Komentarz do artykułu TOP 7 - najlepsze posiłki dla biegaczy

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Fiszer
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 23 lip 2013, 20:50
Życiówka na 10k: 44:40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Artykuł troszkę jak z Runners World... I przede wszystkim, co z płatkami owsianymi?
Obrazek
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jogurt o niskiej zawartości tłuszczu
Produkty light to największe gówno jakie można zjeść. Już lepiej napić się pepsi.
Poza tym nie jogurt a maślanka, kefir, zsiadłe mleko. W jogurcie nie ma nic nadzwyczajnego.
Awatar użytkownika
apaczo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1565
Rejestracja: 09 lut 2012, 12:07
Życiówka na 10k: 34:54
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

thomekh pisze: Produkty light to największe gówno jakie można zjeść. Już lepiej napić się pepsi.
To prawda. Wszystko co ma w nazwie "light" należy unikać jak ognia.
Dla mnie produktem który daje mi moc jest wysokogatunkowy makaron oraz ukochana, palce lizać swojska kaszanka usmażona na patelni z dodatkiem jajka.
Troszeczkę się znam na sporcie i jestem praktykiem. Wszystkie moje rady opieram na swoim wieloletnim doświadczeniu, ale przyznaję, że nie jestem nieomylny, gdyż człowiek uczy się całe życie i ma prawo zmienić swoje poglądy, przekonania.
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

- Mały obwarzanek z masłem orzechowym - no, z tym będzie się zamknąć w 1000kcal na dobę :hahaha:
- "Brokuły to prawdziwa elektrownia odżywcza."???? :niewiem:
- Zaś jogurty light są tak zdrowe, jak konserwanty i słodziki do nich wpakowane. :ojnie:

0. WODA
1. Zieleniny
2. Owoce jagodowe
3. Jaja i ryby
4. Porządne mięcho
5. Orzechy i tłuszcze

A jak ktoś musi to zapychacze razowe z ryżu, makaronu, kasz itp.

Cała filozofia
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

thomekh pisze:Jogurt o niskiej zawartości tłuszczu
Produkty light to największe gówno jakie można zjeść. Już lepiej napić się pepsi.
Poza tym nie jogurt a maślanka, kefir, zsiadłe mleko. W jogurcie nie ma nic nadzwyczajnego.
A dlaczego produkty o niskiej zawartości tłuszczu są według ciebie takie szkodliwe?
Awatar użytkownika
apaczo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1565
Rejestracja: 09 lut 2012, 12:07
Życiówka na 10k: 34:54
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dlaczego nie polecam jedzenia produktów typu "light"
-"Do nabiału, głównie jogurtów dodaje się wysokokaloryczne mleko w proszku oraz różnego rodzaju zagęszczacze.
W margarynach light jest mniej kalorii, ale za to znajduje się w nich więcej sztucznych zagęszczaczy.
Napoje nie zawierają cukru, ale za to dużo konserwantów i sztucznych barwników.
W dżemach mała ilość cukru jako naturalnego środka żelującego zastępowana jest chemicznymi utrwalaczami.
W wędlinach tłuszcz zastępuje celuloza, błonnik czy skrobia modyfikowana. Nie jest to szkodliwe. Ale nie jest to też pełnowartościowy, odżywczy produkt.
Powodem rezygnacji z cukru w wielu produktach jest też niejednokrotnie jego wysoka cena. Tańsze zamienniki to sukraloza, stosowana jest w blisko 24 proc. produktów mlecznych ze słodzikami lub tańszy neotam, 8 tys. razy słodszy od cukru."
Troszeczkę się znam na sporcie i jestem praktykiem. Wszystkie moje rady opieram na swoim wieloletnim doświadczeniu, ale przyznaję, że nie jestem nieomylny, gdyż człowiek uczy się całe życie i ma prawo zmienić swoje poglądy, przekonania.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

w produktach light najczęściej rezygnuje się z naturalnego tłuszczu, a dosypuje cukier i wprowadza chemiczne zagęstniki, stabilizatory i ulepszacze smaku.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
KrzysiekJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1571
Rejestracja: 06 lis 2013, 16:29
Życiówka na 10k: 38:00 z treningu
Życiówka w maratonie: 2:57:26 atest
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

Rozumiem. Temat potraktowałeś dość szeroko, a mnie chodziło tylko o produkty o niskiej zawartości tłuszczu.

Myślę, że zawsze warto przeczytać skład tego co się kupuje i wyciągnąć wnioski.

Nie jadam / nie piję produktów odtłuszczonych, bo nie mam takiej potrzeby.
Niemniej zdziwiłem się kiedyś jak Mały89 mówił na tym forum, że jada produkty odtłuszczone i uzupełnia je tłuszczem.

Zainteresowało mnie to na tyle, że rozmawiałem na ten temat z moją żoną, która jest dietetykiem i potwierdziła, że czasem takie postępowanie ma sens.

