Program do biegania w Twoim telefonie

Dziewczyny - to nasze miejsce.

Moderator: beata

Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

Teoretycznie tak, dokładniej by było gdybyś miała pasek z pomiarem tętna podpięty do telefonu. Chociaż np. Jak ja wrzucę treningi na Garmin Connect a Endomondo często są bardzo duże różnice.
New Balance but biegowy
Ma_tika
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1427
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

quescik pisze:fajnie wszystko jest przestawione jednak na koniec 5km trasy którą przebyliśmy czy rzeczywiście po takim begu tracimy zaledwie 300 kalorii ?
nie wiem na podstawie jakich danych Endomondo to zlicza. ale dla przykladu: mój dzisiejszy bieg 11,3 km w śr. tempie 5:19, wg Garmina spaliłam 685 kcal.wiec 300 kcal na 5 km jest calkiem prawdopodobne.
PS. własnie uzupełniam te kcal kończąc świąteczne ciasta :lalala:
Obrazek
Otiku
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 50
Rejestracja: 26 lis 2013, 08:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Moje endomondo jest jakieś łaskawe i spalam więcej kalorii, bo na 6,20 km 532 kcal a tempo mam słabsze 6:16. Za to uzupełniam razy 2 więc wynik końcowy okropny.
PaulinaJ
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 423
Rejestracja: 21 paź 2013, 22:27
Życiówka na 10k: 40:22
Życiówka w maratonie: 3:15:22

Nieprzeczytany post

Moje endomondo wskazuje - 10,54km (57:49min) i tylko 584kcal. Średnie tempo 5:29
Ma_tika
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1427
Rejestracja: 29 paź 2012, 22:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

raczej nie da sie tego tak latwo przeliczyć. to zależy od danych do pomiaru - wiek, waga, tempo, tętno. w ogole te pomiary są mocno przybliżone moim zdaniem.
Obrazek
tajt28
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 282
Rejestracja: 10 sty 2013, 16:09
Życiówka na 10k: 39:48 min
Życiówka w maratonie: 3:05:30
Lokalizacja: Polska B

Nieprzeczytany post

quescik pisze:Witam!
Od kilki miesięcy biegam rekreacyjnie po 30min 6 razy w tygodniu, kilka dni temu kolega pokazał mi darmową aplikację na androida Endomondo tutaj http://www.conowego.pl/porady/top-25-be ... oida-8479/ więcej informacji na jej temat fajnie wszystko jest przestawione jednak na koniec 5km trasy którą przebyliśmy czy rzeczywiście po takim begu tracimy zaledwie 300 kalorii ?
Jeśli podejdziesz do tematu spalania elastycznie, bez przywiązywania wagi do różnicy - czy 800 czy 850 kcal- to jest niezły przelicznik. W trakcie przebiegniętego kilometra we w miarę średnich warunkach (nie pod huragan, ani w trakcie wbiegania na Kasprowy) tracisz tyle kcal ile ważysz w kilogramach (10 km przy wadze 80 kg to 800kcal). Oczywiście w przybliżeniu i bez szacowania strat w kaloriach po treningu związanego w przyśpieszonym metabolizmem.
Biegnąc szybszym tempem spalasz więcej na godzinę, ale dany dystans przebiegasz w krótszym czasie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ginger
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 190
Rejestracja: 02 wrz 2013, 10:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Otiku pisze:Moje endomondo jest jakieś łaskawe i spalam więcej kalorii, bo na 6,20 km 532 kcal a tempo mam słabsze 6:16. Za to uzupełniam razy 2 więc wynik końcowy okropny.

To nie zależy od humoru Endomondo, tylko od wprowadzonego wzrostu i wagi. Ja po 9 km mam około 500 kcal, kolega, który waży dobre 95-100 kg, po 6 km ma 950 kcal.
Otiku
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 50
Rejestracja: 26 lis 2013, 08:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ginger no wiem, od czego zależy ale zażartowałam sobie. Fajnie mieć program, który traktuje mnie lepiej niż innych.
Niestety wagę mam słuszną to i więcej niby spalam, dobrze że wzrost też niczego sobie.
rosalka
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 04 sty 2014, 21:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja jak ostatnio z endomondo bieglam 6.13 km w tempie 6.21 to spalilam zaledwie 254 kcal. Ale wage mam 42 wiec to pewnie dlatego
Awatar użytkownika
badylek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 22
Rejestracja: 06 sty 2014, 14:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jestem początkująca i biegam na czas. Aktualnie mam robić 5x3 min biegu na 2 marszu i nijak nie umiem tego czasu utrzymać. W dzień sprawdzam na zegarku ale w nocy z latarką biegać nie bardzo i świecić co chwilka. Czy znacie jakiś program na komórkę w którym można by taki ciąg ustalić?
Awatar użytkownika
Element
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 14 lip 2013, 10:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań/Plewiska

Nieprzeczytany post

Zamiast wróżyć z fusów wystarczy poczytać u źródła:
https://getsatisfaction.com/endomondo/t ... _endomondo
rosalka
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 04 sty 2014, 21:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam pytanie do użytkowników endomondo.

Korzystam z tego programu w telefonie SE Xperia neo v i regularnie po kilku użyciach kiedy włączam owy program pokazuje mi się czarny ekran i endomondo się nie włącza. Tak jakby się zawieszał. Musze go odinstalowywać i instalować ponownie.

Czy komuś się zdarza podobnie? jaki może być powód? Co robić? Bo zaczyna to być nieco irytujące... :zero:
Awatar użytkownika
racjona
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 48
Rejestracja: 23 sty 2013, 11:42
Życiówka na 10k: 00:57:37
Życiówka w maratonie: przede mną

Nieprzeczytany post

rosalka pisze:Mam pytanie do użytkowników endomondo.

Korzystam z tego programu w telefonie SE Xperia neo v i regularnie po kilku użyciach kiedy włączam owy program pokazuje mi się czarny ekran i endomondo się nie włącza. Tak jakby się zawieszał. Musze go odinstalowywać i instalować ponownie.

Czy komuś się zdarza podobnie? jaki może być powód? Co robić? Bo zaczyna to być nieco irytujące... :zero:
Mnie też się tak zdarza (na androidzie), nie bardzo wiem czemu to, ale tylko wyłączam i włączam tel ponownie - bez odinstalowywania apki.
Obrazek
Awatar użytkownika
jedz_budyn
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1881
Rejestracja: 28 sie 2013, 12:09
Życiówka na 10k: 46:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieruń

Nieprzeczytany post

W neo v działają paski hrm :) warto kupić i korzystać.
rosalka
Wyga
Wyga
Posty: 71
Rejestracja: 04 sty 2014, 21:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

:[/quote]
Mnie też się tak zdarza (na androidzie), nie bardzo wiem czemu to, ale tylko wyłączam i włączam tel ponownie - bez odinstalowywania apki.[/quote]

a widzisz, tak nie próbowałam, zawsze bawię się w odinstalowywanie
jedz_budyn pisze:W neo v działają paski hrm :) warto kupić i korzystać.
ja taka jeszcze dość początkująca jestem. Możesz mi napisać o tym coś więcej? :jatylko:
ODPOWIEDZ