Nowe wkładki do asics cumulus 18

mk77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam
Pytanie jak w tytule. Obecne wkładki po około 650km zużyły się a dokładnie w prawej zrobiła się dziura pod przodem stopy w miejscu gdzie wyrasta duży paluch - sorry za takie określenie, nie wiem jak się to fachowo nazywa.
Same buty są w dobrym stanie. Chcę kupić nowe wkładki do tych butów. Doradźcie jakie wziąć ?
Biegam po 10km i ważę około 100kg i głównie po asfalcie.
New Balance but biegowy
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

O! Dokladnie taki sam problem mialem kilka lat temu z butami Asics - potrzebowalem zmienic wkladki w butach. Wtedy jednak Asics klientow w Polsce traktowal jak ludzi 3 kategorii - nie bylo z ta firma zadnego kontaktu, ani telefonu ani maila.

Czytalem, ze ostatnio ponoc podali namiary do siebie - sprobuj do nich napisac ze swoim problem, bo podany przez Ciebie przebieg, jak dla butow o teoretycznie przyzwoitej jakosci, jest niski.

Zobaczymy jak wyglada u nich obsluga posprzedazowa - wysla Ci nowe wkladki, podadza adres gdzie mozna je kupic, czy tez wcale nie odpowiedza?
Jesli reakcja bedzie ostatnia wersja, to wloz dowolne inne wkladki - osobiscie bez wiekszych problemow przekladalem miedzy roznymi butami, z tym ze wkladki tej samej marki jednak lepiej leza - moze masz inne Asicsy?).
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Na ich stronie www jest formularz kontaktowy. Nie wiem czy odpisują, bo nie korzystałem.

Ale numeru telefonu, ani adresu e-mail nie zauważyłem.
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

KrzysiekJ pisze:Ale numeru telefonu, ani adresu e-mail nie zauważyłem.
Faktycznie, jest jak piszesz. Blednie, w ciemno uwierzylem informacji, ze jednak zaczeli Polakow traktowac tak jak Niemca, Rosjanina czy Czecha - klienci Asics z tych panstw maja mozliwosc zadzwonienia czy napisania do obslugi klienta w swoich krajach, dane podane sa na www.

A tu okazuje sie, ze u nas jedynie "drobne przesuniecie" - Holendrzy przestali traktowac Polakow jak klientow 3 kategorii (brak jakiejkolwiek mozliwosci kontaktu), a zakwalifikowali nas do grupy ludzi 2 kategorii (elektroniczny formularz, ale na wszelki wypadek nie podaja telefonu i maila, jak dzieje sie to w powaznie traktowanych krajach).
Ludzki pan musi siedziec w holenderskiej centrali, ze az automatyczny formularz tubylcom nad Wisla udostepnil!
mk77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję za podpowiedź.
Właśnie przed chwilą wysłałem im przez formularz na stronie informację o tej wkładce.
Jak się odezwą - o ile się odezwą - to dam znać.
Jeśli oleją temat to w sumie buty kupiłem w decathlonie na początku tego roku, więc można by je zareklamować ale pod warunkiem że przyjmą same wkładki bo butów nie chcę oddawać bo mam tylko te jedyne.
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mk77 pisze:Jak się odezwą - o ile się odezwą - to dam znać.
Pochwal sie, nawet jesli nie zareaguja - w sumie patrzac na dotychczasowy standard obslugi Polakow przez holenderska centrale Asics, nie mozna wykluczyc sytuacji, ze formularz kontaktowy jest jedynia atrapa, majaca jedynie robic wrazenie, ze obsluga polskiego rynku nie jest az tak wyraznie gorsza, anizeli w Czechach czy Danii.

A byc moze w rzeczywistosci zostalo to tak zaprojektowany, ze nikt tego nie czyta, wszelkie wiadomosci klientow od razu laduja w smietniku?
mk77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na razie cisza.
Po wysłaniu zgłoszenia przez formularz jedynie na stronie pojawił się napis że zgłoszenie zostało wysłane.
Żadnej informacji o numerze zgłoszenia ani żadnego maila potwierdzającego zgłoszenie, ale dajmy im jeszcze chwilę, powiedzmy do końca tygodnia. Taki czas jest chyba wystarczający ?
mk77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jest wtorek czyli minął cały tydzień i kompletna cisza. Brak odzewu.
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

No i Robert wykrakał. Trzecia kategoria.
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mk77 pisze:Jest wtorek czyli minął cały tydzień i kompletna cisza. Brak odzewu.
No ja bym jednak probowal je zwrocic - dales Holendrom z Asicsa pelnowartosciowe pieniadze, a w zamian dostales niepelnowartosciowy produkt.

