Komentarz do artykułu Gdynia gospodarzem mistrzostw świata w półmaratonie!

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Chatson
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 550
Rejestracja: 03 wrz 2012, 00:07
Życiówka na 10k: 31:09
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle/Opole
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Świetnie! Będzie widowisko najwyższej klasy. Przy okazji będzie to dobra okazja do promowania Polski na arenie międzynarodowej! Mam nadzieję, że również nasi reprezentanci pokażą się z jak najlepszej strony.
"Nic nie jest szczególnie trudne do zrobienia, jeśli tylko rozłożyć to na etapy"
"Zwycięzcy robią to, czego przegranym się nie chciało"
MÓJ BLOG
KOMENTARZE BLOGA
https://www.facebook.com/przemyslawchatys
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

dobrze wiedzieć, że istnieje coś takiego jak "mistrzostw świata w półmaratonie". ;)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
realista
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2015, 13:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chatson pisze:Mam nadzieję, że również nasi reprezentanci pokażą się z jak najlepszej strony.
No a niby kto miałby z Polaków tam wystartować? W zeszłym roku Chabowski zajął 4 miejsce w półmaratonie na Mistrzostwach Europy, ale ponieważ nie jest to konkurencja olimpijska, to nie wzięli go w tym roku do szkolenia. Z pozostałych mężczyzn ciężko znaleźć kogoś kto jest w stanie konkurować z kobietami (taki Szost raczej nie biega połówek). W szkoleniu niezmiennie są tylko Shegumo (czyli mówimy o kobiecych wynikach) oraz Kulka (osoba bez ambicji, która rozdrabnia się na lokalne biegi za 500 zł) - obaj od odpowiedniego trenera. PZLA myśli, że nagle maratończycy się rzucą na przygotowania na mistrzostwa, bo dostaną po jednym obozie? Na ostatnie mistrzostwa w Anglii też nikt nie chciał jechać, a daleko nie było. Podsumowując, przewiduję symboliczną reprezentację trzeciego garnituru polskich biegaczy.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ciekawe moze byc pojawienie sie światowej czołówki w Polsce. Chociaż akurat półmaraton jest o tyle nietypowy że ta czołówka moze byc faktycznie mało znana, ale na pewno bedzie trochę biegaczy jakich normalnie w Polsce nie widzimy.
Awatar użytkownika
ragozd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 623
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:35
Życiówka na 10k: 34:57
Życiówka w maratonie: 2:45:28
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ha, a mi coś padło na oczy i myślałem, że to tylko weterańskie mistrzostwa. Ten normalne to już najwyższa półka imprez :)
www.facebook.com/WarszawskiScyzoryk - mistrz Polski i vicemistrz dzielnicy :)
M45 PB: 5km 17:10, 10km 34:57 HM 1:16:34 M 2:45:28
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 869
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Chatson pisze:Świetnie! Będzie widowisko najwyższej klasy. Przy okazji będzie to dobra okazja do promowania Polski na arenie międzynarodowej! Mam nadzieję, że również nasi reprezentanci pokażą się z jak najlepszej strony.
+1
w pełni się zgadzam

"Gdynię wspierała też Paula Radcliffe, rekordzistka świata w maratonie kobiet. Brytyjka była jedną z ambasadorek polskiej kandydatury i zachęcała do trzymania kciuków za miasto z morza i marzeń."
też bardzo fajnie
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Za to aż przykro czytać komentarze na lokalnym portalu trójmiejskim.

Spora część ludzi zamiast cieszyć się, że udało się zorganizować coś ciekawego i "pokazać" miasto poza krajem narzeka nie przebierając w słowach. Do tego wszystkiego nieustanne wtręty polityczne.

Nie chce mi się wierzyć, żeby angażowała się w to "fabryka ruskich trolli", więc wpisy są prawdopodobnie autentyczne.

Ciekawy jestem czy w innych krajach też tak to wygląda, czy tylko my jesteśmy mistrzami świata w krytykowaniu, marudzeniu, wszystko_znawstwie i wiedzeniu_lepiej.

