Przebiegmy na wegową stronę mocy

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Damian1986
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 04 mar 2014, 09:06
Życiówka na 10k: 34:36
Życiówka w maratonie: 2:53:22

Nieprzeczytany post

Kolejny bardzo dobry artykuł powoli wprowadzający w świat prawdziwego WEGE :) ja co prawda od jakiegoś czasu stosuję się do większości zaleceń ale ktoś rzucony na głęboką wodę znajdzie tu informację krok po kroku co i jak robić :) odnośnie listy rzeczy, których nie należy jadać stosuję się praktycznie do wszystkich punktów... poza wspomnianymi dwa artykuły wcześniej jajami (Michał czekam na artykuł poświęcony temu tematowi ;) ). Niestety wielu ludzi będącymi wegetarianami (i w sumie nie tylko) nie zdaje sobie sprawy jak wiele syfu pakuje do swojego organizmu w słodyczach, napojach gazowanych i produktach wysoko przetworzonych.... A spotkałem wielu wegan jedzących frytki z colą w macu... a nie o to w tym wszystkim chodzi...
Ma_tika
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1427
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

a to miód jest dopuszczalny w diecie wegańskiej?
Obrazek
PiKo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 22 mar 2013, 09:05
Życiówka na 10k: 01.01
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tego się nie da czytać a co dopiero jeść :) Wege jest jak sekta wszystko bierze na wiarę (i ten św Paweł :hahaha: ), a poważny portal biegowy to drukuje. Jest to zwykłe pseudonaukowe mieszanie w głowie. Szkoda czytać.
fantom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1984
Rejestracja: 14 cze 2011, 12:13
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Mozna powiedziec, ze wyszlo szydlo z worka bo "zdrowosc" tej diety nie polega na wyrzuceniu z niej miesa ale na wyrzuceniu wszystkich zlych nawykow zywieniowych nowoczesnego swiata czyli:
- zlych wegli w postaci cukru i cukropochodnych
- zlych wegli w postaci bialej maki, bialego ryzu itp
- sztucznych skladnikow chemicznych i soli
Spuszcze zaslone milczenia na argument o krowim mleku ale idac tym tropem autor zawsze moze sie posilkowac mlekiem kobiecym - wtedy wszystko bedzie OK ;-) Rownie dobrze mozna uzyc argumentu ze warzywa , owoce i zboza to sa elementy pozywienia dla zwierzat takich jak przytoczona tutaj krowa wiec ludzie nie powinni ich jesc. To jest dokladnie ten sam rodzaj argumentacji.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2014, 09:14 przez fantom, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Antek Emigrant
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 171
Rejestracja: 02 gru 2011, 09:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wystarczy usunąć zboża i dodać chude mięso i tłuste ryby a wyjdzie nam dieta paleo :-).
Awatar użytkownika
Ginger
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 190
Rejestracja: 02 wrz 2013, 10:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Rozumiem, że razem z dietą trzeba od razu zmienić poglądy i z antykoncepcji przejść na kalendarzyk, bo skoro leki i szczepionki są złe, to antyki muszą być zgoła diabelskie.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

a ta uwaga to po co? naprawdę jest w temacie?
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
ojciec
Wyga
Wyga
Posty: 133
Rejestracja: 03 gru 2011, 11:33
Życiówka na 10k: 35:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale przecież nie trzeba być wege, żeby "pić świeże soki, koktajle i herbaty ziołowe zamiast napojów gazowanych, stewia, miód, syrop z agawy zamiast doprawionych toną dodatków chemicznych słodyczy".
tajt28
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 282
Rejestracja: 10 sty 2013, 16:09
Życiówka na 10k: 39:48 min
Życiówka w maratonie: 3:05:30
Lokalizacja: Polska B

Nieprzeczytany post

Qba Krause pisze:a ta uwaga to po co? naprawdę jest w temacie?
Qba, ale to autor podkreśla (łącznie ze stopką na forum) swoje przywiązanie do wiary i w swoich artykułach łączy ten aspekt życia z dietą, podejściem do zdrowia. Szczerze mówiąc mnie też to trochę drażni, bo wolałbym żeby więcej było konkretów dotyczących żywienia a nie mistycznych wtrętów. Wreszcie o diecie i zdrowym życiu (wg. autora) miał być ten kącik.
IMHO - jakoś jest to w temacie.
Obrazek
Awatar użytkownika
MichalJ
Ekspert/Trener
Posty: 2107
Rejestracja: 18 lut 2006, 07:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Peru
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wolno mi pisać o wierze i przyznawać się do niej. Nikogo na siłę nie przekonuję przytaczam tutaj cytaty z Biblii. Nomen omen najpopularniejszej księgi na świecie. Przebadanej przez naukowców wszerz i wzdłuż. Myślę, że jest odpowiednim źródłem.

