Komentarz do artykułu Rzucił wyzwanie polskim 400metrowcom. Postanowił wystartować na Igrzyskach Olimpijskich w Tokyo

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1736
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13294
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Nie ma szans.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12395
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dokładnie takich ludzi potrzebuję do mojego projektu. Nawet jeśli nie ma szans, to jest w stanie swoim zaangażowaniem i mocą mentalnego przekazu pociągnąć za sobą rzesze młodych ludzi. To jest człowiek, który nie boi się eksperymentować.
Od razu wskazówka dla fizjoterapeuty, żeby zwrócił uwagę na symetrię ciała jego podopiecznego, czego daje dowód przez cały czas prowadzonej rozmowy, podczas której głowa jest bardzo mocno przechylona.
Jeżeli chodzi o pracę z obrazami mentalnymi to Van Niekerk jest strzałem w dychę. Trzeba tylko zrozumieć na czym polega ten fenomen, czyli skupić się na wieloskokowym rytmie jego biegu.
Tutaj bardzo dobrze to widać w zestawieniu z dużo wyższym Rafałem Omelko, który ma od Van Niekerka znacznie krótszy krok.
aktywny12
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 172
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szans nie ma, ale sam pomysł ciekawy ;) Mam nadzieję, że się nie podda szybko i będzie do IO ciągnął ten projekt. Ciekawie byłoby jakby to dokumentował jakoś (blog, YouTube), pokazywał jak trenuje, jakie ma bieżące cele...
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13294
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

aktywny12 pisze:Szans nie ma, ale sam pomysł ciekawy ;) Mam nadzieję, że się nie podda szybko i będzie do IO ciągnął ten projekt. Ciekawie byłoby jakby to dokumentował jakoś (blog, YouTube), pokazywał jak trenuje, jakie ma bieżące cele...
Dla mnie to taki troche przemadrzalek, który próbuje tym projektem zarabiać. Mi to nie przeszkadza... niech robi, co chce.

"Biegam cos tam 50..." :bum:
Mam chłopaka który zaczął w tamtym roku 400m w 58s i w tym roku zszedl na 52,97 i wiem ze 49 nigdy nie da rady. To sa 4 przepaście.
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Śmiałości mu nie brakuje to fakt :) Mierzy wysoko, ale podoba mi się to. Zazdroszczę podejścia.
Na sprincie się nie znam, ale szanse oceniam na zero. Co nie zmienia faktu, że chciałbym się mylić i życzę mu powodzenia.
aktywny12
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 172
Rejestracja: 26 wrz 2010, 15:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: Dla mnie to taki troche przemadrzalek, który próbuje tym projektem zarabiać. Mi to nie przeszkadza... niech robi, co chce.

"Biegam cos tam 50..." :bum:
Mam chłopaka który zaczął w tamtym roku 400m w 58s i w tym roku zszedl na 52,97 i wiem ze 49 nigdy nie da rady. To sa 4 przepaście.
Też trochę takie wrażenie odniosłem. " Coś tam 50 sec, coś ok23 sec" . Dziwne dość podejście, ciekawe czy stratował na meetingach z pomiarem czasu. Może rzeczywiście ma talent i tak biega, zobaczymy...

Adam, mówił coś moze gdzie można śledzić jego przygotowania i trening? Jakiś blog, profil społecznościowy?
Awatar użytkownika
Marc.Slonik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2004
Rejestracja: 20 sie 2014, 16:45
Życiówka na 10k: 44:12
Życiówka w maratonie: 3:23:55
Lokalizacja: Bruksela, Belgia
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na ile ja się znam na technice biegowej (czyli wcale) i na ile widać w przebitkach podczas wywiadu (niewiele) to jednak gość technikę (a zwłaszcza zakres ruchu) ma. Jak na kogoś kto biega nieco ponad rok to powiedziałbym nawet, że imponującą. Mylę się?
mirek
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 172
Rejestracja: 10 lis 2016, 17:40
Życiówka na 10k: 38m26s
Życiówka w maratonie: 3h23m54s

Nieprzeczytany post

Rzeczywiście dosc male szanse ma, ale nigdy nic nie wiadomo, szkoda ze oprocz bardzo krotkiej przebiezki nie okazal nam swego talentu uwidoczniajac go na filmie, ale niech probuje-zycze Mu powodzenia w dazeniu do celu
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13294
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Marc.Slonik pisze:Na ile ja się znam na technice biegowej (czyli wcale) i na ile widać w przebitkach podczas wywiadu (niewiele) to jednak gość technikę (a zwłaszcza zakres ruchu) ma. Jak na kogoś kto biega nieco ponad rok to powiedziałbym nawet, że imponującą. Mylę się?
A gdzie widać jak biegnie?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

8 min 15 sek filmu.
Ja myślę, że jeśli ma do tego talent to mając 20 lat na pewno nie miałby problemu. Teraz wg mnie ryzyko kontuzji jest już większe. On tego jeszcze nie czuje, ale jego więzadła i sięgną nie są już tak elastyczne jak kiedy miał lat 20.
Poza tym, myślę, że nie docenia startów jako formy treningu, nie chodzi wcale o ciągłe sprawdzanie się, ale o to, że właśnie starty dają rzadki bodziec, którego nie da się powtórzyć na treningu.
Co do samego treningu, może coś pokażemy (jak się zgodzi).
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ignorance is a bliss.
Gdyby nie marzyl o olimpiadzie nigdy by nie poznal wlasnych limitow.
Kiedys 50 sekund nie urywalo tylka nawet wsrod mlodszych juniorow.
Juz dojscie do 49 sekund byloby bardzo dobre, dalej jest stroma sciana.
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
mirek
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 172
Rejestracja: 10 lis 2016, 17:40
Życiówka na 10k: 38m26s
Życiówka w maratonie: 3h23m54s

Nieprzeczytany post

Tomka mozna bylo zobaczyc niedawno w programie Marcina Roslonia "o co biega?".Dalo sie zauwazyc dosc duza sprawnosc jego w cwiczeniach typu rozgrzewka,rozciaganie miesni-trzymam za chlopaka kciuki-niech spelnia marzenia.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

wojtek pisze:Juz dojscie do 49 sekund byloby bardzo dobre, dalej jest stroma sciana.
Tak, też myślę, że teraz już będzie bardzo stromo.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12395
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Abstrahując od przypadku naszego bohatera, dzisiejsze eliminacje na 400m w Londynie pokazują, jak bardzo zostajemy w tyle. W naszej historii tylko dwóch biegaczy zeszło poniżej 45 sekund. Tymczasem w świecie zaczyna być normą, że dobrze zapowiadający się 18-latek to ten który biega 44s/400m. W świetle takich faktów, może jednak warto zastanowić się nad skutecznością utartych metod treningowych i panujących schematów myślowych.
ODPOWIEDZ