Komentarz do artykułu Relacje z maratonu w Dębnie oraz Londy

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

New Balance but biegowy
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

na bieganiu będzie tak jak z Carrefour ? ciągła relacja ?
Tomek
Awatar użytkownika
Nagor
Ekspert/Trener
Posty: 3438
Rejestracja: 09 paź 2007, 17:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Słupsk

Nieprzeczytany post

Bedzie ciągła relacja, ale ponieważ pisze Fredzio, mogą się trafiać błędy ortograficzne, badźcie wyrozumiali... :ble:
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

:)
Fredzio rzeczywiście z pisaniem ma problemy. W razie czego będę się pytał Jurka jak sie pisze jakieś słowo. ;)
tomasz

Nieprzeczytany post

Na błędy panuje znieczulica…

Na stronie głównej forum większość działów jest pisanych wielkimi literami - "Imprezy Wyczynowe" zamiast "Imprezy wyczynowe" itd.

Bardzo często zamiast "masa ciała" piszecie "waga" - a przecież waga to jest przyrząd do mierzenia masy.
Zamiast "wysokość ciała" piszecie "wzrost".

Chyba tak sportowe forum jak nasze nie powinno razić takimi błędami :niewiem:

Również dziwię się, że niektórzy mający wiele wspólnego z pisaniem mylą mianownik z wołaczem. Dlaczego „Tomasz…” a nie „Tomaszu…”?

P.S – Gratuluję Marcinie.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

tomasz pisze: Również dziwię się, że niektórzy mający wiele wspólnego z pisaniem mylą mianownik z wołaczem. Dlaczego „Tomasz…” a nie „Tomaszu…”?
O kurcze, to już dałeś czadu.

Pytasz sie jaka jest wysokość Twojego ciała czy jaki jest Twój wzrost ?

Pytasz sie jaka jest masa Twojego ciała czy jaka jest Twoja waga?


Imprezy Wyczynowe dlatego, że tak jest wg mnie ładniej. Równie dobrze mogłoby być :

ImPrEzY WyCzYnOwE ale chyba bardziej podoba mi się tak jak jest.
tomasz

Nieprzeczytany post

Nigdy nie pytam o "wzrost" i "wagę" od kiedy ktoś mnie upomniał, że to jest błąd.
A reszta to kwestia gustu. Ja osobiście nie widzę nic ładnego w kaleczeniu ojczystego języka.
Sam nie jestem asem, jednak zawsze mile przyjmuję krytykę innych.
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Na tym zdjeciu z Debna jestem chyba w drugie grupie .
Zaczalem na 2:18 ale skonczylem cieniutko - 2:28
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
piotras
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 220
Rejestracja: 11 gru 2001, 21:31
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

tomasz pisze:Nigdy nie pytam o "wzrost" i "wagę" od kiedy ktoś mnie upomniał, że to jest błąd.
ja pomyślałbym że osoba zwracająca taką uwagę nie stara się skupić na marytorycznej treść mojej wypowiedzi.
Przesadny puryzm językowy nie jest wskazany w pewnych okolicznościach.
Przykład z życia: Profesor zapisuje ostatnie słowa na tablicy i kończy wykład mówiąc "czy są jakieś pytania do wykładu?". Zgłasza się dziewczyna "tak panie profesorze, tam na tablicy w przedostatniej linijce jest błąd ortograficzny".
tomasz

Nieprzeczytany post

A skąd takie dziwne wnioski? To, że ktoś stara się nie robić błędów ma oznaczać, że nie skupia się na meritum? Nic z tych rzeczy.

Tompozowi się nie raz zebrało właśnie za formę, nie za treść – przypomnijcie sobie. Swoją drogą mi też, i to nie raz. Myślę, że to jest kwestia wrażliwości na pewne sprawy. Dla mnie to jest odbieganie od normy, nie zaś puryzm, który jest już przesadną dbałością.

