Tętno progowe czy tempo progowe ?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.

Biegacz częściej według?

Tętna progowego
3
14%
Tempa progowego
13
59%
50% na 50%
6
27%
 
Liczba głosów: 22
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

MikeWeidenbaum pisze: 16 lis 2022, 17:31 Czyli wychodzi na to, że się zgadzamy ;).

Z tą małą korektą, że akurat Blummenfelt jest też aktualnym mistrzem olimpijskim, więc tam wyścig trwa poniżej 2 godzin, w 2021 wygrywał też serię WTS w której skład wchodzą zawody na dystansie olimpijskim, ale też sprinty i super-sprinty czyli zawody trwające poniżej godziny i w okolicach 20-30 minut. Gustav Iden jest trochę bardziej długodystansowym zawodnikiem, ale na Igrzyskach był 8my, więc też coś tam na wyższych intensywnościach potrafi pobiegać. Natomiast zgadzam się co do tego, że triathlon, być może, wymaga częstszego testowania bo po prostu trenuje się tam dużo więcej, 3 treningi dziennie i okolice 30 godzin tygodniowo to normalka u czołówki światowej i dochodzi kwestia wzajemnego oddziaływania na siebie treningów w poszczególnych dyscyplinach.
Na temat triatlonu nie wiele mogę powiedzieć. Niby fizjologia jedna ale niby robi różnicę. Sam długi wysiłek wydaje się prostszy do ogarnięcia ale nie w trzech różnych dyscyplinach. Trzeba doświadczenia, w każdej z trzech konkurenci inne poziomy mleczanu, inne VO2max inna technika. Trzeba poustalać prędkości, a na rowerze pewnie moc, to może i testów trzeba sporo, ale ja się nie znam, nawet pływam słabiutko, a na rowerze tyłek mnie boli. :hejhej:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Matko, to ja już wiem, coś mi się kojarzyło, to jest ten pan o którym tata Gjert pisał, że błądzi i o nic pytać go nie musi, a ten pan, że to Gjert nic nie wie i dlatego go podpytuje. A pan biegał i palce maczał tam pan Piter, a co za tym idzie również pan Frank. Aż muszę poczytać. :ojoj:
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Od pana Pitera do pana Gjerta trochę daleko, ale po drodze. Na pewno jednak cos innego jak van Aaken.

PS. Nie wiem dlaczego koncentrujecie sie na długości wysiłku. Tu bardziej jest pytanie o kontrole treningu na poziomie progowym. I ona moze być przy 8 godzinowym i 3,5 minutowym wysiłku takie same. Przez pomiar lactatow.
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 17 lis 2022, 06:10
PS. Nie wiem dlaczego koncentrujecie sie na długości wysiłku. Tu bardziej jest pytanie o kontrole treningu na poziomie progowym. I ona moze być przy 8 godzinowym i 3,5 minutowym wysiłku takie same. Przez pomiar lactatow.
pewnie dlatego, że im dłuższy wysiłek tym to ważniejsze do przebiegu rywalizacji?
ODPOWIEDZ