Cieszę się, że Gdynia wygrała.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale jak zarobią kasiorki na wynajmie pokojów, usługach gastro itp. to już będzie fajnie.
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

KrzysiekJ pisze:Spora część ludzi zamiast cieszyć się, że udało się zorganizować coś ciekawego i "pokazać" miasto poza krajem narzeka nie przebierając w słowach. Do tego wszystkiego nieustanne wtręty polityczne.
Ile trzeba placic w inych miastach za "pokazanie miasta" to wiem: Pare lat temu w miescie W-wa, Hanna G-W w ramach wdziecznosci za klake w trakcie kampanii wyborczej, zafundowala prywatnej spolce ITI stadion Legii za 400 mln. PLN - kazda 5 osobowa rodzina warszawska musiala oddac miliarderom z ITI po 1000 PLN. Nie spotkalem wtedy nikogo, kto cieszylby sie, ze kopaczom z Legii musial zaplacic za nowy stadion.
A Ty ile chcesz osobiscie zaplacic za "cos ciekawego" w Gdyni?
KrzysiekJ pisze:Ciekawy jestem czy w innych krajach też tak to wygląda,...
Nie, nie tylko w Polsce tak jest - rowniez w bardzo bogatych Szwecji (Sztokholm), Norwegii (Oslo), Niemczech (Hamburg) czy USA (Boston) dzieje sie podobnie. We wszystkich tych krajach mieszkancy odrzucili urzednicze proby przeforsowania organizacji Igrzysk Olimpijskich, bo sa one jedynie bezczelnym transferowaniem podatkowej forsy do "dzialaczy olimpijskich" i ich kumpli.

Po prostu byc moze coraz wiecej mieszkancow Polski dostrzega fakt, ze "panstwowe / miejskie eventy" to najczesciej pretekst do przewalenia mniejszej, wiekszej, badz ogromnej ilosci podatkowych pieniedzy do prywatnych kieszeni?
W efekcie, po calej zabawie, podatnik zostaje z gigantycznymi rachunkami do zaplacenia. Przyklady to np.: Ateny z 7 miliardami USD dlugow po Igrzyskach 2004 roku, Portugalia z dlugami i stadionami do ktorych trzeba doplacac po Euro 2004, Polska ze stadionami przeplaconymi nawet o 300%, do ktorych trzeba doplacac po Euro 2012.

Rowniez u nas cwani goscie w Krakowie i Zakopanem chcieli zrobic podobny olimpijski przewal na ponad 20 miliardow PLN, z okazji zimowych Igrzysk w 2022 roku - na szczescie obywatelom miasta udalo sie uwalic ich probe. Jednak krakowski podatnik za samo "przygotowania oferty" musial wybulic ok. 20 mln. PLN.

Nie wiem ile bedzie musialo doplacic do tej imprezy miasto Gdynia - to raczej suma mniejsza anizeli wieksza, ale osobiscie watpie aby jej mieszkancy ogolnie cokolwiek na tym skorzystali.
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Raczej Gdynia nie będzie musiała budować żadnych nowych obiektów z tego tytułu, więc odniesienie do olimpiady nie wydaje mi się być do końca trafione.

Na jakich inicjatywach w twojej ocenie mieszkaniec Gdyni może "skorzystać"?
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

KrzysiekJ pisze:Raczej Gdynia nie będzie musiała budować żadnych nowych obiektów z tego tytułu, więc odniesienie do olimpiady nie wydaje mi się być do końca trafione.
Dlatego tez napisalem, ze transferowane srodki sa mniejsze anizeli wieksze. Nie mam przeciez wgladu do tego kosztorysu, jednak jestem pewien, ze za impreze gdynscy podatnicy beda musieli zaplacic prawdziwymi pieniedzmi, a zyski beda mityczna "promocja miasta".
KrzysiekJ pisze:Na jakich inicjatywach w twojej ocenie mieszkaniec Gdyni może "skorzystać"?
Za stosunkowo niewielkie srodki? A chociazby wytyczenie / uprzatniecie jakiejs sciezki do biegania - mam przyklad z wlasnego doswiadczenia: okolica w ktorej biegalem w W-wie byla wybitnie "rekreacyjno-spacerowa", a jednak sciezka ktora przemieszczali sie ludzie byla miejscami wysypana gruzem pobudowlanym (wystajace kawalki cegiel, metalu etc.). Idac mozna na to uwazac - biegnac jest to ryzykowne, pare razy sie o to potknalem, a raz niemalze skrecilem kostke. Koszt wykopania gruzu i zasypania tych miejsc ziemia i zwirem nie bylby astronomiczny.

