Komentarz do artykułu O nowej drodze życia Dominiki Stelmach

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach

Czy Dominice uda sie zakwalifikować na Igrzyska 2020 ?

Tak
13
34%
Nie
25
66%
 
Liczba głosów: 38
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1735
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
wozniak
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 10 sty 2008, 23:52
Życiówka na 10k: 33:45
Życiówka w maratonie: 2:36 I Warszawski
Lokalizacja: PABIANICE

Nieprzeczytany post

Sądzę, że najpierw trzeba poprawić 5 km i 10 km aby marzyć o złamaniu 2:30 w maratonie.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie "trzeba" tego robić w sposób nakierowany na 5 czy 10 km. 5 i 10 km tak czy inaczej będzie musiało się poprawić ale może się poprawić przy okazji. Jak rozumiem pomysł trenera Dominiki sprowadza się faktycznie do niewykonywania treningów tempowych na wyższych tempach niż 3:30-3:33 i raczej dłuższych odcinków.
Keri
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1625
Rejestracja: 17 gru 2012, 13:28
Życiówka w maratonie: 2:59:50

Nieprzeczytany post

Dzięki za wywiad.
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

33:30 na dychę trzeba by biegać aby myśleć o maratonie 10s na kilometr wolniej
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

DOM nie zamierza nie biegać dychy szybciej, tylko nie zamierza trenować pod taki cel, ani jak sądzę sprawdzać się zbyt często na tym dystansie. Naturalną konsekwencją i skutkiem ubocznym wydłużania dystansów bieganych na obecnym T10 będzie poprawienie rzeczywistego T10.
Awatar użytkownika
b@rto
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3107
Rejestracja: 06 sty 2015, 23:07
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Co do kontuzji - czy to nie prozaicznie wpłynęła na to siła? Siła, którą trzeba wytrenować do ultra i którą także trenujemy na ultra. Dla mnie największym szokiem tego wywiadu była wzmianka "No biegnę Wings for Life, a tydzień później Mistrzostwa Świata na 85 km (chyba tyle było powiedziane, nie chcę już wracać)". Jedząc pieroga w domowym zaciszu, tylko jęknąłem "o kurrrczak". :hahaha:

PS. Adam, cały czas trzymałeś mikrofon przy Dominice, ją było słychać bardzo fajnie, ale Ciebie już gorzej. Jak miałem daleko telefon, to był problem ze zrozumieniem co mówisz. Dzięki za wywiad, przyjemnie się słuchało.
Tomrun
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 189
Rejestracja: 17 lip 2013, 09:38
Życiówka na 10k: 32:39
Życiówka w maratonie: 2:26:24
Lokalizacja: Ciechanów

Nieprzeczytany post

Do złamania 2:30 w maratonie powinno jej wystarczyć bieganie dychy na poziomie 34:00-34:30. Z tym wpływem ultra na brak kontuzji bym raczej nie przesadzał ;) Może się mylę, ale moim zdaniem większy wpływ na to ma opieka Huberta Duklanowskiego :)
Tomek Walerowicz
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tomrun pisze:Do złamania 2:30 w maratonie powinno jej wystarczyć bieganie dychy na poziomie 34:00-34:30. Z tym wpływem ultra na brak kontuzji bym raczej nie przesadzał ;) Może się mylę, ale moim zdaniem większy wpływ na to ma opieka Huberta Duklanowskiego :)
moim zdaniem nierealne jest biegać 10 km po 3:27 a maraton po 3:33 na km - nawet wobec prędkości w półmaratonie to mały zapas
bardziej realne jest dojście do 2:33 - niestety pewnych rzeczy się nie przeskoczy - Dominika ma już mało rezerw, które można jeszcze nagiąć bez większego ryzyka
notsteel
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2017, 18:12
Życiówka na 10k: 29.39
Życiówka w maratonie: 2.15.33

Nieprzeczytany post

Nie pompujcie już tego balonika... Jest tylu zawodników w Polsce prezentujących o wiele wyższy poziom od tej zakompleksionej Pani, o których można by zrobić ciekawy artykuł, a ciągle wszędzie Stelmach i Stelmach... Płaci Wam za promocję?
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

notsteel pisze:Nie pompujcie już tego balonika... Jest tylu zawodników w Polsce prezentujących o wiele wyższy poziom od tej zakompleksionej Pani, o których można by zrobić ciekawy artykuł, a ciągle wszędzie Stelmach i Stelmach... Płaci Wam za promocję?
Ostatnią rzeczą, którą mógłbym wywnioskować ze sposobu wypowiadania się pani Stelmach była by ta, że jest "zakompleksioną Panią".
Zupełnie odwrotnie niż w przypadku osoby zakładającej anonimowe konto w celu dowalenia komuś znanemu.
Damiano
Wyga
Wyga
Posty: 113
Rejestracja: 27 lut 2008, 07:45
Życiówka na 10k: 31:47;39
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Połaniec/Kłoda

