PZLA proponuje: obowiązkowa licencja dla biegaczy - amatorów

Informacje o nowych biegach, wrażenia, przemyślenia, poszukiwanie towarzystwa i inne startowe duperele.
Awatar użytkownika
wypass
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2077
Rejestracja: 20 kwie 2013, 07:02
Życiówka na 10k: 53min 56s
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: radom

Nieprzeczytany post

yacool pisze:Pomysł na koszulki techniczne w pakietach startowych na 2015.

Gdyby były lajki na tym portalu, dałbym :taktak:
New Balance but biegowy
majak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1392
Rejestracja: 10 cze 2013, 13:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No dobra, są już jakieś konkrety ze strony PZLA?
Jakub wysłałeś ten list? Jeśli tak, to co Ci odpowiedzieli?
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

zoltar7 pisze:Ale czemu ten ludzik podnoszący rękę w geście "STOP" jest przekreślony?
Bo to jest pan Szydłowski tudzież pan Skucha proponujący Ci "darmową" kartę biegacza :hahaha:


Brawo Darek :taktak:
Awatar użytkownika
jabbur
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1364
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:23
Życiówka na 10k: 0:38:22
Życiówka w maratonie: 3:02:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

majak pisze:No dobra, są już jakieś konkrety ze strony PZLA?
Jakub wysłałeś ten list? Jeśli tak, to co Ci odpowiedzieli?
Nie, w weekend to miałoby mało sensu, a mnie proza życia dorwała. Natomiast prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni w wawie będzie coś na wzór okrągłego stołu. Z udziałem mediów. To pewnie więcej dobrego przyniesie. Dam znać, jak mi organizatorzy potwierdzą
_____
100HRMAX.PL: piszę | focę | komentuję
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 882
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

jabbur pisze:
majak pisze:No dobra, są już jakieś konkrety ze strony PZLA?
Jakub wysłałeś ten list? Jeśli tak, to co Ci odpowiedzieli?
Nie, w weekend to miałoby mało sensu, a mnie proza życia dorwała. Natomiast prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni w wawie będzie coś na wzór okrągłego stołu. Z udziałem mediów. To pewnie więcej dobrego przyniesie. Dam znać, jak mi organizatorzy potwierdzą
z transmisją na żywo!
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
MDziubek
Wyga
Wyga
Posty: 88
Rejestracja: 27 lip 2005, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sosnowiec

Nieprzeczytany post

Quentino pisze: 1.Czy jest możliwe stworzenie niezależnego związku/stowarzyszenia/instytucji, która mogłaby niezależnie od PZLA zająć się organizacją biegania amatorskiego? Na zasadzie dobrowolności, w dużej mierze opartej o wolontariat (minimalizacja kosztów), uwzględniającej realne interesy i oczekiwania „ludu biegającego miast i wsi”. Nie, żebym był wielkim zwolennikiem, ale tak z ciekawości, jako alternatywa.
Stowarzyszenie możemy załozyć nie ma sprawy ale nie będziemy polskim związkiem sportowym:
Ustawę o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 r. (Dz.U. Nr 127, poz. 857, z późń. zm.)
Art. 11.
1. Wniosek o wyrażenie zgody na utworzenie polskiego związku sportowego skła-da się do ministra właściwego do spraw kultury fizycznej.
2. Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, wnioskodawca dołącza:
1) projekt statutu polskiego związku sportowego;
2) aktualny na dzień składania wniosku odpis z Krajowego Rejestru Sądowego wnioskodawcy;
3) szczegółowy opis sportu, w którym zamierza organizować i prowadzić współzawodnictwo, wraz z dokładną informacją o warunkach jego uprawia-nia oraz regułach i systemie współzawodnictwa w tym sporcie;
4) zaświadczenie o przynależności do międzynarodowej federacji sportowej działającej w sporcie olimpijskim lub paraolimpijskim lub innej uznanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.


