Trzy treningi w tygodniu. Przygotowanie do pierwszych zawodó

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
axell
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 513
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

haha - „Ministerstwo Dziwnych Kroków” - ciekawe określenie - gdzieś można znaleźć filmik z tym treningiem?
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

I teraz pytanie.

Czy ten trening może zastosować taka lama biegowa jak ja? Biegam od dwóch tygodni po wielu wielu latach zerowej aktywności fizycznej. Jestem w stanie biec 45-60 min non-stop w tempie średnim około 6.30 min/km (rozgrzewka plus bieg właściwy)

Dodam, ze aktualnie dla mnie celem numer jeden jest zrzucenie zbędnego sadła a w drugiej kolejności biegać dalej i szybciej.
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
nofinishlane
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 225
Rejestracja: 27 lis 2010, 10:42
Życiówka na 10k: 00:43:43
Życiówka w maratonie: 03:25:30
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Najlepiej obejrzeć film źródłowy
http://www.youtube.com/watch?v=IqhlQfXUk7w

:hahaha:
Jeśli nie chcesz się ścigać - wtedy nie startuj
http://barman-setka-raz.blogspot.com/
Obrazek
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

axell - staram się to zrobić (nofinishlane wrzucił alternatywny link ;) )

Piechu - skoro jesteś w stanie biegać bez przerwy przez 60 minut to nie jest źle.
Myślę, że bez problemu ten trening jesteś w stanie wykonać tylko musisz nieco narazie skracać najdłuższy, niedzielny trening (do 70-75 minut).
Na "sadło" pomagają intensywne bodźce i praca na dużych grupach mięśniowych. Więc ten trening jest właściwie w tym celu niezły, ale jeślibyś chciał (czy chciała) zwiększyć objętość tu z tym ostrożnie i raczej narazie opdradzam, bo przy za dużej wadze (i latach bez aktywności) jest to ryzykowne.
Awatar użytkownika
Piechu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2762
Rejestracja: 06 sie 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rokietnica/Poznań

Nieprzeczytany post

Nie mam zamiaru zwiększać objętości treningu, nie czuję się na siłach :) Nie jest też celem dla mnie start w tychże zawodach, myślę, że w przyszłym roku przy dużej systematyczności odważę się wystartować w jakichś zawodach.
Przede wszystkim chcę schudnąć i powoli budować formę i wytrzymałość na rok przyszły :]
"W bieganiu najważniejsza jest regeneracja więc ja się nie opierdalam, ja się regeneruję!" - cyt. nieskromny autor powyższego wpisu
Awatar użytkownika
bennykuleczka
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 28 kwie 2011, 19:22
Życiówka na 10k: 00:56:46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bieganie.pl pisze:Trzy treningi w tygodniu. Przygotowanie do pierwszych zawodów na 5-10 km.
"Zawsze te same 5 czy 10 km w spokojnym tempie. Jest to często efekt tego, że taki trening w zupełności wystarcza np. do pokonania pierwszych 30 minut ciągłego biegu lub pierwszego maratonu."
z całym szacunkiem - bieganie 3 w tyg x10 km w spokojnym tempie nie jest wystarczającym treningiem do pokonania pierwszego maratonu. nie mówiąc już o 5 km...



Pozdrawiam,
Tomek
fantom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1984
Rejestracja: 14 cze 2011, 12:13
Życiówka na 10k: 42:21
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Ten artykul pojawil sie w bardzo dobrym dla mnie momencie. Taki oto trening zaczalem stosowac od jakiegos czasu na zaplanowany na 1.09 bieg fabrykanta na 10km i ostatnio zaczalem miec watpliwosci czy aby nie za duzo tego szybkiego biegania w tygodniu a ten plan wyglada prawie dokladnie tak jak moj ;-) Dzieki redakcjo bo juz mialem chwile zwatpienia, teraz wiem ze to dobra droga.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

bennykuleczka pisze:z całym szacunkiem - bieganie 3 w tyg x10 km w spokojnym tempie nie jest wystarczającym treningiem do pokonania pierwszego maratonu. nie mówiąc już o 5 km...
Chodziło o tempo biegu, że przygotowując się pierwszego (czy nawet pierwszych) maratonów można nie myśleć o jakichś specjalistycznych treningach, poza zwiększaniem objętości.
axell
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 513
Rejestracja: 31 sty 2012, 09:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Super, dzięki to wszystko jasne :)
Awatar użytkownika
krunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:32
Życiówka na 10k: 42:53
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Fajny artykuł i interesujący plan. Dzięki. Spróbuję tak pobiegać przed BW 2012, może coś urwę z mojej życiówki na 10K.
krunner
Awatar użytkownika
bennykuleczka
Wyga
Wyga
Posty: 86
Rejestracja: 28 kwie 2011, 19:22
Życiówka na 10k: 00:56:46
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:
bennykuleczka pisze:z całym szacunkiem - bieganie 3 w tyg x10 km w spokojnym tempie nie jest wystarczającym treningiem do pokonania pierwszego maratonu. nie mówiąc już o 5 km...
Chodziło o tempo biegu, że przygotowując się pierwszego (czy nawet pierwszych) maratonów można nie myśleć o jakichś specjalistycznych treningach, poza zwiększaniem objętości.
ok, rozumiem (jeżeli chodzi o tempo biegu), natomiast nadal się nie zgadzam (jeżeli chodzi o brak specjalistycznych treningów). skłonny jestem nawet pokusić się o stwierdzenie, że trening do maratonu musi być bardziej wszechstronny: długie wybiegania (faktycznie wolno), biegi z narastającą prędkością, biegi w tempie maratońskim, core stability, siła biegowa...
a to że większość biegaczy tego nie robi, tylko bije rekordy km na treningach uważam za błąd.
ale ok, zaczynam się czepiać, a suma sumarum artykuł bardzo fajny, poza tym jednym zdaniem, które wydało mi się dziwnie sformułowane.

Pozdrawiam,
Tomek
Tek7iLa
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 11 lip 2011, 13:26
Życiówka na 10k: 45:10
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Mam pytanie, ten trening schodkowy to 1/2/3..... to minuty ?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Tak
Tek7iLa
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 11 lip 2011, 13:26
Życiówka na 10k: 45:10
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

czyli biegne 1 min i pozniej polowa tego odpoczynku nastepnie 2 min i tak do konca?
ODPOWIEDZ