Biegnij Warszawo - 2 Października

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Dyd
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 28 lip 2011, 12:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zakładam nowy temat do dyskusji ogólnej, bo w tym założonym przez kolegę z forum mowa jest o t-shirtach.

Ktos z Was startuje / byl rok/dwa lata temu ?

Ja zamierzam sie wybrac z czescia znajomych, przeraza mnie natomiast ilosc zgloszonych osob. Juz zarejestrowanych jest ponad 6000, a liczba pewnie dodzie do ponad 9000. Chcialem sprawdzic swoj czas w biegu na 10km, a mam wrazenie, ze bedzie to na tym evencie nie mozliwe - tlumy skutecznie mnie zablokuja i bede mial parominutowy poslizg. Czy mam mylne obawy ?

Wiecie czy mierzony jest czas netto i brutto oddzielnie ? Bo chytra opcja byloby wystartowanie godzine po starcie - cala trasa bylaby niemalze pusta :D Czy to tylko ja mam takie diabelskie pomysly :sss:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
kuxa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2010, 12:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

dla mnie bedzie to debiut. tuptam od sierpnia wiec.krotko i jako motywacje wybralam wlasnie BW. glownie chce go ukonczyc w mniej niz 1h15. w nastepny weekend planuje sie wybrac i pokonac trase na wlasnych butach przed startem. a tuptam niestety sama, ale licze na nowe znajomosci ktore uprzyjemnia mi te 10km
Obrazek
Jeśli widzisz błędy lub literówki to znaczy że piszę z telefonu
Kuxa's road to running
Komentarze do bloga
My Endomondo
My SportsTracker
Dyd
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 28 lip 2011, 12:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

trzymam kciuki :)

a jesli masz ochote to daj znac z lekkim wyprzedzeniem kiedy dokladnie bedziesz sprawdzac trase, bo tez mam zamiar to zrobic, wiec z checia moge Ci potowarzyszyc.
Awatar użytkownika
kuxa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2010, 12:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dyd bardzo chetnie ale u mnie tempo to narazie min 7min/km a przy takim dystansie to pod koniec pewnie bede sie czolgac haha... takze jak chcesz :) a najprawdopodobniej bylo by to okolo poludnia bo o 9.30 che byc na skrze na BBL, lub niedziela tez ok poludnia bo o 10 bede chciala byc na sciezce na polach mokotowskich.
Obrazek
Jeśli widzisz błędy lub literówki to znaczy że piszę z telefonu
Kuxa's road to running
Komentarze do bloga
My Endomondo
My SportsTracker
scarlo
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 15 sie 2010, 23:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Radzymin

Nieprzeczytany post

Ja będę startował drugi raz. Czas netto i brutto jest mierzony oddzielnie. Co do tłoku to fakt ciężko tam wyprzedać. Ale to bieg propagujący samo bieganie. Z tego co widziałem to z 1/4 młodzieży tam startującej w ogóle nie jest przygotowana i wymięka po pierwszym km przechodząc do marszu (a najgorsze że właśnie ci najsłabsi często się pchali na sam początek przed startem) Tak więc na początku jest ciężko. W zeszłym roku trasa była na tyle dobrze pomyślana że pierwszy konkretny podbieg (na belwederskiej) był niemal na samym początku i zrobił selekcje. Dalej biegło się lepiej. W tym roku ten podbieg jest na 3km. Jeśli będzie tak ciepło jak w zeszłym roku, a ktoś potrzebuje pić na trasie to radzę zabrać własne picie, bidon. Rok temu na punkcie z wodą organizator dał ciała, nie był w stanie obsłużyć takiej masy. Ci co biegli na czas od godziny w górę mieli pod tym względem najgorzej. Ale idea jest fajna.
Awatar użytkownika
kuxa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2010, 12:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja tam sie na przod pchac nie bede, szczegolnie jak czytalam jak sie "doswiadczeni" biegacze potrafia lokciami rozpychac.
jak bede potrzebowala to do marszu tez przejde,
picie swoje wezme
a pogoda ma byc zgola przeciwna do zeszlorocznej
Obrazek
Jeśli widzisz błędy lub literówki to znaczy że piszę z telefonu
Kuxa's road to running
Komentarze do bloga
My Endomondo
My SportsTracker
Dyd
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 28 lip 2011, 12:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki Scarlo za informacje ! To znaczy, że raczej moge zapomnieć o łamaniu 40 minut :( :( , chyba, ze jakims cudem uda mi sie ustawic gdzies z przodu.
Tez mi sie wydaje, ze najwiekszym "zagrozeniem" beda osoby, ktore nie sa w stanie dobiec nawet do mety, bo padna po paru kilometrach, ale beda probowali byc choc przez chwile na przedzie i przez ten odcinek cie skutecznie przyblokuja grrr

O wode sie nie martwie, bo nie mam w zwyczaju pic nic w biegach do 20 km

@ Kuxa - predkosc mi nie przeszkadza, moge na ten dzien ustawic sobie bieg regeneracyjny i biec dowolnym tempem. :) Godzina jak na razie moze byc dla mnie totalnie dowolna, jedynie niedziele mam zajeta bo w mojej okolicy (na Bemowie) bedzie bieg na 5km o czym wlasnie przeczytalem. :)
Awatar użytkownika
goldie77
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 548
Rejestracja: 03 lis 2010, 11:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź - Chojny-Kurczaki

