Komentarz do artykułu FutureCraft czyli "kunszt przyszłości" - pierwszy but ze SpeedFactory

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
pit78
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 579
Rejestracja: 23 lut 2011, 11:04
Życiówka na 10k: 37:26 (JG 2017)
Życiówka w maratonie: 3:08 (Poznań 2013)
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Nieprzeczytany post

"mocno eksplorującym wykorzystanie pianki boost"
Czyli mówiąc po polsku - podeszwa będzie z boosta :D

Ten artykuł to jakieś marketingowe mambo-jambo-szambo...
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

pit78 pisze:"mocno eksplorującym wykorzystanie pianki boost"
Czyli mówiąc po polsku - podeszwa będzie z boosta :D

Ten artykuł to jakieś marketingowe mambo-jambo-szambo...
Czy ja wiem? To miał być taki słowny żart, ja to pisałem, bez żadnego nacisku, po prostu wydaje mi się to mega interesujące, tzn to jak ten but ma powstawać.
Marketingowe szambo? Ok, dzięki.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pierwsze produkty z fabryki w Ansbach będą niestety produkowane wyłącznie na rynek niemiecki. Potem przyjdzie czas na USA. Obawiamy się, że Polska jest daleko w kolejce.
No to następne mistrzostwa świata i Europy polscy biegacze mogą sobie odpuścić, bo Niemcy pewnie zbiorą komplet medali ;-)
Awatar użytkownika
pit78
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 579
Rejestracja: 23 lut 2011, 11:04
Życiówka na 10k: 37:26 (JG 2017)
Życiówka w maratonie: 3:08 (Poznań 2013)
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Adam, nic osobistego, po prostu dla mnie to brzmi jakbyś przedrukował ulotkę producenta zachwalającą pierdyliard najnowszych technologii kosmicznych wykorzystanych w produkcji buta. Poza tym jeżeli nie pobiega w tym elita (masowo, a nie tylko zawodnicy adidasa), to znaczy że to marketingowa ściema, którą ciemny lud ma kupić. Ja wiem, że taka jest rola marketingu, bo biznes musi się kręcić.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ale but spełnia nie tylko role narzędzia, które ma Ci pomoc w szybszym bieganiu. To także przejaw wzornictwa przemysłowego, bardzo praktycznego.
Awatar użytkownika
pit78
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 579
Rejestracja: 23 lut 2011, 11:04
Życiówka na 10k: 37:26 (JG 2017)
Życiówka w maratonie: 3:08 (Poznań 2013)
Lokalizacja: Karkonosze
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czyli moda? Dla mnie but to but, a nie moda :)
Praktyczny to byłby but wygodny i TRWAŁY, a nie że po roku na śmietnik, bo się cud techniki rozleciał...
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

But jest śliczny, ale parę wątpliwości na zasadzie szukania dziury w całym:
Ile parametrów będzie mierzone i ile wynikać będzie z pomiaru samej stopy a ile z preferencji użytkownika? Bo o ile podstawowy kształt stopy można zmierzyć na zasadzie podobnej jak w Asics FootID, to już drop, szerokość podeszwy pod piętą to rzeczy indywidualne wynikające z techniki biegu, przyzwyczajeń itp.
Po drugie jakie będzie przełożenie tych zmierzonych parametrów na faktyczny kształt buta oraz jego późniejsze zachowanie (!). Na filmie widać, że automat robi wykrój z materiału na cholewkę, ale podejrzewam że ilość możliwych wykrojów jest skończona i niewiele się różni od dzisiejszego produkowania butów w rozmiarach od 36 do 49. Bo gdyby brać pod uwagę chociażby szerokość stopy w różnych miejscach, ilość kombinacji byłaby astronomiczna, musiałby za tym podążać różny kształt boosta w podeszwie, zewnętrznej gumy, (minimalne ale jednak) umiejscowienie Torsion, itd.
Nie mówię, że Adidas nie jest w stanie tego ogarnąć i kazać komputerom tego liczyć. Ale już teraz na filmie widać, jak cholewka trafia na tradycyjne kopyto, aby połączyć cholewkę z podeszwą. Czy takich kopyt też będą dziesiątki, jak nie setki wariantów?
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

marcinnek_ pisze: Nie mówię, że Adidas nie jest w stanie tego ogarnąć i kazać komputerom tego liczyć. Ale już teraz na filmie widać, jak cholewka trafia na tradycyjne kopyto, aby połączyć cholewkę z podeszwą. Czy takich kopyt też będą dziesiątki, jak nie setki wariantów?
Na pewno będą musieli przyjąć jakiś model unifikujący pewne kwestie. Ale przynajmniej rozmiar będzie idealny. :)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12340
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nawet jeśli indywidualizacja sprowadzi się po prostu do numeracji, to kierunek nadający sens produkcji zautomatyzowanej powinien być taki jaki nadał mu Henry Ford. Jeżeli więc adasie z automatu będą tańsze od ekidenów, to ma to sens. Jeżeli jednak samo słowo "automatyzacja" będzie jedynie kolejnym słowem kluczem, na podstawie którego buduje się marketingową rewolucję, to nie ma to sensu.
Buty z automatu za 100 PLN dla plebsu. Buty z rękodzieła za 1000 PLN dla koneserów. Taki model funkcjonuje w innych branżach - zegarki, garnitury, kapelusze itd.
marcinnek_
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:32
Życiówka na 10k: 38:57
Życiówka w maratonie: 3:04:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To że na półce sklepowej są buty od 36 do 49 to jeszcze nie jest indywidualizacja. Poza tym nie po to adidas wymyśla fikuśne buty dopasowane do użytkownika, by kosztowały mniej niż obecne ultra boosty ;)
Motto: ...by dzisiejszy trening był jutro tylko rozgrzewką.
Wyniki: 5km: 18:47 / 10km: 38:57 /15km: 59:53 / 21km: 1:23:56 / 42km: 3:04:19
Blog: Chodnikiem i szlakiem - biega.marcindabrowski.net
Facebook: Chodnikiem i szlakiem
ODPOWIEDZ