Codziennie jadam serek wiejski. O ile pamiętam jest też wersja "light" tego produktu. Aż z ciekawości przeczytam jutro skład na opakowaniu i sprawdzę, czy dodaje się do niego jakieś paskudztwa.
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jeśli biegasz zazwyczaj rano, wiesz, że to jest dość trudne, kiedy żołądek jest pusty.
No niestety nie wiem, zawsze biegam z rana na czczo i żyje
Szklanka jogurtu zaspokaja 1/3 dziennego zapotrzebowania na wapń
Sratatata... Znaczy może nie sratatata bo tego wapnia może i ma tyle, ale co z tego skoro wchłonie się jakaś jego marna część? Pomijam już oczywiście to co koledzy wyżej już wspomnieli o produktach "light".

Kto Wam ostatni pisze artykuły "dietowe"?
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Skoor pisze:
Kto Wam ostatni pisze artykuły "dietowe"?
Jarosław Cieśla, red. Bieganie.pl
kawo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 29 gru 2012, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

thomekh pisze:Jogurt o niskiej zawartości tłuszczu
Produkty light to największe gówno jakie można zjeść. Już lepiej napić się pepsi.
Poza tym nie jogurt a maślanka, kefir, zsiadłe mleko. W jogurcie nie ma nic nadzwyczajnego.
A co jest takiego niedobrego w jogurcie light, tj. pozbawionym części tłuszczu?
kawo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 29 gru 2012, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

apaczo pisze:Dlaczego nie polecam jedzenia produktów typu "light"
-"Do nabiału, głównie jogurtów dodaje się wysokokaloryczne mleko w proszku oraz różnego rodzaju zagęszczacze.
W margarynach light jest mniej kalorii, ale za to znajduje się w nich więcej sztucznych zagęszczaczy.
Napoje nie zawierają cukru, ale za to dużo konserwantów i sztucznych barwników.
W dżemach mała ilość cukru jako naturalnego środka żelującego zastępowana jest chemicznymi utrwalaczami.
W wędlinach tłuszcz zastępuje celuloza, błonnik czy skrobia modyfikowana. Nie jest to szkodliwe. Ale nie jest to też pełnowartościowy, odżywczy produkt.
Powodem rezygnacji z cukru w wielu produktach jest też niejednokrotnie jego wysoka cena. Tańsze zamienniki to sukraloza, stosowana jest w blisko 24 proc. produktów mlecznych ze słodzikami lub tańszy neotam, 8 tys. razy słodszy od cukru."
Za to na pewno zamiast cukru super jest syrop glukozowo-fruktozowy... super!

My tu nie mówimy o każdym produkcie light, ale o jogurcie. Poza tym na każdym opakowaniu jest kaloryczność produktu i jakoś te lighty mają mniej kalorii niż te normalne, moim upychania w nich podobno wysokokalorycznego mleka w proszku. Poza tym można kupić takie bez mleka w proszku.
olawszolek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2014, 18:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zawsze wybieram pełnowartościowe dania tak skomponowane by dostarczały mi energii na caly dzien, a produkty light to tylko propaganda reklamowa...
MichalKar
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 37
Rejestracja: 20 gru 2009, 18:11

Nieprzeczytany post

Cześć,

mam pytanie, bo wielokrotnie porównywałem etykietki produktów odtłuszczonych (light) od tych normalnych, tego samego producenta rzecz jasna, i nie widziałem tych wszystkich chemicznych dodatków, o których wspominacie. Czy myślicie, że są to składniki, które nie muszą być wypisywane na etykietce produktu? Bo faktycznie oprócz różnic w proporcji Białka:Weglowodany:Tłuszcze:Kalorie nie widziałem różnicy. A nigdy się tego nie doszukałem ale faktycznie nie szukałem jakoś konkretnie akurat tych informacji.

Potwierdzam, że w produktach light zdarza się w zamian więcej cukru. Nie potrafię w tej chwili powiedzieć jak często, bo to nie było dla mnie istotne. Osobiście polecam popatrzyć na etykietki bo różnie to bywa.

Natomiast zawsze produkty light mają mniej kalorii. Dla biegacza to czasem dobrze, a czasem źle. Pytanie też, czy chcemy energię z tłuszczów, czy z cukrów. Ja osobiście ostatnio intensywnie testuję tłuszcze.

Jeszcze dodam od siebie, bo może kogoś zainteresuje, że jako Fizyk w kuchni, wybieram te produkty, które aktualnie mi pasują. Czasem więcej tłuszczu, czasem więcej cukru. Aktualnie mam okres, kiedy bardziej wierzę w tłuszcz niż w cukier. Tak, tak, fizycy też czasem w coś wierzą. No dobrze.. mają przekonanie ;-).

Serdeczności. Smacznego. I przede wszystkim na zdrowie!

Michał
ODPOWIEDZ