Quentino pisze:2.Czy można stworzyć wiarygodny organ atestacji tras, niezależny od PZLA? Swego czasu czytałem o przeprowadzaniu atestacji „od kuchni mierniczej”. Nie mówię, że to łatwe, ale znam kilku biegaczy, którzy wymierzyli swoje trasy zdecydowanie dokładniej niż to co robi się z namaszczeniem i pieczątką organu. Gdyby jeszcze dołożyli do tego namaszczenie i pieczątkę, byłbym spokojny.
Ta atestacja polega na tym że wiązek jedyny ma prawo do:

Art. 13.
1. Polski związek sportowy ma wyłączne prawo do:
1) organizowania i prowadzenia współzawodnictwa sportowego o tytuł Mi-strza Polski oraz o Puchar Polski w danym sporcie;
2) ustanawiania i realizacji reguł sportowych, organizacyjnych i dyscyplinar-nych we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez związek;
3) powołania kadry narodowej oraz przygotowania jej do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich, igrzysk głuchych, mistrzostw świata lub mi-strzostw Europy;
4) reprezentowania tego sportu w międzynarodowych organizacjach sporto-wych.
Quentino pisze:3.Czy ktoś posiada realną wiedzę na temat ubezpieczenia podczas masowych imprez biegowych? Nie pytam o regulaminy, które wszyscy podpisujemy z automatu. Dlaczego tak niby „bezmyślnie klikamy”? Żeby wystartować w danej imprezie, inaczej szlaban. Pytam o konkretne sytuacje, gdy ktoś skręcił kostkę, złamał nogę, zasłabł i potrzebował interwencji lekarza. O kilka wypadków śmiertelnych, aż boję się zapytać.
To podlega od imprezy masowe:
Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie minimalnych wymagań dotyczących zabezpieczenia pod względem medycznym imprezy masowej, co do ubezpieczeń to jezeli spełania wymogi o imprezie masowej to organizator musi mieć polisę OC, o NNW ustawa nic nie wspomina (Ustawa z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych)
---------------------
Pozdrawiam
Michał
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

akatasz pisze:A jak złapią Cię na podwójnym gazie to odbierają kartę biegacza dożywotnio i pozostaje bieganie po lesie, tam przecież nie będą nikogo ścigać ;-)
Trzeba sobie zrobić koszulkę "Biegnę do lasu" a na odwrocie "Biegnę z lasu". Może przymkną oko. Chyba że na trening do lasu nie będzie można biegać, a za podbieganie będą dawali kartki. (Ciekawe czy w lesie będzie można trenować, np. do zagranicznego biegu, czy tylko "sobie biegać").
"Odbywający się przez skórę recykling energii poprawia obieg krwi, dostarczając więcej sił w życiu codziennym i sporcie." - Reebok
Buty "inspirowane są samochodowym systemem zawieszenia, który siłę uderzenia zamienia w napęd." - Adidas
Awatar użytkownika
barcel
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1107
Rejestracja: 16 wrz 2011, 10:58

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:
akatasz pisze:A jak złapią Cię na podwójnym gazie to odbierają kartę biegacza dożywotnio i pozostaje bieganie po lesie, tam przecież nie będą nikogo ścigać ;-)
Trzeba sobie zrobić koszulkę "Biegnę do lasu" a na odwrocie "Biegnę z lasu". Może przymkną oko. Chyba że na trening do lasu nie będzie można biegać, a za podbieganie będą dawali kartki. (Ciekawe czy w lesie będzie można trenować, np. do zagranicznego biegu, czy tylko "sobie biegać").

sprywatyzują lasy państwowe i nie będzie do nich wstępu ;-p
rosomak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 29 maja 2008, 09:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Quote z imprez masowych:
Adam Klein pisze:No i to są sytuacje, w których od lat się niezmiennie gotuję, dużo bardziej niż słuchając o jakichś kartach biegacza.
Mam pytanie, czy idziesz do TVP Sport do programu Zwarcie zasiąść naprzeciwko p. Chmary jako reprezentant środowiska biegowego?

