z innymi szkoleniowcami, to z tego co wiem, co prawda zadeklarowała, że chce zostać w Ameryce, ale była jeszcze niedawno (tylko formalnie oczywiście) związana z Holendrem Charlesem van Commeneem. Spróbuję się jutro upewnić u źródła, ciekawe.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No nie wiem. Mi to wyglądało jakby Hassay była najbardziej do niego przywiązana. Wiadomo też, że jego relacja z Ruppem też trwała bardzo długo.

Tutaj co powiedziała Hassay po tym jak dowiedziała się, że Salazar został zawieszony za doping.
“I was just shaking,” she said. “He was just like, ‘It will be fine. We just got to focus on Chicago. We’re going to figure it out. We’re going to get you a coach. And it will all work out.’'
Czyli nie wypowiedzi w stylu "może on jednak robił coś nie tak".

I jeszcze to
I just miss him as a friend, calling me up randomly.”
Ona tęskni za tym, żeby sobie przez telefon pogadali...

Później Hassay mówi o relacji Ruppa z Salazarem
“He and Alberto are so close,” she said. “We were saying the same thing—he just misses talking to him as his friend. Marathon week, you’re talking three times a day.”
Może inni mają z nim więcej fotek, ale Amerykańscy zawodnicy mieli dużo kontaktu z Salazarem. Może oni po prostu byli dalej świadomi sytuacji Salazara (choć Hassay chyba udaje, że nie) i nie chcieli na codzień o nim wspominać. Hassay mówi o sobie i Ruppie, że podczas przygotowań rozmawiali z Salazarem 3 razy dziennie.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

kubawisniewski1 pisze:Adam, sami pracownicy w Beaverton niezbyt byli zadowoleni
https://www.wweek.com/news/business/201 ... on-campus/
Czyli nadal jest tam jego nazwisko? Kurcze, twardzi. :)
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze:No nie wiem. Mi to wyglądało jakby Hassay była najbardziej do niego przywiązana. Wiadomo też, że jego relacja z Ruppem też trwała bardzo długo.
...
Może inni mają z nim więcej fotek, ale Amerykańscy zawodnicy mieli dużo kontaktu z Salazarem. Może oni po prostu byli dalej świadomi sytuacji Salazara (choć Hassay chyba udaje, że nie) i nie chcieli na codzień o nim wspominać. Hassay mówi o sobie i Ruppie, że podczas przygotowań rozmawiali z Salazarem 3 razy dziennie.
Nie, no Ricardo, jasne, że Hasay i Rupp prawie byli adoptowani przez Salazara - w stosunku do nich to nie ma porównań, Miałem na myśli innych z NOP m.in. grupę Juliana. Na ich tle Hassan i Kejelcha byli bardzo blisko - i to chciałem w materiale podkreślić.

A co do Hassan właśnie... Pani od komunikacji z Global Sports Comunication (grupa Hermensa) powiedziała mi dzisiaj, że oficjalnie szukają dla niej (Hassan i GSC) trenera w Stanach. Tak jak mówiła Hassan, ona nie chce opuszczać Ameryki.
Ale z tego, co mogę się domyślić (za mało, by uznać to za pewnik i podać jako sprawdzoną wiadomość u nas na stronie) już go znaleźli i na razie wygląda na to, że trener jest w ogóle spoza Oregonu.

Pozdro!
BelekBela
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 04 lis 2008, 10:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z tego co widzę Tim Rowberry wciąż się opiekuje Hassan i Kejelcha. Jeżeli chcecie mogę go podpytać bo czasami z nim rozmawiam
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Fajnie, a jeśli coś powie więcej, będzie double check :)
ODPOWIEDZ