Jeden będzie krzywo patrzył na „Dieta i Suplementacja” bo wielka litera w oczy kole. Inny zaś na „Dieta i Sóplementacja” – też powiecie, że tak jest ładniej i w pewnych okolicznościach puryzm jest niewskazany?
Mirza
Wyga
Wyga
Posty: 61
Rejestracja: 16 maja 2004, 12:50

Nieprzeczytany post

tomasz pisze:Nigdy nie pytam o "wzrost" i "wagę" od kiedy ktoś mnie upomniał, że to jest błąd.
A reszta to kwestia gustu. Ja osobiście nie widzę nic ładnego w kaleczeniu ojczystego języka.
Sam nie jestem asem, jednak zawsze mile przyjmuję krytykę innych.
Słownik języka polskiego PWN:
wzrost - wymiar pionowy, wysokość człowieka, zwierzęcia;
waga - ciężar danego ciała.
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mirza pisze:
tomasz pisze:Nigdy nie pytam o "wzrost" i "wagę" od kiedy ktoś mnie upomniał, że to jest błąd.
A reszta to kwestia gustu. Ja osobiście nie widzę nic ładnego w kaleczeniu ojczystego języka.
Sam nie jestem asem, jednak zawsze mile przyjmuję krytykę innych.
Słownik języka polskiego PWN:
wzrost - wymiar pionowy, wysokość człowieka, zwierzęcia;
waga - ciężar danego ciała.
krotko mowiac - Tomasz czepiasz sie ;) Swoja droga najwazniejsza jest tresc , a nie forma. Dziwnie by bylo podczas relacji gdyby komentator zaczal mowic: "Masa Ciala Martina Lel'a wynosi xxx"
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
wolly11
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 30 sty 2008, 19:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mogilno

Nieprzeczytany post

może się mylę.. ale wątpię, żeby w Dębnie czy tez Londynie padły dobre wyniki przy takiej beznadziejnej pogodzie:/
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Co oznacza "beznadziejna " ?

Najlepsza pogoda to chlod , nie wiecej niz 10 stopni Celcjusza , niewielki wiaterek lub jego brak ( ew, w plecy, na trasie z punktu do punktu )
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
tomasz

Nieprzeczytany post

Proponuje poczytać pierwszą, lepszą książkę do antropomotoryki. PWN nie jest tutaj autorytetem. Tak jest z każdą nauką szczegółową w stosunku do ogólnych słowników. Uwierzcie mi, że przykładowo to, co wypisują w słownikach odnośnie filozofii to jest tragedia.

Wydawało mi się, że nasza strona ma nieco więcej ambicji i będzie pisała chociaż troszeczkę „fachowo”. Tymczasem zadawalacie się kolokwializmem i najniższą linią oporu – argumentując, że tak jest ładniej.
Co ciekawe w niezliczonych przypadkach dociekliwość i głębia merytoryczna jest wręcz fenomenalna. Zatem poziom jest wyraźnie wysoki, nie jest to „byle co”. Tymczasem moje uwagi odnośnie bardziej naukowej nomenklatury spotykają się z opozycją.
O ile można spekulować w kwestii „wagi” czy „wzrostu” – to już w sprawie pisania wielkimi literami argumenty są porażająco słabe.

Pani Profesor od antropomotoryki zawsze zwracała każdemu uwagę, iż pojęcia „wzrostu” i „wagi” są niepoprawne.

Problem właśnie leży w poziomie naukowości. Jeśli ktoś chce pisać „fikołek” zamiast „przewrót w przód”, to proszę bardzo.
Według słownika języka polskiego PWN:
Fikołek - skok i szybki obrót całym ciałem.

Jednak podkreślę po raz ostatni. To świadczy o poziomie artykułu. Jeśli autor woli zadowalać się kolokwializmem, niż wykazać się większą kompetencją nomenklatury – jego prywatna autorska sprawa.

---
wysek pisze:Dziwnie by bylo podczas relacji gdyby komentator zaczal mowic: "Masa Ciala Martina Lel'a wynosi xxx"
Mnie zdziwiłoby gdyby inne słowa padły.

Wysku, a gdyby podczas transmisji łyżwiarstwa figurowego zamiast „potrójny tułup” padały słowa „potrójne kręcenie w górze”? Też uznałbyś za czepialstwo mówienie bardziej poprawnie?
ODPOWIEDZ