Adam, bo jeżeli to prawda - to brak mi słów. Powiem szczerze - jeżeli tak jest, to powinieneś się wstydzić. Nie jest właściwą osobą, nie jesteś miarodajną osobą. Podczas wywiadu z panem Szydłowskim, rozmowy w TokFM i w toku dyskusji na portalu bardzo dobitnie wykazałeś, że Twoja postawa jest absolutnie niereprezentatywna dla środowiska biegowego.
Nazwanie psa Cezar nie robi z niego Imperatora
Awatar użytkownika
Gwynbleidd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 830
Rejestracja: 07 paź 2009, 18:12
Życiówka na 10k: poniżej czterdziestu
Życiówka w maratonie: powyżej trzech

Nieprzeczytany post

Adam, chodzą słuchy że idziesz w zwarcie z Sebastianem Chmarą ;) Jako że masz tam być reprezentantem biegaczy, czyli m.in. moim, mam prośbę: masz być jak bulterier! Jak wściekły byk! Jak Tommy Lee Jones w „Ściganym”!
Qba Krause
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 11474
Rejestracja: 16 kwie 2008, 22:31

Nieprzeczytany post

ja się trochę niepokoję... Adam jest przecież Klein a przeciwników cała Chmara...
być jak brad pitt w Indiana Jonesie.

Do Things Always.

komentarze do bloga
blogspot
rosomak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 29 maja 2008, 09:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

gwynbleidd pisze:Adam, chodzą słuchy że idziesz w zwarcie z Sebastianem Chmarą ;) Jako że masz tam być reprezentantem biegaczy, czyli m.in. moim, mam prośbę: masz być jak bulterier! Jak wściekły byk! Jak Tommy Lee Jones w „Ściganym”!
Najlepiej idź z nim. Na lizusów zawsze jest popyt.
Nazwanie psa Cezar nie robi z niego Imperatora
Awatar użytkownika
Piotr-Fit
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 882
Rejestracja: 27 mar 2013, 23:14
Życiówka na 10k: 40:30
Życiówka w maratonie: 3:00:56
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

rosomak pisze:Quote z imprez masowych:
Adam Klein pisze:No i to są sytuacje, w których od lat się niezmiennie gotuję, dużo bardziej niż słuchając o jakichś kartach biegacza.
Mam pytanie, czy idziesz do TVP Sport do programu Zwarcie zasiąść naprzeciwko p. Chmary jako reprezentant środowiska biegowego?

Adam, bo jeżeli to prawda - to brak mi słów. Powiem szczerze - jeżeli tak jest, to powinieneś się wstydzić. Nie jest właściwą osobą, nie jesteś miarodajną osobą. Podczas wywiadu z panem Szydłowskim, rozmowy w TokFM i w toku dyskusji na portalu bardzo dobitnie wykazałeś, że Twoja postawa jest absolutnie niereprezentatywna dla środowiska biegowego.
też i mnie to zdziwiło.
ku chwale biegania :)
Blog: https://piotrstanek.pl/
Awatar użytkownika
Gwynbleidd
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 830
Rejestracja: 07 paź 2009, 18:12
Życiówka na 10k: poniżej czterdziestu
Życiówka w maratonie: powyżej trzech

Nieprzeczytany post

rosomak pisze:Najlepiej idź z nim. Na lizusów zawsze jest popyt.
A wzięlibyśmy też Ciebie. Miałby nam kto drzwi otwierać.
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Dajcie sobie luz z wycieczkami osobistymi :)

Bo mnie się właśnie pomyślało, że to, zę bez karty biegacza można sobie biegac po lesioe, to też może być podpucha - bo lasy państwowe w znacznej części - więc moze jurysdykcja sięgać i tam - i wówczas Cię leśniczy będzie mógł wylegitymować na okoliczność biegania bez uprawnień, a jak nie będzie kwitu - to zastrzeli za kłusownictwo - więc de facto biegać będzie można po lesie, ale prywatnym :D
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
ODPOWIEDZ