Komentarz do artykułu 36 PZU Maraton Warszawski za nami [GALERIA ZDJĘĆ]

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1729
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
honey_boo_boo
Wyga
Wyga
Posty: 69
Rejestracja: 03 mar 2013, 19:21
Życiówka na 10k: 52
Życiówka w maratonie: 4:15

Nieprzeczytany post

Być może Maraton przegrał z konkurencją w postaci niezliczonych biegów na krótszych dystansach?
Zobaczymy, jak to będzie wyglądać w Poznaniu.
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zdjęcia z MW - do poklinkania:

http://biegnijmy.pl/index.php?plik=gal20140928-1
bielik91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 24 wrz 2014, 12:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Być może Maraton przegrał z konkurencją w postaci niezliczonych biegów na krótszych dystansach?
Raczej z OWM :oczko: OWM ukończyło niecałe 4 tys., PZU MW trochę ponad 6.5 tys. Czyli można założyć, że w sumie 10,5 tys. Z 500 osób pewnie pobiegło w obydwu, więc można spokojnie założyć, że jakby nie było jednego z maratonów to ponad 10 tys. by było.
Już wielokrotnie wspominane było, że to chora sytuacja organizować 2 duże maratony w Wawie. Chyba jedynymi, którzy są zadowoleni i mają z tego jakiś zysk są organizatorzy (i być może ludzie zezwalający na to, czyt. władze przyjmujący koperty pod stołem).
MW 2014 to jedna z najsłabszych edycji w ostatnich latach. Słaba frekwencja, jeszcze słabsze wyniki elity, brak elity polskiej.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

bielik91 pisze:OWM ukończyło niecałe 4 tys., PZU MW trochę ponad 6.5 tys.
Orlen ukończyło 5813.
Dochodzi jeszcze Berlin, gdzie startowało 700 Polaków.
honey_boo_boo
Wyga
Wyga
Posty: 69
Rejestracja: 03 mar 2013, 19:21
Życiówka na 10k: 52
Życiówka w maratonie: 4:15

Nieprzeczytany post

Jakby się tak zastanowić. To rok temu tez był Orlen i też był Berlin Marathon, a w Wawie na MW rekord frekwencji i widoki na 10000, bębenek podbijany jeszcze w tym roku niemalże do ostatniej chwili (jakoś miesiąc przed startem się uspokoiło). Jedyną zmianą jest pojawienie się BMW.

Mam oczywiście własne przypuszczenia/przemyślenia, ale przydałoby się jakieś podsumowanie i głębsza analiza tematu. Najlepiej osoby z dużym dziennikarsko-biegowym doświadczeniem i z dużym poważaniem w środowisku. W osobnym tekście. Takie przemyślenia chciałbym przeczytać. Dobrze by było na bieganie.pl :taktak: być może taki tekst już powstaje, oby
Awatar użytkownika
mow_mi_stefan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 481
Rejestracja: 15 kwie 2014, 10:05
Życiówka w maratonie: 4:09

Nieprzeczytany post

Ja myślę, że po pierwsze największy bum na bieganie już za nami. Ci co mieli spróbować maratonu, już go zaliczyli, tylko niektórzy zdecydują się przebiec go znowu, nowych chętnych aż tak szybko nie przybywa. Nasyca się także rynek zawodów. Gdyby tak podsumować ilość ludzi biegających maratony w 2014, to podejrzewam, że nie byłaby to mniejsza liczba niż w 2013, pytanie gdzie je biegali.