Co do antykoncepcji to oczywiście też odradzam są metody naturalnego planowania rodziny skuteczne w 99,8%(czyli bardziej niż jakikolwiek środek antykoncepcyjny włączając nawet spirale(które nie mają takiej skuteczności). Dla twojej wiadomości. Kalendarzyk był używany w latach 70 więc jesteś o jakieś 40 lat wstecz.
Michal. J
MOIM TRENEREM JEST JEZUS-strasznie wymagajacy ale warto mu zaufac

www.rodzinkamisyjna.pl
fantom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1984
Rejestracja: 14 cze 2011, 12:13
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

MichalJ pisze:Wolno mi pisać o wierze i przyznawać się do niej. Nikogo na siłę nie przekonuję przytaczam tutaj cytaty z Biblii. Nomen omen najpopularniejszej księgi na świecie. Przebadanej przez naukowców wszerz i wzdłuż. Myślę, że jest odpowiednim źródłem.

Co do antykoncepcji to oczywiście też odradzam są metody naturalnego planowania rodziny skuteczne w 99,8%(czyli bardziej niż jakikolwiek środek antykoncepcyjny włączając nawet spirale(które nie mają takiej skuteczności). Dla twojej wiadomości. Kalendarzyk był używany w latach 70 więc jesteś o jakieś 40 lat wstecz.
Moze Michale zostaw sprawy wiary na boku bo rozwinie sie tu dyskusja nie majaca nic wspolnego z dietami i nikt na tym nie skorzysta.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

moim osobistym zdaniem jednak uwaga była nie na miejscu, szczególnie, że jak wspomniał Michał, istnieją nowsze i skuteczniejsze metody aprobowane przez Kościół, a przywoływanie kalendarzyka wydaje się złośliwą uwagą osobistą.
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Damian1986
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 04 mar 2014, 09:06
Życiówka na 10k: 34:36
Życiówka w maratonie: 2:53:22

Nieprzeczytany post

Panowie. Jeśli nie chcecie czytać i Wam się te artykuły nie podobają, dodatkowo dodajecie komentarze w podobnym tonie już w 3 artykule z rzędu to nie czytajcie artykułów zamieszczonych w dziale WEGE. Już sama nazwa działu wskazuje czego mniej więcej będą dotyczyły te artykuły... Pisanie że wege jest jak sekta jest wysoce nie na miejscu i jest zwyczajnie obraźliwe, nie tylko dla Michała ale dla mnie również jak i wielu ludzi którzy utożsamiają się z podobnym stylem życia... Przytyki do religijnego wydźwięku niektórych akapitów również uważam za wysoce niestosowne. Sam nie jestem praktykującym chrześcijaninem i kościół katolicki nie jest dla mnie żadnym wyznacznikiem wiary, dodatkowo biblię uważam.... (tutaj ominę dłuższy opis moich przekonań religijnych bo nikomu nie jest to do szczęścia potrzebne) ... a mimo to nie przeszkadzają mi opisy Michała... Nie uderzają one w moją osobę a opisy traktuję jako ciekawe urozmaicenie artykułu dlatego komentowanie tego aspektu tekstu uważam za niepotrzebne i nie na miejscu. Dodatkowo nikt nikogo nie zmusza do bycia takim jak opisuje Michał - jeśli ktoś piszę że można nie być wege i nie jeść wielu syfów opisanych w art. to niech dalej żyje jak żyje ale dla wielu ludzi chcących żyć w taki sposób jak opisuje Michał artykuł będzie cenną wskazówką wyznaczającą drogę postępowania. Nawiasem mówiąc jest to podobny styl życia jaki wyznaje Scott Jurek - weganin pełną gębą i chyba najbardziej utytułowany ultramaratończyk na świecie.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Mi się to wydaje trudne, tzn jak patrzę na to MENU.
To wymaga pewnego wysiłku (choćby to wyciskanie soków).
Wiem wie, że bez pracy nie ma kołaczy no ależ juz kurcze musi mieć człowiek w życiu też troche przyjemności. :)
Może jestem przyzwyczajony do smaku cukru ale wszystkie inne zastępstwa (poza np miodem czy syropem daktylowym) wydają mi się poprostu niesmaczne.

Ale ok.
Jeśli chcemy żyć dłużej musimy zrobić pewien wysiłek przed którym broni się mój organizm (broni się choćby przed wysiłkiem fizycznym :) )
ODPOWIEDZ