PZLA proponuje: obowiązkowa licencja dla biegaczy - amatorów

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Aelion pisze:głosujmy na Korwina to sie nie da! :D
Jasne. Przecież on już dawno powiedział, kto może uprawiać sport i jaki a kto nie powiniem, żeby nie obrażać uczuć estetycznych korwina.
"Liberał"
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
klancyk3
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 539
Rejestracja: 27 wrz 2007, 21:29
Życiówka na 10k: 45,05
Życiówka w maratonie: 3,42,42
Lokalizacja: katowice

Nieprzeczytany post

jabbur pisze: Wyrażenie zgody na przestrzeganie niniejszego Regulaminu oraz przepisów IAAF (International Association of AthleticsFederations), dostępnych na stronie internetowej www.iaaf.org oraz PZLA (Polski Związek Lekkiej Atletyki), dostępnych na stronie internetowej www.pzla.pl - więc wystarczy, że PZLA se wpisze, że mamy mieć licencję "bo tak" i stanie się to obowiązkowe w "oficjalnych" biegach.
na pewno jak się okaże że przepisy PZLA ograniczą liczbę zawodników to łatwiej będzie organizatorom odciąć się od PZLA niż od zawodników...
z resztą to wszystko trolling tak jak z alkomatami to samochodów.
Awatar użytkownika
blackfish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 483
Rejestracja: 09 wrz 2014, 15:29

Nieprzeczytany post

Dawidavila pisze:Moim zdaniem to dobry pomysl. Jeszcze pare tygodni temu wszyscy narzekaliscie na startujacych Kenijczykow na dopingu i domagaliscie sie ich zawieszen a teraz marudzicie. Dla mnie sprawa jest prosta zlapia cie na dopingu tracisz licencje i nie biegasz w zawodach. Gdyby wprowadzili to wczesniej problem tegorocznego zwyciezcy z Debna by nie istnial, bo zawodnik ten (nazwisko wylecialo mi z glowy) niemial by prawa startu.
ps. sorry za skladnie ale po 15h pracy slabo mysle ;)
Będzie dokładnie odwrotnie. Tzn. wszyscy biegający dla pieniędzy dalej będą startować, bo najwyżej mniej zarobią. A licencję, badania i ubezpieczenia załatwią ich menadżerowie, a koszty odciągną od pensji. Natomiast o dopingu nikt nic nie mówił w PZLA, tylko o licencjach dla amatorów, więc o kontrole antydopingowe to akurat bym się nie martwił. :wrr:
Awatar użytkownika
Gwynbleidd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 830
Rejestracja: 07 paź 2009, 18:12
Życiówka na 10k: poniżej czterdziestu
Życiówka w maratonie: powyżej trzech

Nieprzeczytany post

Adam, to chyba jest ten moment żeby zadzwonić i umówić się z kimś na wywiad żeby wyjaśnić parę spraw ;)
Awatar użytkownika
neevle
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1229
Rejestracja: 03 lut 2013, 22:23
Życiówka na 10k: 42:11
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Nieprzeczytany post

Plotka, jak na plotkę przystało, urosła widać już do sporych rozmiarów.
Tuż po publikacji nagranie doczekało się komentarza jednego z naszych czytelników, który dopytywał, czy aby na pewno Karta Biegacza nie będzie formą obowiązkowej licencji na udział w zawodach
biegowych dla amatorów? - „Nie będzie obowiązkowa będzie kartą która ma dzięki sponsorom dać dostęp biegaczom do min. Ubezpieczenia, rabatów na sprzęt sportowy itp.”- odpowiedział Sebastian Chmara (pisownia oryginalna).
źródło
5km - 20:23, 10km - 42:11, 21.1km - 1:35:58
[url=https://biegambyjesc.wordpress.com/]Mój blog - Biegam by jeść[/url]
[url=https://www.facebook.com/biegambyjesc/]Facebook - Biegam by jeść[/url]
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

klancyk3 pisze:z resztą to wszystko trolling tak jak z alkomatami to samochodów.
To zadna plotka ani trolling, lecz realne plany "dzialaczy" z PZLA - przymierzali sie do tego juz dwa lata temu.