Myślę, że Warszawa i sponsorzy stojący za OWM i MW pójdą w końcu po rozum do głowy i zrobią wzorem innych dużych europejskich miast po jednym porządnym maratonie i półmaratonie w roku.
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2014, 11:45 przez mow_mi_stefan, łącznie zmieniany 2 razy.
czuj duch, Paweł
10km 42:57, HM 1:35:12, M 3:27:56
BLOG :: Komentarze
bielik91
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 35
Rejestracja: 24 wrz 2014, 12:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
bielik91 pisze:OWM ukończyło niecałe 4 tys., PZU MW trochę ponad 6.5 tys.
Orlen ukończyło 5813.
Dochodzi jeszcze Berlin, gdzie startowało 700 Polaków.
Sugerowałem ilością zawodników z Pańskiej strony http://bieganie.pl/?cat=10&id=6472&show=1. Cytat z artykułu:
(11 tys. osób wzięło udział w biegu charytatywnym, 7,7 tys. – na 10 kilometrów, a niecałe 4 tys. – ukończyło maraton)
Nie jest to informacja ze źródła bezpośredniego, ale myślałem że takich błędów tu nie ma...
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 869
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

bielik91 pisze:
Adam Klein pisze:
bielik91 pisze:OWM ukończyło niecałe 4 tys., PZU MW trochę ponad 6.5 tys.
Orlen ukończyło 5813.
Dochodzi jeszcze Berlin, gdzie startowało 700 Polaków.
Sugerowałem ilością zawodników z Pańskiej strony http://bieganie.pl/?cat=10&id=6472&show=1. Cytat z artykułu:
(11 tys. osób wzięło udział w biegu charytatywnym, 7,7 tys. – na 10 kilometrów, a niecałe 4 tys. – ukończyło maraton)
Nie jest to informacja ze źródła bezpośredniego, ale myślałem że takich błędów tu nie ma...
bielik91

to co zacytowałeś dotyczy edycji pierwszej czyli z 2013 roku, cytat wygląda tak poprawnie:
"Łącznie, we wszystkich trzech biegach składających się na OWM 2014, w imprezie wzięło udział ponad 30 tysięcy biegaczy. W pierwszej, zeszłorocznej edycji ta liczba prezentowała się znacznie skromniej – wyniosła 22,7 tys. (11 tys. osób wzięło udział w biegu charytatywnym, 7,7 tys. – na 10 kilometrów, a niecałe 4 tys. – ukończyło maraton)."

W 2014 roku bieg ukończyło prawie 6k zawodników.
pozdrowienia :)
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Andrzej_
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 219
Rejestracja: 13 wrz 2006, 18:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem po co komu więcej uczestników na trasie maratonu. Czy ludzie koniecznie chcą biegać łokieć przy łokciu patrząc wciąż pod nogi by komuś nie nadepnąć na piętę? Ja na szczęście biegnę tam gdzie jest trochę luźniej ale przecież na starcie było 10 tys. osób więc normę wypełnili i wystarczy!
Dwa maratony w Warszawie to dobre rozwiązanie by rozładować tłumy.
marek84
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3659
Rejestracja: 06 sie 2014, 22:31
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: stara i nieaktualna
Lokalizacja: Wroclaw, POL
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Warto zwrócić uwagę, że we Wrocławiu również rekordu frekwencji nie było. Moim zdaniem:
1) Jest coraz więcej maratonów, do tego coraz lepiej reklamowanych - świadomi uczestnicy nie biegają "na zaliczenie" 6 maratonów w rok, bo się nie da przygotować
2) BMW Półmaraton - na pewno było to zimny prysznic dla iluś osób, które wyznawały zasadę "zobaczę jak pójdzie połówka i lecę maraton"
3) Ludzie spoza Warszawy - jak ktoś biegł Orlen, to już nie koniecznie musiało się chcieć lecieć Warszawę po raz drugi - wybrał Berlin/Wrocław/Poznań itp
4) Jest coraz więcej biegów na dystansach 10km - Półmaraton, co powoduje że nieco mniej przypadkowych i nieprzygotowanych ludzi "a pobiegnę SE maraton" ludzi się na to porywa. Ktoś idzie na 10km lub połówkę, zobaczy że to nie jest bieg po bułki do najbliższego spożywczaka i jednak ma trochę instynktu samozachowawczego i odpuszcza
5) Są ludzie, którzy się do maratonu przygotowali i go przebiegli (bo jednak od kilku lat jest na to fama), ale widząc ile to kosztuje (czas, wysiłek, trochę wyrzeczeń + jednak trochę kasy na sprzęt, izo, żele etc) nie mają ochoty porywać się na to raz jeszcze
6) Ci, którzy mieli parcie na udowodnienie światu, że "oni nad wszystko mogą ukończyć maraton" już go ukończyli. Efekt jest taki, że znajdzie się brygada delikwentów którzy maraton w zeszłym roku lub dwa lata temu "ukończyli" (czym niewątpliwie zaimponowali kolegom/koleżankom i rodzinie), później miesiąc dochodzili do siebie i teraz albo biegają dystanse na które są przygotowani (5km, 10km, HM) albo wrócili przed TV z piwem "bo po co się tyle męczyć" (sam znam takie przypadki). Do tego jak jeden z drugim zobaczył, że "na luzie" mija ich facet po 60 lub kobieta po 50 (gdy tymczasem omawiany pacjent na 35km ledwo nogami powłóczył i gdyby niewielkie przechwałki w pracy dwa dni wcześniej to by dawno zszedł z trasy) to tym bardziej dali spokój :):)
7) Wzrasta popularność triathlonu oraz biegów ULTRA - pewnie spora część z nich ukończyła wcześniej maraton
8) Część po prostu ukończyła Maraton Warszawski w tym czy poprzednim roku i nie bardzo im się chce ten sam bieg powtarzać raz jeszcze...

