Komentarz do artykułu Nasze dzieci mają pod górkę

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Skomentuj artykuł Nasze dzieci mają pod górkę - Piotr i Anna Rostkowscy oraz ich "internatowe dzieci" z SMS Szklarska Poręba
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Pozdrawiam Piotra i Anię i przepraszam, że moje niegdyś długie u was posiedzenie nie przerodzilo sie w wywiad.
Uwazam, że wam potrzebny jest "manager", biznesmen. Sami jesteście za mało "przebojowi", żeby robić ten cały marketing ktory jest potrzebny do tego, żeby osiągnąć ten stan idealny.

Dobrze by było, gdybyście prowadzili jakaś waszą aktywność internetową (wideorelacje z treningów, zawodów), choć wiem, że to odciąga od meritum.

Kiedys zazdrościłem dzieciom które mieszkają w Szklarskiej, że mogą tak sobie poprostu wyjsć przed dom i pobiec na Drogę nad Reglami (moja nazwa własna na drogę, która odchodzi od drogi Pod Reglami jakieś 4,5km w prawo od startu) lub w Góry Izerskie i że gdybym tam mieszkał od małego to byłbym pewnie Mistrzem Swiata :)
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Pozdrawiam Piotra i Anię
Ja również pozdrawiam - zwłaszcza Piotra - kiedyś razem biegaliśmy na obozie w Szklarskiej, ale to było naprawdę dawno temu, bo w ub. wieku, heh ;).
Kiedys zazdrościłem dzieciom które mieszkają w Szklarskiej, że mogą tak sobie poprostu wyjsć przed dom i pobiec na Drogę nad Reglami (moja nazwa własna na drogę, która odchodzi od drogi Pod Reglami jakieś 4,5km w prawo od startu) lub w Góry Izerskie i że gdybym tam mieszkał od małego to byłbym pewnie Mistrzem Swiata :)
No właśnie, jakoś tak jest, że Mistrzowie wywodzą się raczej spośród z tych, którzy mają pod górkę, ale w życiu. A rzadziej z tych, którzy mają górki, hale, stadiony i wszelakie zaplecze pod oknem. No, chyba że się tam przeprowadzą, ale to robią z reguły dopiero wtedy, gdy są już Mistrzami ;).

Fajna rozmowa, dzięki.
kubawisniewski1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 482
Rejestracja: 01 cze 2009, 12:49

Nieprzeczytany post

Jestem prawie pewien, że komfort na początkowych etapach szkolenia - tych wszechstronnych i ukierunkowanych, o których mówi Piotrek - jest zbędny i w jakiejś mierze szkodliwy.
no i w tym progresywnym poprawianiu taka droga pod górkę i brak wygód mogą się okazać rzeczami nie do przecenienia. Potem dopiero dodajemy trochę komfortu, jedziemy w wyższe góry, golimy nogi, etc - i walczymy o ten 1%, który potrzebny jest na poziomie mistrzowskim do wygrania igrzysk - taki prosty plan :hahaha:

A Piotrek to w ogóle jest biegająca encyklopedia i baza wyników w jednym, pamięta wszystko co do setnej. Ale pewnie nie wie, że dumnie biegałem w kolcach po nim (dwa numery za dużych, ale co tam). On je z kolei miał podobno po Piotrze Piekarskim (1.45 na 800) - więc musiały się na moich stopach nudzić.
Awatar użytkownika
Andrzej_Witek
Wyga
Wyga
Posty: 131
Rejestracja: 27 lis 2015, 08:06
Życiówka na 10k: 31:35
Życiówka w maratonie: 2:23:32
Lokalizacja: Wrocław / Szklarska Poręba
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zabawna sprawa, bo pochodzę ze Szklarskiej i jako dzieciak nie miałem najmniejszego pojęcia, że tylu biegaczy przyjeżdża specjalnie w to miejsce, tylko po to żeby trenować.
Dowiedziałem się o tym fakcie dopiero, gdy zamieszkałem we Wrocławiu i pierwszy raz przyszedł mi do głowy udział w maratonie.
To tak w nawiązaniu do wypowiedzi Adama, że gdyby mieszkał w Szklarskiej, to by biegał po Izerach. :)

A osobna sprawa, że pokazuje to małą świadomość u lokalsów, że taki dobrobyt treningowy jest pod nosem.
M: 2:23:32
HM: 1:08:57

ASICS Trail Team
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6499
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

A Ania Rostkowska dziś w Toruniu wywalczyła srebro w MS Masters na 3000m.
Gratulacje!
ODPOWIEDZ