Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

SłabyBiegacz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 28
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

sosik pisze:Software eksportuje trening do pliku gpx. Jednak bez wskazań tętna.


Jeżeli chcesz razem z tętnem to tutaj na forum jedna osoba wrzuciła program w JAVIE, który wyeksportowane pliki fitlog konwertuje do gpx, który ładnie zasysa Endomondo -> LINK DO FORUM. Wystarczy zainstalować sobie jave LINK i po kłopocie. Programik trochę prymitywny, ale autor obiecał kolejne wersje. U mnie działa ślicznie co można zobaczyć klikając na moje Endomondo.
Ten programik niestety u mnie nie działa. :chlip:
Po uruchomieniu pojawia się okno w którym wybiera się plik .fitlog, plik się ładuje i..... na tym koniec, program nie odpowiada.
Czy ktoś ma podobnie?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

SłabyBiegacz - poczytaj dokładnie instrukcję. Tam trzeba na dysku c utworzyć katalog 'Treningi'. Do tego katalogu ten program zapisuje przekonwertowane pliki.
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Sprawdzał ktoś z was, jak dlugo działa onmove 500 naładowany do 100% w trybie treningu?
zastanawiam się, nad zabraniem go w wysokie tatry w weekend. Szlaki na mniej więcej ok 30km średnio dziennie ok 12h wędrówki, i zastanawiam się czy jest sens go brać, skoro wyładuje się w połowie drogi, to i tak nic mi to nie da:)
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

14.5 h wytrzymał u mnie kiedyś sprawdzałem.
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

hmmm no to całkiem sporo:) jest szansa, że jak go zabiorę to do końca drogi na szlaku, będzie w stanie pokazywać dystans:) a robiłeś jakieś pauzy w tym czasie? np zatrzymywałeś się, i żeby nie tracić baterii zatrzymywałeś stoper? to było chodzenie po górach?
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zatrzymanie stopera niczego nie zmienia- gps działa ciągle . Jedyne co można to zabierasz baterię zewnętrzną na usb i ładować :)
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

Widzialem takie solarne:) za 160 w decathlonie:) suuuuuper sprawa:) wieszasz na plecak podpinasz kabel i jazda:)
Awatar użytkownika
kruczek79
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 200
Rejestracja: 09 cze 2012, 23:09
Życiówka na 10k: 38:07
Życiówka w maratonie: 3:09:57

Nieprzeczytany post

gores87 pisze:doszukałem sie exportu do gpx z mygeonaute, ale.. no właśnie ale. Jest możiwość exportu samej trasy... Endomondo nawet nie chce wgrac tego pliku(nie widzi go)
Jest jakiś postęp.
Ze strony mygeonaute można już eksportować trening do "pełnego" gpx tzn z wykresem prędkości i wysokości.
rudnickir
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 723
Rejestracja: 23 mar 2013, 22:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Faktycznie Kruczek dzięki za info.Czyli można spokojnie już robić swoje;P
Awatar użytkownika
kruczek79
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 200
Rejestracja: 09 cze 2012, 23:09
Życiówka na 10k: 38:07
Życiówka w maratonie: 3:09:57

Nieprzeczytany post

rudnickir pisze:Faktycznie Kruczek dzięki za info.Czyli można spokojnie już robić swoje;P
Proszę bardzo :usmiech:
kawo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 29 gru 2012, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rudnickir pisze:zaktualizowałem dzisiaj Onmove 700 do pracy z mygeonaute - zobaczymy co to warte - wersja softu się zmieniła z 1,21 na 2,09 może przynajmniej jakieś poprawki wrzucili przy okazji.
A czy można zaktualizować software bez przechodzenia na my.geonaute?
kawo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 29 gru 2012, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

gores87 pisze:wczoraj chwilę pobiegałem interwały.1km rozgrzewki 5x100/200 + 500m schłodzenia(takie na próbę). 1km rozgrzewki ustawiłem sobie w jakiś tam widełkach czasowych. Po przekroczeniu strefy nie było żadnego alertu dźwiękoego. Pózniej te 100m również miałem jakieś widełki(w min/km) i również nic nie pikało po przekroczeniu strefy(ale chociaż wskazania były min.km) nastepnię 200m ustawiłem bez żadnego celu, ale prędkość wyświetlana była w km/h. Więc jak widać wygląda to słabo. Nie wspominam już o analizie treningu na mygeonaute bo to porażka. Żadnego rozdzielenia treningu na etapy. Suche podsumowanie czasu i dystanu, odcinków interwałowych nie sposób przeanalizować. Myślę że zegarek dużo lepiej sprawdziłby się jako licznik rowerowy... :lalala:
Jeśli kupiłeś w decathlonie i masz kartę stałego klienta, a zegarek nie nosi śladów używania do weź go oddaj po prostu i w drugim deca kup nowy, będziesz miał geonaute soft, bez my.geonaute i drugi raz tego cacka nie próbuj.
Awatar użytkownika
zyghom
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:05
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kawo pisze:
rudnickir pisze:zaktualizowałem dzisiaj Onmove 700 do pracy z mygeonaute - zobaczymy co to warte - wersja softu się zmieniła z 1,21 na 2,09 może przynajmniej jakieś poprawki wrzucili przy okazji.
A czy można zaktualizować software bez przechodzenia na my.geonaute?

nie da sie
i cofnac tez sie nie da
zyga
kawo
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 212
Rejestracja: 29 gru 2012, 18:54
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

zyghom pisze:
kawo pisze:
rudnickir pisze:zaktualizowałem dzisiaj Onmove 700 do pracy z mygeonaute - zobaczymy co to warte - wersja softu się zmieniła z 1,21 na 2,09 może przynajmniej jakieś poprawki wrzucili przy okazji.
A czy można zaktualizować software bez przechodzenia na my.geonaute?

nie da sie
i cofnac tez sie nie da
Dobrze, że przeczytałem ten wątek, bo też bym się ugotował tą nowelizacją...;) a faktycznie geo software daje duże możliwości analizy treningu. Ogólnie zegarek jest mocno wypasiony. Ja dałem teraz 499 zł za 700-kę. Myślę, że w tej cenie nie kupi się niczego lepszego, zresztą mnie i tak nic lepszego nie jest potrzebne. Nie startuje w zawodach, treningi robię tylko amatorskie. Dla zdrowia i urody:)
Awatar użytkownika
zyghom
Wyga
Wyga
Posty: 85
Rejestracja: 14 lip 2013, 14:05
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Nieprzeczytany post

kawo pisze: Dobrze, że przeczytałem ten wątek, bo też bym się ugotował tą nowelizacją...;) a faktycznie geo software daje duże możliwości analizy treningu. Ogólnie zegarek jest mocno wypasiony. Ja dałem teraz 499 zł za 700-kę. Myślę, że w tej cenie nie kupi się niczego lepszego, zresztą mnie i tak nic lepszego nie jest potrzebne. Nie startuje w zawodach, treningi robię tylko amatorskie. Dla zdrowia i urody:)

zawsze mozna plik gpx do Endomondo wrzucic czy innego runkeepera
zyga
ODPOWIEDZ