To mi się nasuwa na myśl.
biegam ultra i w górach :)
Awatar użytkownika
czesuaf
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 24 sie 2012, 14:10
Życiówka na 10k: 00:43:21
Życiówka w maratonie: 03:37:59 netto

Nieprzeczytany post

Andrzej_ pisze:Nie wiem po co komu więcej uczestników na trasie maratonu. Czy ludzie koniecznie chcą biegać łokieć przy łokciu patrząc wciąż pod nogi by komuś nie nadepnąć na piętę? Ja na szczęście biegnę tam gdzie jest trochę luźniej ale przecież na starcie było 10 tys. osób więc normę wypełnili i wystarczy!
Dwa maratony w Warszawie to dobre rozwiązanie by rozładować tłumy.
Sądzę, że to rozsądne zdanie.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

bielik91 pisze:Sugerowałem ilością zawodników z Pańskiej strony http://bieganie.pl/?cat=10&id=6472&show=1.
Nasz błąd.
Awatar użytkownika
Jaszczur
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 224
Rejestracja: 11 sie 2014, 15:31
Życiówka na 10k: 40:31
Życiówka w maratonie: 3:28:05

Nieprzeczytany post

Wg. mnie dwa maratony w jednym mieście, to o jeden za dużo. Weźmy pod uwagę, nie biegaczy którzy narzekają na paraliż miasta spowodowany biegami. A w stolicy mamy kumulację - 2 duże maratony, półmaraton, a już za tydzień biegnij warszawo. Nie mówiąc już o masie innych biegów. Przecietny Warszawiak może mieć tego dość.
Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby zrobić 1 duży maraton, ale sponsorzy pewnie nigdy by się nie dogadali jak ma się nazywać.
"Wszystko można co nie można byle z wolna i z ostrożna".
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fundacja Maraton nie dogadała się z PZLA/Orlenem - którzy ponadto zabrali Mistrzostwa Mężczyzn w Maratonie z Dębna. Pewnie poszło o kasę....

Goście do tego stopnia nie potrafią się dogadać, że swojego czasu w tym samym momencie był bodejże pierwszy Orlen i Ekiden. Co akurat mi nie przeszkodziło aby uczestniczyć w obu imprezach ;-). w 2014 jakoś to ustawianie terminów lepiej poszło.

Chciałem tylko dodać, że o ile OWM pod kątem maratonu jest fajny, to biegnący na dyszke są traktowani po macoszemu - zakładam jednak, że tak samo są traktowani biegnący na 5km przez Fundację.

Przy OWM rozdzwięk może być większy tj. dostęp do fajnego miasteczka/brak tego vs dostęp do pwinicy stadionu vs brak tego dostępu.
ODPOWIEDZ