Marcin Urbaś - rekordzista Polski na 200m

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1726
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Remus
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1470
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:06
Życiówka na 10k: 30:28
Życiówka w maratonie: brak
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czy można zdradzić jaki to zawodnik jest trenowany przez Urbasia?
Awatar użytkownika
bebej
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2102
Rejestracja: 01 lis 2004, 09:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Przeźmierowo koło Poznania
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wynik Wynik Wynik - wszystko zależy od wyniku. Wizerunkowo zawsze Marcin Urbaś był bardzo ciekawym zawodnikiem - jeśli Pan Marcin zrobi wynik wszystko jest jeszcze możliwe. Jak ktos jest zdeterminowany to nawet bez kadry mozna! Wystarczy dwa razy lub tylko raz na 200m przebiec poniżej 20s i jest sie znowu najpopularniejszym lekkoatletą w Polsce - No ale trzeba udowodnic sobie - już jako trener i zawodnik, że mozna. Tak na marginesie , z pewną niesmiałoscią to piszę - dziwne, że z przysiadem 110kg po tylu latach treningu mozna cos nabiegać, a i 70%-90% obciązenia dla sprintera w powtórzeniach to raczej trening wytrzymałosci i masy, a nie siły, ale to takie gdybanie, bo z tego co przeczytałem to organizm Marcina Urbasia przy wiekszych obciazeniach odmawia współpracy i chyba tu jest pies pogrzebany.

Nie wiedziałem, że Marcin Urbaś jest teraz Poznaniakiem.
Sedecznie pozdrawiam Pana Marcina - moze kiedys sie poznamy - na hale na Pułaskiego nie chodzę, bo za daleko i za brudno, ale moze kiedyś rekreacyjnie pobiegamy nad Rusałką z Michałrem Bartoszakiem i Marcinem Urbasiem - ja ze swej strony serdecznie zapraszam gwiazde polskiego sprintu w dowolna niedzielę, bedzie mi miło i reszcie grupy pewnie też - troche sie powygłupiamy, zrobimy pare fotek , przebiegniemy kólko i pójdziemy do chaty. :oczko: Moze sie skusi. :oczko:
Awatar użytkownika
bebej
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2102
Rejestracja: 01 lis 2004, 09:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Przeźmierowo koło Poznania
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dziwne że Marcin Urbas przed zakończeniem kariery nie spróbuje jeden sezon przygotowac sie pod 400m - nie ma przecież nic do stracenia - trenuje sie sam - organizm po tylu latach jednakowych bodźców moze potrzebuje jakiejs zmiany, a tu mamy obciazenie na układ ruchu mniejsze, trening ciezki, ale mniej siłowni, wiec mniejsze ryzyko kontuzji.
2xpo 20sekund i RŚ :hahaha:
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

bebej pisze:Dziwne że Marcin Urbas przed zakończeniem kariery nie spróbuje jeden sezon przygotowac sie pod 400m - nie ma przecież nic do stracenia - trenuje sie sam - organizm po tylu latach jednakowych bodźców moze potrzebuje jakiejs zmiany, a tu mamy obciazenie na układ ruchu mniejsze, trening ciezki, ale mniej siłowni, wiec mniejsze ryzyko kontuzji.
2xpo 20sekund i RŚ :hahaha:
Zapewne chodzi tu o preferencje. Z tego co wiem sprinterzy nie przepadaja za treningiem, ktory nazywa sie "wytrzymalosc", a zeby biegac 400m troche trzeba "pobiegac" :hejhej:
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
tompoz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2698
Rejestracja: 14 sty 2003, 12:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chciałbym 2 rzeczy wrzucić do tematu

Pierw moja uwaga do Kolegi Bebeja nie zdadzam się z tobą że trening siłowy na 70-90 % ciężaru maxymalnego to jedynie trening wytrzymałości i masy miesniowej a że nie jest to trening siły. 90 % cieżaru maxymalnego to przy zachowanym balansie pomiedzy siłą i wytryzmałościa siłową to na ogół 3 powtórzenia
czyli np. zawodnik dzwigajacy 3 razy 90 kg na odpoczynku wycisnie 100 kg. Gdy buduje się siłe np. w trójboju siłowym są stosowane tzw. jedynki czyli wyciskania ciezarów 90-95 % tylko po razie w seriach ale taki trening prowadzi tylko do zajechania to tak jak byś ty w bieganiu trenował tylko cały czas beztlenowo. Trening na ciezarze 85-90 % jest bardzo dobrym treningiem siły. Kolego Bebej twoja wypowiedz tak zabrzmiała jak ty byś chciał by sprinter co trening atakował w przysiadzie 95 % cieżary to przeciez prawie rekord życiowy ............................. po co ................... czy ty co trening biegniesz na 95 % ?....................... no nie trenujesz lżej nieraz mocniej ale nie bijesz co trening rekordów.


