Komentarz do artykułu Ćwiczenia Stabilności Ogólnej

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
ArekB
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 303
Rejestracja: 26 paź 2008, 12:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

bez rewelacji.
Jakby ktoś mógłby dokładnie przeanalizować i powiedzieć różnice i podobieństwa pomiędzy tymi ćwiczeniami a stretchingiem to było by fajnie.
Jak na razie to dla mnie nic specjalnego zamiana pracy statycznej mięśni podczas stretchingu na pracę dynamiczną nic więcej
Żeby biegać trzeba biegać, żeby biegać dobrze trzeba biegać z głową.
airda

Nieprzeczytany post

Swietne sa te cwiczenia :)
Awatar użytkownika
Nagor
Ekspert/Trener
Posty: 3438
Rejestracja: 09 paź 2007, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

No to Arek czekamy na twój autorski "rewelacyjny" zestaw ćwiczeń. Rozumiem, że znasz wszystkie odpowiedzi i niezwykle wyszukane pozycje, nie to co prostacka "zamiana pracy statycznej na dynamiczną"...
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ArekB pisze:bez rewelacji.
Jakby ktoś mógłby dokładnie przeanalizować i powiedzieć różnice i podobieństwa pomiędzy tymi ćwiczeniami a stretchingiem to było by fajnie.
Jak na razie to dla mnie nic specjalnego zamiana pracy statycznej mięśni podczas stretchingu na pracę dynamiczną nic więcej
A moim zdaniem dla amatorow bez trenera to znakomite cwiczenia ; )
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
ArekB
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 303
Rejestracja: 26 paź 2008, 12:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

te ćwiczenia ze stretchingu które znam nie są ani wyszukane ani autorskie.
I chyba dla nieumiejącego czytać nagora powinienem dopisać do poprzedniego postu: "ja takich nie znam poza właśnie zmiana pracy statycznej na dynamiczną"

poza tym na tym forum chyba można pisać własne odczucia co do danych tematów prawda?? więc ja napisałem że to dla mnie nic specjalnego, a ty nagórku od razu ironizujesz jak by ktoś ci na odcisk nadepnął
Żeby biegać trzeba biegać, żeby biegać dobrze trzeba biegać z głową.
Awatar użytkownika
Sinister
Wyga
Wyga
Posty: 55
Rejestracja: 27 gru 2008, 18:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: okolice B-stoku

Nieprzeczytany post

mi podobają się te ćwiczenia. jutro będę pewnie ćwiczył to na pewno je wypróbuję.
Awatar użytkownika
Krzysztof Janik
Ekspert/Trener
Posty: 1084
Rejestracja: 15 sie 2007, 09:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieganie.pl
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ArekB zastanawiam się o co ci chodzi, bo te ćwiczenia nie mają nic wspólnego ze stretchingiem.
Pozdrawiam
Trener Krzysztof Janik

Obrazek
Awatar użytkownika
bebej
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2102
Rejestracja: 01 lis 2004, 09:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Przeźmierowo koło Poznania
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nooooooooooo, fajne ćwiczonka komplesowe ( angażujące kilka parti miesniowych - dlaczego tylko dla biegaczy długodystansowych i średniodystansowych? - wydaje mi się że sprinterzy tez z powodzeniem moga je stosować. Ich zaletą jest rola stabilizujaca ( o czym mowa w artykule) bo głównie (ćw 1-8) angażuja mięsnie, które maja swoje przyczepy na miednicy, (obręcz biodrowa), a one rzeczywiscie sa odpowiedzialne za stabilizowanie sylwetki podczas biegu i dlatego wpływaja na polepszenie techniki ( ekonomii) biegu.
Dwa ostatnie ćw, troche mnie dziwią. Dlaczego te brzuszki są takie krótkie? Górne partie brzucha musza być jakoś specjalnie traktowane przez biegaczy??
A jak juz robimy brzuszki to dla równowagi ja był zrobił grzbieciki. czyli dodałbym ćw 11 i 12 z leżenia na brzuchu. Ale to jest tylko moja opinia i może ten amerykański trener wie o czymś czego ja nie wiem - także z pewną niesmiałoscia odważyłem sie napisać tę uwagę - w końcu uniwersytet i badania naukowe amerykańskie. ( trochę drwię oczywiscie :oczko: ) Wg mnie zestaw, który jest powtarzany do znudzenia powinien miec jedna bardzo wazna cechę - powinien w sposób symetryczny (sprawiedliwy) traktowac mm. antagonistyczne i dlatego to napisałem.
Awatar użytkownika
Nagor
Ekspert/Trener
Posty: 3438
Rejestracja: 09 paź 2007, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

