Tak interwały wykonuje Mateusz Demczyszak

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
BartoszW
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 13 kwie 2013, 13:42
Życiówka na 10k: 35.59 w wieku 16lat
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kielno

Nieprzeczytany post

Jedyne co mi się nasuwa na myśl aby odpowiednio skomentować ten film. To słowa " pełen profesjonalizm " Czas treningu interwałów mieści się w przedziale czasowym treningu średniaka a więc do 15 min. Tempa odpowiednio dobrane do zamierzonego celu i przy tym przerwy bardzo dobre - wystarczające. Mateusz mówił że można by je skrócić jednakże to byłby już naprawdę ciężki trening.

Sprawy na które jeszcze warto zwrócić uwagę a o których tu nie powiedziano to na pewno - długość odcinków. Nie zawsze jest tak że bieganie odcinków w odpowiedniej prędkości/w przedziale czasowym/odpowiednim stężeniu mleczanu/odpowiednich przerwach daje progres... dlaczego? co jeśli zawodnik ma taką pobudliwość komórek mięśniowych że będą działały na niego odcinki 600m a nie 400/800m? niby niewielka różnica a może okazać się kluczowa, wierzę że trener zadbał tu o to i to pewnie już kolejny z ich takich treningów.
Druga sprawa - odpowiednia regeneracja. A wiec odpowiednia liczba przerwy/ ewentualnie treningów regeneracyjnych do zaatakowania kolejnym bodźcem. Nie raz bywa tak że trening był dobry ale kolejna odpowiednia jednostka treningowa zostaje zaaplikowana zbyt wcześnie przez co nawarstwia się zmęczenie lub zbyt późno przez co stoimy tak naprawdę w miejscu. Trzeba zadbać o ten odpowiedni moment. Wierzę że trener też ma to na uwadze w końcu jak widać na filmiku korzysta z usług laktometru.

Patrząc na to co pokazuje Mateusz na tym treningu jestem pełen optymizmu przed mistrzostwami i życzę mu z całego serca awansu do finału :usmiech:
Jak na faceta z 4-cyfrowym IQ coś musiało jednak ujść mojej uwadze - to rzadko się zdarzało. Mogłem odcisnąć piętno na losach świata a odcisnę się na chodniku.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Nie wiem jak niby ten laktometr miałby pomoc w decyzji czy mozna "zaatakować" kolejny odcinek (tzn wiem, ze teorie mozna do tego łatwo dorobić). Ale to dygresja.
Chciałem pokazać taki materiał który pokazuje atmosferę takiego treningu.
Niemniej, mimo, ze bardzo Mateuszowi kibicuje to patrząc chłodno, żeby mieć jakieś szanse trzebaby biegać około 8:10. A to jest narazie inna liga.
Wg mnie nie da sie przejść do innej ligi robiąc taki lub inny trening. Trzeba zrobić duża zmianę, zmianę kosztowną, wymagającą wiecej czasu, wiecej poświęcenia. I tutaj jest problem bo trudno jest konkurować z Kenijczykami których czas i poswiecenie są jest nielimitowane, czasu maja mnóstwo i ponieważ nic nie maja nie maja tez czego poświęcać.
Niemniej sam trening był ciekawy i jestem wielkim kibicem zarówno Mateusza jak i trenera Adamka.
infomsp
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bardzo ciekawy ten materiał, świetny pomysł. :)
Awatar użytkownika
bartorz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 413
Rejestracja: 25 lip 2010, 09:57
Życiówka na 10k: kiepska

Nieprzeczytany post

widziałem kiedyś b. podobny treninga ritzenheima ale on robił 800 na 2:40 i kończył 300tkami
Awatar użytkownika
Balon
Wyga
Wyga
Posty: 120
Rejestracja: 28 lip 2008, 10:08
Życiówka na 10k: 31:27
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Poprawcie nazwisko Mateusza w Tytule artykułu. Wiem jakie irytujące to potrafi być, ponieważ moje też cały czas przekręcają.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Poprawione, kurcze, patrzyłem na to tyle razy imię widziałem.
haile94
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2008, 18:19
Życiówka na 10k: 34'24''
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tytuł poprawiony, ale w artykule dalej jest "przekręcone" nazwisko Mateusza i to kilka razy ;)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No rzeczywiście, nasz korektor się nie popisał, poprawiłem.
Ale w tytule filmu zawsze było dobrze.

Przepraszam Mateusza w imieniu Bieganie.pl
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

W każdym razie w najbliższy poniedziałek o godzinie 8:10 rozpoczynają się dla Mateusza kwalifikacje do 3000m pprz.
Awatar użytkownika
kachita
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6639
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

W ramach ciekawostki - tego samego dnia spotkałam Mateusza na "krioterapii" w Kamieńczyku :)
[url=http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... ead#unread]Wyznania kobiety szurającej[/url] || [url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... ead#unread]Komentarze[/url]

[color=#BF0080][size=85]A minute on the lips, a lifetime on the hips.[/size][/color]
Awatar użytkownika
kachita
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6639
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

No niestety, nie udało się... Co to był za upadek tak w ogóle? Nie miałam czasu oglądać powtórek, bo i tak już byłam lekko spóźniona do pracy.
[url=http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... ead#unread]Wyznania kobiety szurającej[/url] || [url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... ead#unread]Komentarze[/url]

[color=#BF0080][size=85]A minute on the lips, a lifetime on the hips.[/size][/color]
Cwirek
Wyga
Wyga
Posty: 136
Rejestracja: 29 cze 2013, 22:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Longford/Ireland
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Szkoda. Ale z drugiej strony chyba jakiś brak koncentracji albo za duże naładowanie, nie wiem. Tyle treningu, ciężkiego treningu na nic i najważniejsza impreza w sezonie zawalona i to na etapie eliminacji przez głupi upadek... Oczywiście daleko mi do oceniania biorąc pod uwagę moje mizerne doświadczenie i pełna amatorszczyzna biegowa, niemniej jednak jako kibic jestem zawiedziony i delikatnie zdegustowany.

pozdrawiam i sukcesów życzę w przyszłości!
BKWC - Blog
Komentarze

5km - 19:06
10km - 41:28 (nie oficj.)
21km - 1:31:57

www.wrobels.pl - blog z życia emigranta

Obrazek
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Zaspałem niestety. Upadek był ? Opiszcie coś więcej. Bo w wynikach widzę, że rzeczywiście słabo to wyszło.
Awatar użytkownika
kachita
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6639
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

No właśnie w telewizji na transmisji bezpośredniej nie pokazali, a powtórek nie widziałam. W gazetach piszą, że upadł na płocie. Był ostatni, ale zdążył jeszcze minąć paru rywali przed metą.
[url=http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic. ... ead#unread]Wyznania kobiety szurającej[/url] || [url=http://bieganie.pl/forum/viewtopic.php? ... ead#unread]Komentarze[/url]

[color=#BF0080][size=85]A minute on the lips, a lifetime on the hips.[/size][/color]
ODPOWIEDZ