Teraz moja dygresja do wypowiedzi Pana Urbasia że ma rekord w przysiadzie pełnym ciężarowym ( nie trójbojowym ) 110 kg.................. bzdura bzdura i jeszcze raz bzdura. Wierzcie mi ma na pewno duzó więcej. 110 kg w przysiadzie to przysiądzie 70 kg 18 latek po półroku treningu siłowego.

Ah ai zgadzam się zkolwega Bebejem że często sportowcy wydłuzają dystans w róznych dyscyplinach i czy 400 metrów to dobry pomysł dla Urbasia ............... kto wie mozę

Tompoz - medalista akademicki województwa warszawskiego w dwuboju siłowym ( trójbój siłowy był dopiero ma mistrzostwach polski akademickich )


Musiałem się troche pochwalić bo ja byłem młody to kochałem fajery tak bardzo jka kolarstwo. Bo fajery to jedyny sport gdzie rekord życiowy można sobie potrzymać w rękach.
Tompoz
Awatar użytkownika
bebej
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2102
Rejestracja: 01 lis 2004, 09:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Przeźmierowo koło Poznania
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Tompoz,
Masz rację, Chodziło mi oto, że siłę max i zrywową potrzebną do sprintu na siłowni powinno się budować na podobnych zasadach jak podczas biegów sprinterskich, a tam wystepują biegi na maksa, a nawet bicie rekordów (biegi supramaksymalne) Mało precyzyjnie się wypowiedziałem. Z resztą bohater artykułu też, ale taki wywiad ma to do siebie, że wystepują pewne uproszczenia, a my pedanci internetowi je wychwytujemy. :hahaha: :hahaha: i bardzo dobrze.
Proponuję niesmiało, załuż watek o siłowni i budowaniu siły potrzebnej do biegów sprinterskich, bo to temat ciekawy, - z tego co pamietam chyba jeszcze w ogóle nie dyskutowany - a na innych forach to dominujacą formą treningu jest metoda body building, która biegaczy powinna mniej interesować. Sam jestem ciekawy takiej dyskusji.
Bartas91
Wyga
Wyga
Posty: 118
Rejestracja: 02 kwie 2007, 20:52

Nieprzeczytany post

a no racja Tompoz jestem tego żywym dowodem :hej: ja po 10miesiącach niezbyt regularnego treningu nóg biorę na przysiad 110kgX5 w ostatniej serii i również jestem ciekaw co forumowicze myślą o siłowni i budowaniu siły potrzebnej do biegów sprinterskich

Ps. I czekam na więcej artykułów o sprinterach :oczko:
Awatar użytkownika
bebej
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2102
Rejestracja: 01 lis 2004, 09:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Przeźmierowo koło Poznania
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Bartas91 pisze:a no racja Tompoz jestem tego żywym dowodem :hej: ja po 10miesiącach niezbyt regularnego treningu nóg biorę na przysiad 110kgX5 w ostatniej serii i również jestem ciekaw co forumowicze myślą o siłowni i budowaniu siły potrzebnej do biegów sprinterskich

Ps. I czekam na więcej artykułów o sprinterach :oczko:
Mysle że jak na sprintera to masz normalne osiagi. Były rekordzista Polski w skoku w dal trenujacy swego czasu ze mna w klubie brał na normalnym treningu siły sztange 160 - 170 kg - sam byłem swiadkiem.
PS. No i doczekalismy sie, mamy 33 letniego emeryta Urbasia - :ojnie:
Awatar użytkownika
koira
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2009, 00:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Polska