Oficjalna informacja ze strony PZLA: http://www.pzla.pl/zwiazek.php?_a=1&kat_id=95&_id=5915

Posiedzenie Prezydium PZLA, Warszawa, 17.05.2012 r.
"pkt. 5: projekt wprowadzenia licencji dla biegaczy – amatorów w powiązaniu z atestacją tras przez Związek oraz IAAF"

Pseudourzednicy z PZLA poczuli koryto i juz sie slinia - jakby tu bez zadnego wysilku i niemalze bezkosztowo wyciagnac dodatkowa kase - najwidoczniej to co biora z Min. Sportu im nie wystarcza. Niemalze jak z sedziami PKW - jedyny postulaty jakie mieli w tym roku, to wniosek o premie.

A aktualnie PZLA na konferencji podaje rozbudowane informacje:

"W Zielonej Górze poznaliśmy szczegóły projektu, który - jak się okazało - ma nieco inne założenia i zakłada o wiele szersze działania.

Przewiduje, że biegacz amator powinien mieć licencję wydaną przez PZLA. Miałaby ona być bezpłatna, ale by ją otrzymać, należałoby wykonać badanie lekarskie i wykupić ubezpieczenie. Wymieniając argumenty za, Janusz Szydłowski przedstawił przykład włoski, gdzie każdy uczestnik imprezy biegowej musi mieć ważne badanie lekarskie.

Licencje PZLA dotyczyć mają także organizatorów imprez biegowych. Te miały by zostać usystematyzowane i zhierarchizowane. Jak informował w Zielonej Górze Janusz Szydłowski, projekt miałby ruszyć w przyszłym roku i być na bieżąco udoskonalany."
dulnik_biega
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 22 lis 2014, 16:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Uczestniczyłem w Konferencji Szkoleniowej PSB w Zielonej Górze i brałem udział w prezentacji założeń programu "Klub Biegacza PZLA", który zakłada m.in. Licencje PZLA dla Amatorów i certyfikaty dla biegów. Na swoim blogu napisałem relację z tego spotkania http://dulnikbiega.blogspot.com/2014/11 ... -zeby.html Wrzucam, żeby pokazać przebieg prezentacji oraz część slajdów, które pokazał przedstawiciel PZLA. Zapraszam :)
tomky
Wyga
Wyga
Posty: 81
Rejestracja: 28 paź 2011, 19:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kim Dzong Un przesyła bratnie pozdrowienia dla PZLA i rządu PRL 2.
Obrazek
degi
Wyga
Wyga
Posty: 66
Rejestracja: 21 paź 2014, 16:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Uwielbiam, jak ktoś dokłada wszelkich starań i nie śpi w nocy, żeby wymyślić jak mi zrobić dobrze. Może jestem jakiś dziwny, ale moja własna żona od 15 lat robi mi dobrze, i w zupełności mi to wystarcza... (sorry za wulgaryzm, ale trochę podniosło mi się ciśnienie czytając powyższą relację z konferencji)...
Awatar użytkownika
Gife
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5842
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:48
Życiówka na 10k: 34:04
Życiówka w maratonie: 2:42:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

PZLA chyba zapomina, co w PZPS się dzieje obecnie. Lepiej niech lepkie ręce schowają do kieszeni i wyciągną, jak sprawa ucichnie.
Early Hardcore 4 Life!
Lech Poznań Fanatic
PB: 5000m - 16'27" (nieof.); 10 km - 34'04"; 21,097 km - 1h15'55" 42,195 km - 2h42'10"
Komentarze,Blog
Garmin Connect
Robert
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 791
Rejestracja: 30 lip 2001, 10:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Gife pisze:PZLA chyba zapomina, co w PZPS się dzieje obecnie.
Mysle ze doskonale o tym pamietaja - i stad ten pomysl. Jesli wzieliby lapowke - to sprawa moze smierdziec i skonczyc sie jak z prezesem PZPS czy T. Lipcem, a zaklad karny od srodka nie zachwyca...

Jesli jednak zrobia skok na kase pod pozorem "troski o dobro biegaczy i uregulowanie rynku biegowego", to juz zupelnie inna sprawa - pieniadze sa czyste i pozostaje jedynie ladnie je wyprowadzic, no ale to juz pikus.
Wystawia sobie zlecenia na:
- "poprowadzenie szkolenia dotyczacego poprawienia organizacji imprez biegowych" - 10 tys. PLN / dzien;
- "opracowanie strategii rozwoju dyscyplin sprinterskich w Polsce w latach 2015-2020" - 30 tys. PLN;
- "projekt logo akcji "Biegam z PZLA"" - 20 tys. PLN;
- etc.