Jak dla mnie to też fantastyczne ćwiczenia, do tego praktycznie nieznane w Polsce. Nie widziałem nigdy, aby ktoś je stosował. Polecam ćwiczenia na łokciach - dają w kość aż miło!
Awatar użytkownika
bebej
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2102
Rejestracja: 01 lis 2004, 09:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Przeźmierowo koło Poznania
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nagor pisze:.......... do tego praktycznie nieznane w Polsce. !
Polska ma prawie 40 mln mieszkańców :oczko:
Awatar użytkownika
Krzysztof Janik
Ekspert/Trener
Posty: 1084
Rejestracja: 15 sie 2007, 09:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieganie.pl
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A próbowałeś te na boku na przedramieniu :hahaha:
Pozdrawiam
Trener Krzysztof Janik

Obrazek
Awatar użytkownika
Nagor
Ekspert/Trener
Posty: 3438
Rejestracja: 09 paź 2007, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

A kto pozuje do tego filmiku, to Ty Krzysiek? Bo właśnie przy tym ćwiczeniu na boku widać jak model za pierwszym razem podnosi nogę wysoko, za drugim dużo niżej, a potem chyba ktos mu krzyknął z boku "wyżej!", bo z wyrazem cierpienia na twarzy próbuje unieść nogę do maksymalnego poziomu ; )

Dla mnie gorsze są te ćwiczenia na łokciach przdem do góry, z prostą nogą. Aha, zgadzam się z Bebejem co do brzuszków - jakos dziwnie to wygląda, nawet ja ze swoim minimalistycznym podejściem unoszę tułów wyraźnie wyżej.

Precyzując zaś, to nie widziałem nigdy, aby jakikolwiek lekkoatleta robił tego typu ćwiczenia w Polsce. Po raz pierwszy widziałem je na filmiku instruktażowym właśnie ze Stanów.
Awatar użytkownika
Krzysztof Janik
Ekspert/Trener
Posty: 1084
Rejestracja: 15 sie 2007, 09:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bieganie.pl
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Z nogą to jedna sprawa :) ale problem był z równowagą w tej pozycji po kilku powtórzeniach :)
Pozdrawiam
Trener Krzysztof Janik

Obrazek
Awatar użytkownika
bebej
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2102
Rejestracja: 01 lis 2004, 09:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Przeźmierowo koło Poznania
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nagor pisze:
Precyzując zaś, to nie widziałem nigdy, aby jakikolwiek lekkoatleta robił tego typu ćwiczenia w Polsce. Po raz pierwszy widziałem je na filmiku instruktażowym właśnie ze Stanów.
Mała dygresja, może troche nie na temat ale nie moge sie opanować. W Polsce jest wielu doskonałych specjalistów, kto wie czy nie lepszych od tych zza ocenu czy zza granicy - wystarczy dobrze poszukać - co do ćw. kształtujących to jestem pewien że na każdym awf -ie takiego specjaliste znajdziemy. :taktak: Czy lekkoatleci stosuja czy nie - nie wiem. Nie śledzę ich po salkach i domach. :oczko:
ODPOWIEDZ