Nieprzeczytany post

Odnośnie do robienia ciekawych artykułów, to osoba Damian Pieterczyka wydaje się być ciekawa. Z tego co wiem, to Damian pracuje w straży pożarnej w Olsztynie i rok temu na Orlenie pobiegł maraton z czasem 2.18.45. Wygrał półmaraton Marzanny w Krakowie z wynikiem 1.06.04 (a wiało tak, że chciało łeb urwać).
Damian Noga

1500m-3:58:19
3000m-8:36:63
5000m-15:17:00
10 000m-31:47:39
10km-31:03
Półmaraton-1:09:30
tombzd74
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 279
Rejestracja: 06 gru 2012, 18:23
Życiówka na 10k: 39:56 min
Życiówka w maratonie: 3.15:46

Nieprzeczytany post

Wiem co powiedzieć tylko nie chciał bym nikogo obrazić. Nie jestem specjalistą jak większość uczestników forum jednak chciałbym wyrazić swoją opinię.

Zdziwiony jestem postawą Dominiki i lekceważeniem tego jak trenuje i startuje. Oczywiście to jej sprawa, ale ja bez większej znajomości meandry biegowej uważam że:

- błędem jest przeliczanie (i to karygodnym) w ten sposób półmaratonu Praskiego który odbył się w idealnych warunkach na płaskiej trasie, a Poznań wiadomo.
- rozumiem że żele mogą nie spasować ale jakaś forma dostarczania węgli jest niezbędna i musi być to przećwiczona na treningach, tylko jak to przećwiczyć jak tak się startuje.
- błędem są tak częste mocne starty w 5-6 tygodni, jestem w stanie zrozumieć start treningowy, ale niezwykle trudne jest to zrobić jak się stoi na starcie i ma się ochotę pobiec szybko tylko wtedy to NIE JEST START treningowy
- jeśli finisz Dominiki nie był zjazdem energetycznym to ja jestem święty Mikołaj. (podobny zjazd widzieliśmy w Warszawie na maratonie tyle że zawodniczka nie dała rady dobiec do końca i zaczął się dla nie jakieś 3 km wcześniej. Gdyby meta była kilometr ub dwa dalej nie wiem jak to by się skończyło.

Życzę sukcesów mimo wszystko :-)
TomB

HM 1:27:04
M 3:15:46
notsteel
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2017, 18:12
Życiówka na 10k: 29.39
Życiówka w maratonie: 2.15.33

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze: Ostatnią rzeczą, którą mógłbym wywnioskować ze sposobu wypowiadania się pani Stelmach była by ta, że jest "zakompleksioną Panią".
Zupełnie odwrotnie niż w przypadku osoby zakładającej anonimowe konto w celu dowalenia komuś znanemu.
Cóż... próbkę swoich umiejętności ta Pani dała jakiś czas temu na swoim profilu facebookowym naskakując na inną znaną blogerkę :)
Co do propozycji Damiano- zgadzam się, Damian Pieterczyk to jeden z tych zawodników o którym warto byłoby wspomnieć, jego poziom zdecydowanie przewyższa poziom Pani Stelmach. Ponadto w gronie osób, którym warto byłoby pomóc się wypromować jest Kamil Karbowiak (1.06.30 w HM) czy Patryk Sowiński (30.27 10km). Ten ostatni zadeklarował chęć maratońskiego debiutu oraz spróbowania swoich sił w Wings For Life w przyszłym roku. Myślę, że to ciekawy materiał na artykuł. Promujmy młodzież :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

notsteel pisze:Nie pompujcie już tego balonika... Jest tylu zawodników w Polsce prezentujących o wiele wyższy poziom od tej zakompleksionej Pani, o których można by zrobić ciekawy artykuł, a ciągle wszędzie Stelmach i Stelmach... Płaci Wam za promocję?
Mi się wydaje, że to ciekawy temat. Poza wynikami liczy się też osobowość i jakieś ciekawe, życiowe historie, akurat w przypadku Dominiki jest jedno i drugie, nawet jeśli komuś jej osobowość nie pasuje.

W dodatku to połączenie celów, czyli Igrzyska i Trail + Ultra? A jej tegoroczny wynik z WFL był naprawdę pierwszoligowy! Już o tym pisałem, że pobiegła o 2,5 km więcej niż Japonka, która wygrała rok wcześniej biegająca maraton w 2:28.

tombzd - Dominika przeliczała Półmaraton Praski na takiej zasadzie, że wydawało się jej, że pobiegła go na takim luzie, że wydawało się jej, ze przewbiegnięcie maratonu w czasie o 5 minut (w sensie że 2xHM + 5 min) gorszym to pestka
Węgli nie trzeba chyba dostarczać, przy tak intensywnym wysiłku słabo się absorbują. Ale można.
Co do kryzysu - to oczywiście się zgadzam, ale u każdego zawodnika często to co mówi to jedno a myśli drugie.

notsteel - do Patryka Sowińskiego chyba się Dominika odnosiłą w wywiadzie, że nie rozumie takich zawodników.
ODPOWIEDZ