Komentarz do artykułu "Trzy Mądre Małpy" - debiutancka książka Łukasza Grassa

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
ErgoJanek
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 196
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:36
Życiówka na 10k: 38:52
Życiówka w maratonie: 3h28

Nieprzeczytany post

Mogę powiedzieć, że mamy już wstępnie dogadane ErgoSpotkanie z Łukaszem Grassem pod koniec lipca.
Już teraz zapraszam. Dokładne informacje pojawią się na naszej stronie: www.ergo-sklep.pl
Pzdr,
Janek
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Polska odpowiedź na Murakamiego,...? Znaj Waść miarę,...
Zakładam jednak życzliwie, że mogę się nie znać,...
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze:Polska odpowiedź na Murakamiego,...? Znaj Waść miarę,...
Zakładam jednak życzliwie, że mogę się nie znać,...
Ale czytałeś tą książkę Murakamiego?
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Czy sądzisz, że mógł bym to napisać nie czytając ?
Tej pozycji i wielu innych ? Adam, ja wiem, że sprawiam wrażenie takiego co to najdłuższy, zwarty tekst jaki przeczytał, to tekst o butach na portalu,... Zapewniam Cię, że jest inaczej.
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

no ten biegowy Murakami jest wyjątkowo słaby. może masz rację Ryszard, że ksiązka Grassa jest lepsza?...
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ja się Ryszard pytałem żeby się upewnić, że czytałeś i że w związku z tym piszesz, żeby znał miarę.
Ja osobiście nie byłem w stanie przez to przebrnąć, odpadłem po kilkunastu stronach. Kilka razy próbowałem już skłonić te kilka osób które znam które to przeczytały, żeby napisały jakąś recenzję i nie udawało się.
Czy to (czyli "O czym mówię kiedy mówię o bieganiu") jest naprawdę dobra książka czy to jest książka na którą zwraca się uwagę bo napisał ją Murakami ale generalnie jest słaba?
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Rzecz gustu. Ja generalnie nie przepadam za dmuchaniem w wielkie trąby. Pozwólmy przeczytać czytelnikom książkę. nie mam pretensji do redakcji. Tekst promujący książkę w tej wersji funkcjonuje w przestrzeni internetowej. Po prostu to skopiowano.
Oczywiście Qba, mam prawo Ci się Murakami podobać lub nie. Twoje święte prawo. Czekam tylko jak jakiś portalowy wierszokleta wydusi z siebie jakiegoś literackiego gluta a redakcja opatrzy to komentarzem,...mamy nowego Homera.
Jeżeli chodzi o Grassa, gdyby napisał książkę pod tytułem, np. "Wy czochrać Jarka" to ja bym był skłonny, obserwując przebieg jego kariery w TOK FM, uwierzyć, że jest to dzieło wielkiego formatu.
Generalnie, wkurza mnie ta reklamowa pulpa przelewająca się przez portale internetowe,...
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Ja się Ryszard pytałem żeby się upewnić, że czytałeś i że w związku z tym piszesz, żeby znał miarę.
Ja osobiście nie byłem w stanie przez to przebrnąć, odpadłem po kilkunastu stronach. Kilka razy próbowałem już skłonić te kilka osób które znam które to przeczytały, żeby napisały jakąś recenzję i nie udawało się.
Czy to (czyli "O czym mówię kiedy mówię o bieganiu") jest naprawdę dobra książka czy to jest książka na którą zwraca się uwagę bo napisał ją Murakami ale generalnie jest słaba?
Adam, to, że nie byłeś w stanie przebrnąć przez tą książkę to nic nadzwyczajnego. Napisać recenzję książki Murakami'ego to nie tak jak napisać zlepek informacji o butach Pumy. Trzeba mieć jakiś warsztat. Jest wiele pozycji literatury światowej, powszechnie uznanych a ja nie mogłem dobrnąć do połowy. Z tym, że jest to akurat dowód na nic. Żyjemy w świecie własnej wrażliwości i coś nam się podoba lub nie podoba. Urok tkwi w różnorodności a nie w chóralnym pianiu peanów "na cześć". Szczególnie gdy piejemy na zapas,...
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ale Ryszard, biegowy Murakami to nie jest imię rózy :)
przez to cięzko przebrnąc nie dlatego, że tekst jest gęsty i wymagający, tylko dlatego, że to nuda i banał.
dwie różne rzeczy :)
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Qba, ale ja mam takie samo zdanie na temat wielu tekstów pojawiających się na portalu a pewnie Tobie się podobają. Twoje prawo i moje prawo. No, chyba że masz ambicję wyznaczania trendów na portalu i kształtowania gustów. Powodzenia.
mario36
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 326
Rejestracja: 10 mar 2009, 08:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

,,touche'' :)
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

Ryszard, chodzi mi tylko o to, że trudności z przebrnięciem przez Murakamiego to inne trudności niż z przebrnięciem przez takiego Eco :)

Prawo masz jak najbardziej, nikt Tobie go nie odmawia. Żeby stwierdzić, że podobają mi się teksty wg Ciebie nudne musielibyśmy dłużej porozmawiać. Nie mam ambicji trendsettera :)

Jeszcze jedno: nie wydaje mi się, byśmy o tekstach z portalu mówili w kategorii sztuki... Czy się mylę?
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2244
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Teksty są wielokrotnie nudne bo są przeładowane reklamą. Fajnie by było wówczas napisać w rogu tka jak to ma miejsce w wielu tygodnikach opinii,...Artykuł sponsorowany. Oczywiście, mam świadomość tego, że portal musi mieć z czego żyć. Jest jednak pewne zmęczenie wywołane osaczeniem reklamowym z każdej strony. Nie zmienia to faktu, że pojawiają się artykuł również bardzo ciekawe.

Reasumując, przeczytam książkę Grassa i wówczas wyrażę swoją opinię.
Awatar użytkownika
kulawy pies
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1911
Rejestracja: 29 sie 2010, 11:38
Życiówka na 10k: słaba
Życiówka w maratonie: megasłaba
Lokalizacja: hol fejmu

Nieprzeczytany post

trzy mądre małpy?

see no tri
hear no tri
speak no tri?


<hi hi hi>

no cóż, Grass ma co prawda życiówkę o 15 minut gorszą od Murakamiego... ale był przynajmniej na mecie maratonu poznańskiego 6 minut przed Mezem.
jedyny znany mi dziennikarz polityczny po awf-ie.
ma niegłupiego bloga
hmmm.

obserwując zachodni półświatek wtyrzymałościowo-wydawniczy, dochodzę do wnioski, że skoro i u nas jest miejsce na pozycje "celebrycko-amatorsko-sportowe" (brak mi chwilowo lepszego określenia) - to jednak lepiej że taką książkę napisał Grass, niż, dajmy na to, obywatelka Sadowska.

-------------
swoją drogą to musi być nawet zabawne, jebnąć sobie okładkę do bloga treningowego.

zdrówko
mastering the art of losing. even more.
ODPOWIEDZ