Komentarz do artykułu Test bieżni mechanicznej MyRun marki Technogym

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1736
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Jelon
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 07 sty 2008, 21:44
Życiówka na 10k: 39.49 (chodem:)
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ciekaw jestem, czy bieżnia będzie dostępna w jakichś fitness klubach. Można by wtedy (jeśli pomiary są wiarygodne) zrobić jakieś testy techniki (chodzi mi o kontakt z podłożem, długość kroku itd.). Zwłaszcza interesuje mnie ten środek ciężkości, jeśli nagrać to jeszcze na kamerę można by robić jakieś analizy jak zmienia się technika podczas różnej prędkości.
Keep walking...

Więcej o mnie: http://jelon.blog

To give anything less than your best is to sacrifice the gift. Steve Prefontaine
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Beżnie TechnoGym wogóle są dostępne w klubach, ale wg mnie akurat ta, sie nie nadaje do fitness klubów, to jest typowa bieżnia domowa. Tak jak pisałem te w fitnes klubach sa mocniej zbudowane i podejrzewam, że klubowa bieżnia TechnoGym jest też wyraźnie droższa.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

http://imageshack.com/a/img910/5229/AMGVmN.jpg
http://imageshack.com/a/img673/3876/BqvB9d.jpg

Wkleiłem linki do dwóch zdjęć z urządzeń tej firmy. To jest akurat rowerek ale podobne funkcjonalnie tylko większe wyświetlacze/panele są w bieżniach.
Ta którą prezentował Adam oczywiście na salę się nie nadaje. firma ta w swojej ofercie ma urządzenia dosyć wyszukane. obok urządzeń do użytku domowego ma w swojej ofercie urządzenia do sal fitness oraz urządzenia do których podłącz się specjalne oprzyrządowania do rehabilitacji. Na prezentowanym panelu można zaprogramować trening na dwa sposoby. Albo z pozycji samego panelu ( pewna analogia z treningiem zaplanowany z poziomu zegarka ) albo wgrać trening zapisany w specjalnym chipie który wsadza się w urządzenie powyżej ekranu. obok użytecznych funkcji bieżnie te mają różne, mnie lub bardziej pożyteczne bajery. Np. Możliwość podłączenia własnego IPOD'A lub załączanie tzw "outdoors'ów. Te aktywne panele pokazują na ekranie podczas treningu obraz który roztacza się przed biegnącym. Oczywiście, jeżeli wybierzemy wariant z górami skalistymi to bieżnia sama się podnosi i opuszcza ( na zbiegu ) i odpowiednio steruje tempem. Dla znudzonych dłużyzną treningową lub po prostu, chodzących na bieżni, jest możliwość albo grzebania w necie albo odtwarzania muzyki z youtube, itd. Bieżnia taka, która ma specjalną taśmę trakcyjną oszczędzającą nasze graty, to koszt ok. 50 tys.
Jak widać na jednej fotce, jadąc na rowerze lub biegnąc należy uważać na psy i ludzi. Jest to dla wielu jednak jedyna okazja aby pobiegać po NY.
ODPOWIEDZ