Pakiety medyczne

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Coś za bardzo nachalny jesteś w tym temacie :lalala: ->https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=54&t=58866
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
ldamianl
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 191
Rejestracja: 19 paź 2014, 10:30
Życiówka na 10k: 37.07
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Coś za bardzo nachalny jesteś w tym temacie :lalala: ->https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=54&t=58866

Keiw no popatrz, a niektórzy to nawet specjalnie się rejestrują w wigilię żeby odpisać na tak palący problem :bum:
Rekordy:
5km - 17:09 (IX 2020)
10km - 34:29 (IX 2021)
HM - 1:15:41 (IX 2022)
M - 2:41:38 (IX 2021)
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marianxb5 pisze:2 lata temu pracowałem w korpo. Mieliśmy pakiet z pewnej firmy. Jako wabik na nieświadomego potencjalnego pracownika super sprawa. Problemy robią się w przypadku gdy zachorujemy i chcemy skorzystać z pakietu. Do specjalistów dodatkowo płatne długie kolejki + limity. Zdecydowanie odradzam.
Wabik? Większość firm prywatną opiekę ma wliczone w koszty pracownicze i masz to za darmo. Czy dopłaca się do specjalisty czy nie zależy od pakietu jaki firma ci wykupiła. Zawsze możesz dołożyć do wyższego pakietu oraz dokupić kolejki premium, czyli wizyta w max 24h. A jak to nie pasuje to przecież jest NFZ. Tam szybciutko się dostaniesz do lekarza :bum:

Jeszcze nigdy nie miałem problemów. Telefon i wizyta jeszcze tego samego dnia, specjalista dzień później.
Kwestia jeszcze ile placówek masz u siebie w mieście.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jest jeszcze kwestia tego, co to za specjalista ten specjalista. U mnie w mieście jest np. jeden "ortopeda", do którego można się dostać w tym samym tygodniu ale nie bez przyczyny. Po prostu do niego nikt w miarę ogarnięty drugi raz nie idzie, bo szkoda czasu. Na wizytę u sensownych ortopedów czeka się dłużej.
Awatar użytkownika
C80
Wyga
Wyga
Posty: 137
Rejestracja: 24 sty 2017, 07:51
Życiówka na 10k: 51:27
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: ZPL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mała uwaga odnośnie Luxmedu (Szczecin). Mam opłacany z zakładu pracy i byłbym w pełni zadowolony gdyby nie jeden problem (stan wiedzy na połowę 2018 roku). Jeżeli po wizycie u specjalisty wymagane jest np. prześwietlenie to można wykonać je jedynie we współpracujących zakładach, za friko w ramach NFZ w innym miejscu nie da się bo nie mają podpisanej umowy. Jeżeli macie bliżej do jakiegoś innego zakładu to niestety będzie potrzebna wizyta u lekarza rodzinnego z NFZ celem przepisania skierowania na takie z pieczątką na której jest numer umowy (tak mi tłumaczono). Czy każdy lekarz rodziny bez problemu przepisze skierowania tego nie wiem.

W przypadku potrzeby wizyty w szpitalu (stan wiedzy na bodajże 2015 lub 2016 rok) w celu wykonania zabiegu lub operacji sytuacja jest identyczna. Bez skierowania z pieczątką szpital nie przyjmie ludka.

Natomiast jeżeli wizyty zamykają się w ramach Luxmedu to bez zarzutu. Specjaliści w Szczecinie w każdej chwili dostępni bez żadnych dopłat, w Portalu Pacjenta można sobie łatwo sprawdzić terminy i miejsca. W zeszłym roku musiałem udać się do ortopedy i wizytę w Luxmedzie (Szczecin) załatwiłem "z dnia na dzień", w ramach konsultacji ten sam lekarz miał wolne terminy za kolejne parę dni. Na konsultacje ciężej było upolować godziny popołudniowe. Mi zależało na popołudniowej wizycie i gdy próbowałem znaleźć tego lekarza w przychodni mającej umowę z NFZ okazało się, że terminy były za 3-4 miesiące. Prędzej ręka czy noga odpadnie niż się człowiek dostanie.

Rehabilitacja w ramach pakietu Luxmed (krioterapia, ultradźwięki, światło) do załatwienia praktycznie z dnia na dzień, z tym że popołudnia już trudniejsze do upolowania.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Coś za bardzo nachalny jesteś w tym temacie :lalala: ->https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=54&t=58866
Autork(ka) tego wątku to spamer(ka). Co drugi swój post edytuje po kilku dniach, żeby wstawić link do strony.
ODPOWIEDZ