Nieprzeczytany post

Skoro Marcin Urbaś zakończył karierę i zdecydował się na udział w Tańcu z Gwiazdami, proponuję wspomóc go sms-ami. Jak na sportowca Marcin poradził sobie w dwóch pierwszych odcinkach całkiem nieźle, ale musi konkurować z tabloidowymi gwiazdkami telewizyjnych seriali wokół krórych tvn robi dużo medialnego szumu, a także z ... Otylią Jędrzejczak i Radkiem Majdanem. Oni wcale nie tańczą lepiej od Marcina, ale więcej telewidzów na nich głosuje, ponieważ są bardziej rozpoznawalni. Najbliższy odcinek to niedziela, godz. 20:00. Głosujmy na Marcina i jego partnerkę Kasię Krupę. Z telefonów komórkowych wysyłamy sms-y o treści 09 pod numer 7326.
Jestem oryginałem, nie kopią;)
Biegam z psem (-_-)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Hmm, no rzeczywiście coś powinniśmy zrobić. Zwłaszcza, żę dowiedziałem się, pośrednio od samego Marcina, że Ci Tańca z Gwiazdami zaprosili go do programu właśnie po przeczytaniu naszego wywiadu. :)

Obiecuję zagłosować na Marcina, ale musi dobrze zatańczyć. :)
Awatar użytkownika
koira
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2009, 00:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Polska

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Hmm, no rzeczywiście coś powinniśmy zrobić. Zwłaszcza, żę dowiedziałem się, pośrednio od samego Marcina, że Ci Tańca z Gwiazdami zaprosili go do programu właśnie po przeczytaniu naszego wywiadu. :)

Obiecuję zagłosować na Marcina, ale musi dobrze zatańczyć. :)


W trzecim odcinku Marcin zatańczył bardzo dobre tango, za które otrzymał 32 pkt. Wg wielu, także znawców tańca, było to najlepsze tango tego odcinka. Niestety, Marcin nie jest tak rozpoznawalny jak Otylia Jędrzejczak czy Radosław Majdan, nie wspominając już o wspomnianych przeze mnie wcześniej tabloidowych gwiazdkach. TVN nie przejmuje się promocją Marcina; lansuje natomiast swoich ulubieńców, co uważam za skandal, bo przecież "gwiazdom" zaproszonym do programu należy się jednakowe, sprawiedliwe traktowanie. Namawiajmy wszystkich miłośników biegania do wysłania chociaż jednego sms-a na parę nr 09 pod numer 7326 w najbliższą niedzielę. Fani Marcina zgromadzeni na jego forum robią co mogą, ale to chyba nie wystarczy aby Marcin potańczył dłużej:-( Jeśli ktoś ma ochotę wejść na forum Tańca Z Gwiazdami, serdecznie zapraszamy: http://tanieczgwiazdami.plejada.pl/forum.html
Jestem oryginałem, nie kopią;)
Biegam z psem (-_-)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

No, Koira - tym razem się udało. :)
Awatar użytkownika
koira
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2009, 00:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Polska

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:No, Koira - tym razem się udało. :)
Udało się, Adamie, ale ledwo, ledwo :ech: W 4 odcinku chciano chyba wyeliminować Marcina i Kasię, ponieważ ubrano ich zupełnie nieodpowiednio do pasodoble, a i muzyka (One Night in Bangkok) nie pasowała do ich tańca. Mówi się: "Gdzie Rzym, gdzie Krym?". Pozwolę sobie to strawestować i powiedzieć: "Gdzie Hiszpania, gdzie Bangkok?" Nie rymuje się, ale pokazuje wyraźnie, iż umieszczenie pasodoble w Bangkoku z tancerzami ubranymi jak na piknik w filmie "Wielki Gatsby", to sabotaż ze strony tvn. Pozostałe pary tańczące paso ubrane były w stylu hiszpańskim i miały takąż muzykę. Mimo przewagi w tym względzie nie zatańczyły olśniewająco. Mam nadzieję, że wszyscy miłośnicy Marcina i biegania wesprą go w 5 odcinku, w którym będzie prawdopodobnie tańczył walca wiedeńskiego. Pozdrawiam :hej:
Jestem oryginałem, nie kopią;)
Biegam z psem (-_-)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

koira pisze:w 5 odcinku, w którym będzie prawdopodobnie tańczył walca wiedeńskiego.
No to jak zobaczę, że go ubrali w glany i skórę to od razu jadę do TVN robić awanturę, :)
ODPOWIEDZ