Komentarz do artykułu Garmin Fenix 5X Plus - Pulsoksymetr

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Maćku, piciu! ;)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Łatwe było, obiecuję sobie, że kiedyś tam pojadę.
Awatar użytkownika
MichalJ
Ekspert/Trener
Posty: 2107
Rejestracja: 18 lut 2006, 07:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Peru
Kontakt:

Nieprzeczytany post

w przyszłym roku. Miejsce czeka :)
Michal. J
MOIM TRENEREM JEST JEZUS-strasznie wymagajacy ale warto mu zaufac

www.rodzinkamisyjna.pl
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2246
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Mam nadzieję, że nikt nie kupi tego zegarka dla pomiaru saturacji.
gdyby jednak ktoś czuł, że bez tego pomiaru nie sposób żyć, to proponuję sobie małe, kieszonkowe urządzenie zakupić za 150 pln.
Odnośnie wniosków po pomiarze,...
1. Pomiar z Garmina i z urządzenia za 150, identyczny,
2. Nie widzę ścisłej zależności pomiędzy zmęczeniem treningowym a spadkiem poziomu saturacji, być może ma to związek z tym, że często przebywam powyściełaj 2-3 tys.
3. W okolicach 6 tys, wymiękł kolega który miał poziom saturacji w okolicach 96.Ja 82. Być może błąd pomiarowy, być może inny poziom adaptacji do wysokości,...

Ilość osób biegających na wysokościach na których pomiar saturacji był by użyteczny, to absolutny margines. Mam nadzieję, że nikt nie sfiksuje i w imię pomiaru saturacji nie zaopatrzy się w Fenixa 5X+. Czytając ten materiał naszła mnie refleksja. Poziom techniczny urządzeń idzie do przodu, nasze życie dotychczas był proste, biegaliśmy, ktoś tam coś trenował. Nie mam nadziei, będzie gorzej. Zastanawiam się jednak na bazie Fenixa 5x+, co można jeszcze dodać do tych zegarków, bo wiadomo, że coś trzeba. Myślę, że zegarek zacznie intensywnie śledzić moje bieganie i po przez załączoną słuchawkę, na bieżąco nap...dalał mnie, że coś robię nie tak. No bo muzyka jest, płatności są, może tv?
Awatar użytkownika
Andrzej G
Wyga
Wyga
Posty: 77
Rejestracja: 16 sie 2004, 11:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Może za mało wiem, ale zależność poziomu saturacji od zmęczenia kłóci się z moją wiedzą na ten temat. Posługuję się pulsoksymetrem na palec (którego wyniki pomiarów mogłem porównać z urządzeniami szpitalnymi), ale nie zauważyłem takiej zależności w praktyce.
Czy ktoś może to info potwierdzić (i ew. podać dlaczego taka zależność ma wystąpić)?
ODPOWIEDZ