Gdy oddadza Ci zaplacona cene, kupisz sobie nowe buty - zwlaszcza ze wg mojego osobistego doswiadczenia z trwaloscia tej marki, to od pewnego czasu uzywali coraz tanszych / gorszych materialow, i z takim przebiegiem zostalo im juz raczej mniej anizeli wiecej, wiec sila rzeczy i tak niedlugo czekalaby Cie koniecznosc nabycia nowej pary. Osobiscie sugerowalbym jednak unikanie produktow Asics - ja tak robie od paru lat - bo sam chyba widzisz jak traktuja Polakow...

AFAIK, poza Asicsem to wszystkie "duze" marki sportowe (Nike, Adidas, New Balance, Decathlon) daja w Polsce normalna mozliwosc kontaktu z obsluga klienta - nie ma wiec chyba zadnego powodu, aby kupowac produkty firmy, ktora akurat obsluge polskiego nabywcy od lat ma wyraznie w d*pie?
mk77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Uderzę z tymi butami do decathlonu (tam gdzie je kupiłem) i zobaczę co oni na to.
A jakie buty polecili byście do biegania po asfalcie dystansów po 10km dla kogoś kto waży 100kg. Dobra amortyzacja na kolana by się przydała bo to moja pięta achillesowa, zresztą już mam za sobą rekonstrukcję więzadeł krzyżowych.
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mk77 pisze:A jakie buty polecili byście do biegania po asfalcie dystansów po 10km dla kogoś kto waży 100kg. Dobra amortyzacja na kolana by się przydała bo to moja pięta achillesowa, zresztą już mam za sobą rekonstrukcję więzadeł krzyżowych.
Rzuc okiem tutaj - autor podaje zestaw alternatywnych modeli dla tego, czego uzywales dotychczas - przypuszczam, ze bez problemu cos Ci bedzie odpowiadac.
Osobiscie sporo biegalem w Supernova - wylacznie pozytywne wrazenia, bardzo trwale.

Zas co do kolan, to ja nie jestem fizjologiem, ale mam silne wrazenie, ze wazniejsze od amortyzacji w butach jest sila wlasnych miesni, core stability i rozciaganie. Jesli dotychczas nie przykladales sie do tego, to IMO b. warto. No i przypuszczam, ze mniej czeste zagladanie do lodowki tez zrobilyby dobrze kolanom ;-)

PS: Rzuc okiem na komentarze w linkowanym artykule - wielu uzytkownikow pisze o wyjatkowo niskiej jakosci tychze Asicsow.
mk77
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:02
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Byłem w decathlonie i pytałem o reklamację wkładek. Gość powiedział że może przyjąć ale marne szanse bo wkładka to element eksploatacyjny.
Tak szczerze to też mi się tak wydawało. Kupię nowe wkładki i dobiegam w tych butach do końca ich żywota, bo co by nie mówić to są bardzo wygodne ale kolejne to już innej firmy wezmę.
Gdyby asics się odezwał i przekazał podobne info jak decathlon to bym złego słowa nie powiedział bo przynajmniej się zajęli sprawą a tak totalnie olali.
Włodzk 1911
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 24 gru 2017, 20:57
Życiówka na 10k: 38.30
Życiówka w maratonie: 3.03

Nieprzeczytany post

Jeśli udało ci się zajechać wkładkę w tych butach to moje gratulacje.W moich poddała się siateczka już po około 4 miesiącach użytkowania i jeśli porównam to z modelem 17 .lub 16 w których spokojnie biegało się sezon lub dwa to jest to krok w tył jeśli chodzi o trwałość tego modelu bo wiem że jest to dość częstą przypadłością w tych butach.Wkładek poszukaj w Decathlonie może nie będą oryginalne ale powinny dać radę .
ODPOWIEDZ