Stanik biegowy - zmora nie tylko dużych biustów

Dziewczyny - to nasze miejsce.

Moderator: beata

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Ruda
Ekspert/fizjoterapia
Posty: 432
Rejestracja: 17 lis 2006, 18:48
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:20
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja już testuję shock absorber i z rozmiarem mierzonym właśnie wg podanego sposobu. Jestem pod ogromnym wrażeniem- jeszcze nigdy tak dobrze nie miałam podtrzymywanego biustu. KOmfort ogromny a dodam, ze jestem teraz mamą karmiącą, więc biust mam zdecydowanie spory
http://www.ortoreh.pl
"Droga jest celem"
Awatar użytkownika
_kinga_
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2010, 15:16
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Fajnie, że taki artykuł został zamieszczony w portalu. Wiedza o właściwym dobieraniu rozmiaru jest w końcu bezcenna. Sama zostałam niedawno uświadomiona w tej kwestii i uważam to za najważniejsze odkrycie tego roku :hej:
Również posiadam Shock Absorbera i jestem z niego bardzo zadowolona. W zasadzie kompletowanie rzeczy do biegania zaczęłam od niego. Przy moim rozmiarze łatwiej się obejść bez dobrych butów niż bez dobrego stanika :usmiech:
Mam też sportowy Unno Sport, który jest rzadziej używany. Również dobrze podtrzymuje, ale osobiście umieściłabym go o klasę niżej:) Lepiej nadaje się np. w góry czy na rower.
Na razie Shock Absorber jest dla mnie nr 1 do biegania.
Rena
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2010, 14:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

BRAWO!!! świetny artykuł.
Na rynku nie ma wielkiego wyboru staników biegowych.
Pisząc o tym wskazujecie problem, o którym nam kobietom nie zawsze łatwo mówić :-).
Obecnie biegam w staniku firmy Freya, ale szczerze mówiąc nadaje się on do mniej instensywnego ruchu niż bieganie.
I tak jest lepszy od normalnych staników, od których po przebiegnięciu 10km wyglądałam, jak po operacji biustu :-).
Wydaje mi się, że dość dobrze przytrzymuje biust, niemniej po przymierzeniu Shock absorbera, nie mam wątpliwości, że będzie lepszy. Już go zamówiłam i czekam.

Pozdrawiam,
Rena
Korba
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 03 cze 2010, 22:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No, właściwy rozmiar to podstawa. Ostatnio sama przebiegłam symboliczny maraton w poszukiwaniu właściwego stanika sportowego. A dodam, że mam 85 G :taktak: W końcu za namową znajomej, z którą biegam zdecydowałam się na Anitę Active Extreme Control. Wybrałam ten najwyższy poziom podtrzymania high level. Faktycznie, dobrze podtrzymuje biust, nie spłaszcza go, ma mięciutkie, wyprofilowane ramiączka, które dodatkowo podtrzymują biust, nie powodując obtarć. Jest wykonany z odychającej tkaniny, ma też taką dodatkową siateczkę pod pachami. No jedyny ból to cena, ale dobre buty do biegania też tanie nie są, a jak mawiał mój znajomy: Jestem za biedny, by kupować tanie rzeczy ;-)
Ama72
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 06 cze 2010, 16:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No, dokładnie. Na dobrych rzeczach nie ma co oszczędzać, bo starczają na dłużej i zapewniają wygodę. Ja też mam tę Anitę, fajnie, że tak szybko schnie,więc wystarczą mi dwa egzemplarze na zmianę :ble:
Awatar użytkownika
Alexia
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1296
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Dziewczyny, czy któraś z Was zna może dobry sklep z biustonoszami w Krakowie, no ewentualnie w Trójmieście? Od jakiegoś czasu usiłuję sobie kupić dobry biustonosz do biegania, ale jak na razie odnoszę w tym względzie klęskę.
"Ja biegnę beztrosko, bieg biorę za żart
Lecz ci co żartują zostają gdzieś w tyle."

Blog treningowy

Obrazek
Awatar użytkownika
_kinga_
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2010, 15:16
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

A byłaś w tym sklepie?? http://www.intimo4you.com/Do_zadan_specjalnych,k53.html
Oni mają jak widzę 3 modele sportowych. I mają 2 siedziby stacjonarne w Krakowie.
Awatar użytkownika
Ulaa
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 197
Rejestracja: 05 lis 2008, 13:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

I widzę, że mają Shock Absorber. Ja właśnie testuję model 5044RUN i jak na razie jestem z niego baaardzo zadowolona. Doskonale trzyma biust i wizualnie jest fajny.
Awatar użytkownika
_kinga_
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2010, 15:16
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Ja mam na razie model B4490 i spisuje się świetnie, ale niedawno zamówiłam przez allegro koszulkę z wbudowanym stanikiem (model 4834) również firmy SA. Ciekawe jak ona się będzie spisywać do biegania. Nie mogę się doczekać, głównie ze względu na to, że ta koszulka ma dość odsłonięte plecy. Przy takich upałach o niczym innym nie marzę...
Ulaa - też bym chętnie przetestowała ten model, który masz, ale na razie jego ceny w Polskich sklepach są zaporowe:)
Awatar użytkownika
Alexia
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1296
Rejestracja: 02 lip 2008, 12:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Dzięki, spróbuję tam jak najszybciej zajrzeć :).
"Ja biegnę beztrosko, bieg biorę za żart
Lecz ci co żartują zostają gdzieś w tyle."

Blog treningowy

Obrazek
Awatar użytkownika
fusiaf
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 08 mar 2009, 16:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: rozbiegane świętokrzyskie

Nieprzeczytany post

_kinga_ i jak się spisuje ta koszulka do biegania? Chodzi za mną coś takiego... i zastanawiam się czy w przypadku biustu w rozmiarze G taki zakup ma sens.
Awatar użytkownika
_kinga_
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 13 maja 2010, 15:16
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Chciałabym wiedzieć, jak się spisuje :usmiech: Musiałam skrócić w niej ramiączka bo były koszmarnie długie i zanim zdążyłam to zrobić, przyszło ochłodzenie. Może w weekend się uda przetestować. Mam tą koszulkę w rozmiarze 80F, więc to będzie solidny test :oczko: Jak się uda wreszcie w niej wybrać, dam znać.
Awatar użytkownika
luthien
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 09 lip 2009, 22:16
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: aktualnie Bruksela
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Po n-testach (sprawdzilam chyba wszystko co bylo na rynku)
moge powiedziec jedno: TYLKO Shock Absorber.

Przy treningu interwalowym notorycznie mialam zdarta do krwi
skore na ramionach, Shock Absorber to jedyne rozwiazanie dla
osob z duzym biustem, ktore chca szybko biegac.

Ewa.
kutryna
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 22 cze 2010, 14:26
Życiówka na 10k: 48
Życiówka w maratonie: 3:55:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja też od niedawna biegam w shock absorberze i to mój najlepszy do tej pory stanik sportowy. świetnie trzyma i nigdzie nie uciska. Trzeba tylko dobrze dobrać rozmiar, przymierzyć kilka i porównać odczucia.
ODPOWIEDZ