Komentarz do artykułu TomTom Runner 3 HR + Music [TEST]

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 466
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fajna recenzja.
Dobrze że opisałeś ubogie możliwości treningowe bo ostatnio jakaś "sekta tomtomiarzy" poleca te zegarki każdemu nie bacząc na faktyczne potrzeby. Mi te monity też niekoniecznie by się przydały, ale możliwość ustawienia ekranu tak żebym widział 4 parametry biegu i nie potrzebował lupy do odczytu jest jednak istotna.
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Chociaż podkreślam, że pomimo tych jego "ułomności do zaawansowanego treningu" to on jest fajny właśnie ze względu na te inne cechy.
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 466
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zgadzam się.fajny zegarek w dobrej cenie.
tak jak i poprzednie edycje.
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
pixelix
Wyga
Wyga
Posty: 73
Rejestracja: 19 sie 2015, 15:30
Życiówka na 10k: 33:34
Życiówka w maratonie: 2:39:23

Nieprzeczytany post

Mam tę zegarek, ale wersję bez muzyki. Zegarek fajny i w zupełności mi wystarcza. Muszę się zgodzić co do wad które wymienił Adam. Przez brak możliwości ustawienia bardziej zaawansowanego treningu interwałowego próbowałem łapać międzyczasy ręcznie, i tu pojawił się kolejny problem, bo biegając w kurtce przez dotyk materiału zegarek łapie losowo międzyczasy. Musiałem założyć zegarek na kurtkę przez co nie miałem możliwości pomiaru tętna. Denerwujące jest również to że w treningu interwałowym nie można sprawdzić tempa aktualnie pokonywanego odcinka. Pomiar tętna jest w miarę dokładny. Niestety kiedy jest zimno i mamy za słabo rozgrzane ręce pojawia się problem z pomiarem (naturalny problem z optycznym czujnikiem tętna). Fajna jest funkcja nawigacji, możemy biegać w nieznanym terenie i bez problemu znajdziemy drogę powrotną do domu.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13299
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Kupilem zonce pod choinke. Ale tez bez muzyki, bo muzyki nie slucha. Mam nadzieje ze mnie nie pogoni z tym prezentem.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Testowałem dzisiaj funkcje nawigacyjne w naprawdę trudnych warunkach. Mgła, niskie chmury, zimno, śnieg, wiatr piździł (sorry) (Bielsko-Biała, Szyndzielnia, Klimczok, Bielsko-Biała) i wszystko było naprawdę fajnie. Brakowało mi czasem tylko jakiegoś sygnału gdybym oddalał się za bardzo od ścieżki bo było tak zimno i nieprzyjemniej że wyciąganie zegarka spod rękawa nie było takie naturalne.
Awatar użytkownika
robSSon
Wyga
Wyga
Posty: 135
Rejestracja: 02 paź 2011, 20:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Widzę swoją biegową leśną ścieżkę od cmentarza Bohaterów 1920 r. do szlabanu przy leśniczówce w Sulejówku :) Bardzo fajna i urokliwa trasa. Rok temu zimą w trakcie 1,5h rozbiegania naliczyłem 4 łosie, 12 saren i jednego dzika :)
A.n.d.r.z.e.j.
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 02 kwie 2013, 20:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Adamie, a czy próbowałeś doładowywać przy włączonym zapisie?
Tak powoli się zastanawiam nad modelem Adventurer i tam bardzo by mnie urządzała możliwość rejestracji śladu podczas ładowania z powerbanka.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Niestety, w Runnerze nie ma możliwości używania zegarka w trakcie ładowania. Pewnie tak samo jest w Adventurer.
A.n.d.r.z.e.j.
Wyga
Wyga
Posty: 51
Rejestracja: 02 kwie 2013, 20:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

to w takim razie pozostaję przy starym garminie 310xt
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 874
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rolli pisze:Kupilem zonce pod choinke. Ale tez bez muzyki, bo muzyki nie slucha. Mam nadzieje ze mnie nie pogoni z tym prezentem.
moja dziewczyna ma wersję tego zegarka bez muzyki i sobie go bardzo chwali, no ale to zależy od potrzeb ;)
zresztą na prezent też się inaczej patrzy niż jakby się samemu kupowało ;)
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
rozbiegany
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 25 gru 2016, 19:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zegarek dla osób które nie mają dużych wymagań. Dobry dla każdego na początek przygody z bieganiem. Niestety używając słuchawek i biegając w rytmach ulubionej muzyki bateria umiera bardzo szybko. Adventurer różni się tylko tym trybem wędrówki niestety bateria też nie jest jego mocną stroną a za tą cenę można mieć coś ciekawszego. Pozdrawiam i Zapraszam http://rozbiegany.pl
szczepano1985
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2017, 19:51
Życiówka na 10k: 46:13
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam pytanie do użytkowników tego zegarka. Czy dobrze pokazuje tempo aktualne, ponieważ w mojej wersji pokazuje tempo które rożni się około 20 sekund na minutę od poprawnego mianowicie jeśli pokazuje odcinek po każdym kilometrze to pokazuje w miarę dobry czas. Średni czas na odcinku znacznie odbiega od aktualnego tempa w trakcie biegu. Czy ktoś jeszcze ma takie problemy?
kalki
Wyga
Wyga
Posty: 84
Rejestracja: 15 wrz 2016, 19:03
Życiówka na 10k: 36:20
Życiówka w maratonie: 2:53:56

Nieprzeczytany post

szczepano1985 pisze:Mam pytanie do użytkowników tego zegarka. Czy dobrze pokazuje tempo aktualne, ponieważ w mojej wersji pokazuje tempo które rożni się około 20 sekund na minutę od poprawnego mianowicie jeśli pokazuje odcinek po każdym kilometrze to pokazuje w miarę dobry czas. Średni czas na odcinku znacznie odbiega od aktualnego tempa w trakcie biegu. Czy ktoś jeszcze ma takie problemy?
nigdy nie sugeruj się tempem chwilowym, bo będzie ono niedokładne. Wynika to z samej technologii gps. GPS łapie twoją pozycję z dokładnością +- 5m. Więc technicznie rzecz biorąc zegarek nie ma możliwości pokazania właściwego tempa na tak krótkim odcinku. Na odcinku 1 km wszystkie dane zostaną uśrednione i pokaże w miarę dokładne tempo jakie było na odcinku. Dane jakie powinieneś używać na zegarku to dystans,czas, tętno, średnie tempo, średnie tempo okrążenia.
ODPOWIEDZ