Nieprzeczytany post

Też biegnę - czysto z ciekawości, wynik mnie nie interesuje kompletnie - chcę pobiec w imprezie gdzie biegnie taka masa ludzi i tyle. Przyjmę każdy wynik na klatę - chociaż niby coś tam mam w głowie co mnie interesuje. Trasy nie znam, po profilu widzę że jest podbieg dość długi, zobaczymy.
Ciekawi mnie jaka będzie pogoda.
Awatar użytkownika
kuxa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2010, 12:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dyd, no wlasnie też się nad Bemowem zastanawiam (z jelonek jestem) ale 45 min to dla mnie za malo, nie wyrobie sie :) a nie chce wlec sie na koncu sama :P
Obrazek
Jeśli widzisz błędy lub literówki to znaczy że piszę z telefonu
Kuxa's road to running
Komentarze do bloga
My Endomondo
My SportsTracker
LadyE
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3883
Rejestracja: 28 lut 2010, 19:33

Nieprzeczytany post

BW to byl moj pierwszy start i bardzo mile go wspominam :) jak w tym roku dam rade zorganizowac kase to tez sprobuje pobiec, wiec zostawcie dla mnie dwa pakiety ;)
nie widzialam zeby ktos sie lokciami rozpychal ale jesli rzeczywiscie sytuacja miala miejsce to wcale sie temu nie dziwie. bieglam na 50min i przede mna bieglo mnostwo grupek, ktore potrafily torowac przejscie na szerokosc niemal calej trasy. nie sposob bylo przez nich sie przebic bo biegli jeden kolo drugiego, po co sie pchali do przodu z takim tempem???? trzeba bylo wbiegac na kraweznik. i tak pierwsze km to byl slalom od lewego do prawego kraweznika :wrrwrr: poza tym ciagle slysze teksty od tych ktorzy startuja po raz pierwszy ze trzeba koniecznie ustawic sie z przodu zeby na zdjeciach dobrze wypasc, bo zamierzaja szybko przejda do marszu - to zeby wstydu nie bylo :ojoj:
Awatar użytkownika
Kosteczka
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 27 sie 2009, 11:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Olszewnica Stara

Nieprzeczytany post

Myślę, że tak jak napisał Scarlo, BW to głównie bieg propagujący bieganie, zdrowy styl życia itp. itd. choć zapewne jak Ktoś bardzo się postara to i swoją czasówkę pobiegnie :-)
Ja będę brała udział już 3 raz; biegnę dla samej siebie, atmosfery, troszkę dla tradycji, zawsze spotykam ciekawych ludzi, z którymi można pogadać o wielu fajnych rzeczach - poza tym BW praktycznie zawsze wypada w moje urodziny, więc dodatkowo to taki prezent :hej:
Pozdrawiam.

PS. Co do ustawiania sie z przodu do zdjęcia: ja tam biegam na szarym końcu a i tak zdjęć mam zawsze klikniętych z trasy ca 30ści więc jest w czym wybierać :hej:
Now I know I am on my road...
Awatar użytkownika
kuxa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2010, 12:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

LadyE pisze:poza tym ciagle slysze teksty od tych ktorzy startuja po raz pierwszy ze trzeba koniecznie ustawic sie z przodu zeby na zdjeciach dobrze wypasc, bo zamierzaja szybko przejda do marszu - to zeby wstydu nie bylo :ojoj:

spokojnie... ja sie do przodu pchać nie będę, postaram się gdzieś przy krawężniku ustawić, własnie po to zeby mnie nie stratowali ci "zawodowcy" i jeśli reszta będzie fair to będzie dobrze. a zdjęcie to ja sobie zrobie sama przed i po biegu haha... a biec sie postaram jak najdłużej, choć nie wykluczone że w tempie marszu
Kosteczka
zawsze spotykam ciekawych ludzi, z którymi można pogadać o wielu fajnych rzeczach
ja również na to liczę, szczególnie że w towarzystwie mniej czuć zmęczenie i szybciej metry lecą :)
Obrazek
Jeśli widzisz błędy lub literówki to znaczy że piszę z telefonu
Kuxa's road to running
Komentarze do bloga
My Endomondo
My SportsTracker
Awatar użytkownika
kisio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1774
Rejestracja: 26 sie 2010, 08:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Faktem jest, że bieg jest wyjątkowy nie tylko pod względem ilości uczestników ale również pod względem buractwa. Rozpychanie się łokciami (żeby nie powiedzieć: próby nokautu), pchanie się na sam przód, tarasowanie drogi, nagłe zatrzymywanie się bez popatrzenia czy ktoś nie biegnie za, generalnie festiwal wszystkie co można sobie wyobrazić a podpada pod bardzo szeroką kategorię kompletnego braku wychowania ;)

Dlaczego przy takiej liczbie biegnących nie ma stref startowych? To już pytanie do organizatora ale podejrzewam, że odpowiedź byłaby podobna gdybyśmy zapytali, dlaczego na 1000 osób jest jedna osoba obsługująca depozyty..
bemrunner
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 22 lip 2011, 11:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Faktem jest, że bieg jest wyjątkowy nie tylko pod względem ilości uczestników ale również pod względem buractwa
o rety ! :grr: może i dobrze, że się nie skusiłem w tym roku... 9000 ludzi w tamtym roku, można się tego spodziewać. Ale biegnę na Bemowie w niedzielę. :hej:
Run Bemowo ! Run !

pozdr. bemrunner
Od 03-10-2011 zmieniłem nick'a na krunner. Ostatni raz, obiecuję ;-)
Awatar użytkownika
kuxa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 250
Rejestracja: 14 cze 2010, 12:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

no nie stresujcie mnie no.... :)
Obrazek
Jeśli widzisz błędy lub literówki to znaczy że piszę z telefonu
Kuxa's road to running
Komentarze do bloga
My Endomondo
My SportsTracker
ODPOWIEDZ