Powyzsze to pierwsza z glowy propozycja, rozsadniejszych przykladow wydania pieniedzy na pewno jest wiecej - ale to juz pytanie do Gdynian, czego potrzebuja. A watpie, czy ich glowna potrzeba jest ogladanie przez godzine grupy chudych ludzi biegajacych po okolicy...
katny
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 22 sie 2017, 19:55
Życiówka na 10k: 57.49
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale pamiętaj że oprócz grupy chudych ludzi biegnących przez godzinę potem są coraz grubsi aż do tych co biegną przez trzy godziny :) akurat w Gdyni promocja przez sport jest długoletnią strategia miasta,ekipa prezydenta Szczurka ma w każdych wyborach gigantyczne poparcie, a mieszkańcy Gdyni są jednymi z najbardziej zadowolonych ze swojego miasta w Polsce. organizacja półmaratonu nie będzie wielkim wydatkiem ponieważ obiekty sportowe są,baza hotelowa również,a w 2020 będzie to już bodajże piąta edycja tej imprezy która co roku cieszy się coraz większym powodzeniem.

Wysłane z mojego C1-U02 .
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

@Robert
Zgadzam się z tobą, że inwestycje np. w infrastrukturę dla przeciętnego Kowalskiego są ważne.

Z drugiej strony kto będzie biegał po wytyczonych i utrzymanych ścieżkach biegowych, jeśli ten sport będzie niszowy? Zakładam, że o wartości ruchu/sportu dla każdego człowieka nie dyskutujemy.

Według mnie warto inwestować również w popularyzowanie imprez biegowych i samej dyscypliny. To przyciągnie zarówno uczestników jak i kibiców. W jakiś sposób zwróci się w pomniejszonych wydatkach ponoszonych na leczenie: czy to bezpośrednio z kieszeni podatnika, czy pośrednio przez mniejsze zaangażowanie publicznej służby zdrowia.

Naturalnie finansowanie ze środków publicznych musi się odbywać w ramach zdroworozsądkowych zasad. Nikt przy zdrowych zmysłach i bez widocznych własnych korzyści nie popiera patologii o których wspominasz.

Uproszczony schemat rozumowania typu: ławka w parku DOBRZE, pomnik NIEDOBRZE nie zawsze prowadzi do prawidłowych wniosków.
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

katny pisze:Ale pamiętaj że oprócz grupy chudych ludzi biegnących przez godzinę potem są coraz grubsi aż do tych co biegną przez trzy godziny :)
A to nie jest tak, ze zawody tej rangi (Mistrz. Swiata) odbywaja sie bez udzialu masowego - jedynie kilkudziesieciu / stu zawodnikow elity i koniec calej imprezy?
KrzysiekJ pisze:Naturalnie finansowanie ze środków publicznych musi się odbywać w ramach zdroworozsądkowych zasad. Nikt przy zdrowych zmysłach i bez widocznych własnych korzyści nie popiera patologii o których wspominasz.
A widzisz... I tu sie chyba mylisz - ogromna wiekszosc Polakow entuzjastycznie chciala zrobienia u nas Euro 2012 w pilke kopana, mimo ze indywidualnie sami nic nie mogli przy tym ukrasc.
Naprawde niewiele osob bylo temu przeciwnych, bedac swiadomymi, jak wielkie zlodziejstwo bedzie zwiazane z ta impreza (przeplacone stadiony, zbankrutowani budowniczy ogromnie przeplaconych autostrad).
ODPOWIEDZ