Komentarz do artykułu Przerobiłem buty dla Haile Gebrselassie

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Guziec
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2013, 10:46
Życiówka na 10k: 54 min
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

"Języczkiem u wagi" a nie "języczkiem uwagi":) Taka pierdółka ale zmienia znaczenie:) Chodzi o języczek wychylający się w starych wagach stąd powiedzenie. pozdr
Klanger
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1241
Rejestracja: 16 gru 2012, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W sumie, teraz czas na wywiad z dr. Zenonem, czas dowiedzieć się, jak on to wszystko wytrzymuje :hej:
Awatar użytkownika
Bartek Olszewski
Wyga
Wyga
Posty: 104
Rejestracja: 30 maja 2012, 15:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 2:25:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Yacool, nie ukrywam, kiedyś miałem Cię za kompletnego dziwaka :D Nie w złym znaczeniu tego słowa, ale patrzyłem na te Twoje pocięte buty i myślałem sobie, WTF, co ten koleś wyprawia, naprawdę nie ma co robić? :) Ale naprawdę fajny wywiad, fajne mówisz o temacie i powiem szczerze, że chętnie bym widział jakiś Twój model na rynku. Nie wiem czy o tym myślisz (pewnie tak :) ) i mam nadzieję, że niedługo będzie możliwość pobiegania w butach doktora Zenka. Powodzenia!
Awatar użytkownika
MikeWeidenbaum
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1130
Rejestracja: 23 mar 2013, 21:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jestem świeżo po moim pierwszym tuningu, klasycznie padło na ekideny 50 (wersja "letnia"), wszystko wg yacoolowego "podręcznika". Mimo, że nigdy nie byłem asem w posługiwaniu się nożem to poszło całkiem łatwo. Bardzo fajna sprawa i muszę powiedzieć, że wciąga, już ostatnio spoglądałem na moje nieużywane nike dual fusion z myślami, że może by je też przyciąć :hej:.
Awatar użytkownika
leandros
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 767
Rejestracja: 09 sty 2012, 13:58
Życiówka na 10k: 47:56
Lokalizacja: Zabrze, Oberschlesien

Nieprzeczytany post

Stoją w szafce i kurzą się moja stare "50". Mam ochotę je przerobić :hej:

Ciekawa historia i wywiad!
"Silesius non Polonus" - Anzelm Eforyn

Blog treningowy.

Komentarze.

5km - 23:02(nieof.)
10km - 47:56
21,097km - 01:46:49
Awatar użytkownika
f.lamer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2550
Rejestracja: 23 lis 2011, 10:10
Życiówka na 10k: czydzieści9ipół
Życiówka w maratonie: czydzwadzieścia

Nieprzeczytany post

leandros pisze: Mam ochotę je przerobić
znaczy: boosty działają
Self-improvement is masturbation.
Now, self-destruction…
Awatar użytkownika
szymon_szym
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1763
Rejestracja: 25 maja 2010, 15:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:52:14

Nieprzeczytany post

Pierwszy raz przerobiłem buty wzorując się na instruktażu Zenka ze dwa lata temu, jak jeszcze do głowy mi nie przyszło, że będę stałym gościem na poznańskim BBL :hahaha:
Najlepsze jest to, że cała ta zabawa inspiruje własne poszukiwania, szczególnie zimą, gdy kwestia bieżnika staje się kluczowa :sss:
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Szymon, kluczowość kwestii bieżnika zimą wcale nie jest taka oczywista. Jeśli biegasz po asfalcie lub po w miarę równych drogach i nie masz po drodze stromych wzniesień, to można ćwiczyć propriocepcję w Zenkach. Tak robię od chyba 3 sezonów. Trzeba bardzo uważać, żeby symetrycznie pracować (np. próba poprawienia czapki ręką może skończyć się glebą) i biegnie się wolniej (nie da się przykładać tyle siły do podłoża jak w butach z bieżnikiem), ale da się i może to być niezłą frajdą :taktak:

Jeśli powstanie kolekcja butów Zenona, to pewnie się na nie skuszę :-)
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
Awatar użytkownika
szymon_szym
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1763
Rejestracja: 25 maja 2010, 15:03
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:52:14

Nieprzeczytany post

coś w tym jest. zeszłej zimy zdarzało mi się biegać po śniegu z zenkach i wbrew pozorom nie jest to takie trudne, pod warunkiem, że udaje się harmonijnie odbijać od podłoża. tylko że świadomość braku przyczepności nie pozwalała mi się wyluzować, a bez tego biega się słabo.
dla mnie największym problemem jest to, że bieżnik jest robiony z twardej gumy, która bardzo mi przeszkadza. rok temu w kapterenach zostawiłem dosłownie cztery wystające "zęby" z przodu buta, a i tak bieg (poza ubitym śniegiem) był mordęgą. jak tylko zszedł śnieg to wyrwałem ostatnie kawałki bieżnika i mam fajne buty na wolniejsze wybiegania, bo mają więcej pianki niż ekideny.
na dzień dzisiejszy mam buty gładkie i mam przełajowe kolce. szukam czegoś po środku, co dałoby się zrobić domowymi sposobami.
Awatar użytkownika
strasb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4779
Rejestracja: 01 sie 2010, 11:25
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lozanna

Nieprzeczytany post

Zdarzyło mi się w zeszłym roku biec w ZENkach po lodzie (nie było to planowo, nie skojarzyłam, że zalane łąki zmroziło), zębów żadnych nie zgubiłam, ale jak piszesz - wyluzować się trudno. :bum:
hassy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1219
Rejestracja: 09 paź 2012, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

"..... gdyż but nie ma nam pomagać w biegu. But ma jak najmniej przeszkadzać."

Kwintesencja. Podzielam tę opinię rękami i nogami. Tylko że u mnie wynika to z odrobiny lektury i szczypty autopsji. Czuję się zaszczycony, że to, co mi się wydaje potwierdza osoba o niewspółmiernie większej kompetencji i doświadczeniu.

Jacku, dziękuję za Klinikę dra Zenona i inne wartościowe wpisy w naszych tu dyskusjach! Pozdrowienia!
ODPOWIEDZ