Wszystko legalnie i nie ma sie do czego przyczepic - prokurator nie grozi.
Awatar użytkownika
Gife
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5842
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:48
Życiówka na 10k: 34:04
Życiówka w maratonie: 2:42:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja nie dopuszczam sobie zwyczajnie myśli by te pierdoły miały na Nas pieniądze zbijać.
Liczę, że spora rzesza biegaczy im fakolca pokaże, a zawodowcy, chcąc niechcąc, będą z puli nagród sobie musieli odciągać :hej:
Early Hardcore 4 Life!
Lech Poznań Fanatic
PB: 5000m - 16'27" (nieof.); 10 km - 34'04"; 21,097 km - 1h15'55" 42,195 km - 2h42'10"
Komentarze,Blog
Garmin Connect
Awatar użytkownika
Sylw3g
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3665
Rejestracja: 22 sty 2010, 23:47
Życiówka na 10k: 35:56
Życiówka w maratonie: 2:57:46
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Wystawia sobie zlecenia na:
- "poprowadzenie szkolenia dotyczacego poprawienia organizacji imprez biegowych" - 10 tys. PLN / dzien;
- "opracowanie strategii rozwoju dyscyplin sprinterskich w Polsce w latach 2015-2020" - 30 tys. PLN;
- "projekt logo akcji "Biegam z PZLA"" - 20 tys. PLN;
- etc.
To jest piękno związkowego życia.

Ja jednak mam nadzieję, że pójdą w zaparte i będą wręcz sztantażować organizatorów większych biegów. Niech idą na wojnę. Zobaczymy, kto wygra ;)

Swoją drogą, panowie związkowcy charakteryzują się wielką bezczelnością, że w ogóle przyszło im do głowy, że ten świat biegów masowych to jest coś, co jest w obrębie ich jurysdykcji.

Ten rodzaj myślenia jest jednak bardzo powszechny - decydowanie za nas, co jest dla nas dobre. Mamy przymusowe ubezpieczenia, składki emerytalne, ktoś wie lepiej, jakiej mocy odkurzacz mogę stosować, albo jaki klozet, czy żarówkę mogę łaskawie kupić. To wszystko ten sam tok rozumowania - a tak naprawdę chodzi tylko o to, aby dać komuś argument do tego, że są potrzebni, no i o kasę.
Obrazek
BLOG | KOMENTARZE
5KM-17:19 10KM-35:56 15KM-55:18 (M.Czas) 21.1KM-1:18:41 42.2KM-2:57:46
Awatar użytkownika
krunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:32
Życiówka na 10k: 42:53
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Wiecie co, poczekajmy z gorącymi i pochopnymi ocenami. Rynek wszystko zweryfikuje.
W tej chwili panuje na rynku biegów masowych niezły burdel, moim zdaniem. Mam takie dwa przemyślenia:
1. Mój kolega jest zrzeszony w towarzyskim biegowym klubie sportowym, płaci niewielką składkę, ale za to ma profil na ich stronie, jest jego kalendarz startów, progres poprawiania się na 5k/10k itd.
2. Inny mój znajomy startuje w wyścigach MTB Mazovii. Także jest tam jego profil, może sprawdzić swoje starty, są statystyki itd.
Czyli ludzie zrzeszają się w klubach, płacą składki członkowskie i nie musi z tego wynikać nic złego. Oczywiście biegaczy jest zbyt dużo, żeby to ładnie uporządkować, ale jeśli ktoś decyduje się przekroczyć linię oddzielającą parkowe czy leśne truchty od startu w zawodach biegowych z numerem w atestowanym przez PzLA biegu ulicznym...

Rynek zweryfikuje ew. zmiany. Jeśli zmiany nadejdą. Do tego długa droga. Dlatego nie gorączkowałbym się tak bardzo.
Najpierw trzeba zobaczyć konkretne propozycje.


krunner
Awatar użytkownika
małymiś
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1527
Rejestracja: 09 paź 2013, 11:26
Życiówka na 10k: 0:53:02
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ciekawe czy PZU za tym stoi czy ktoś inny ma jeszcze szansę na podczepienie się pod ten bardzo intrygujący biznes i Nowy monopol.




Jeb...Ć PZLA
ODPOWIEDZ