GRUDZIĄDZ BIEGA

Adrian26
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1971
Rejestracja: 07 cze 2012, 22:17
Życiówka na 10k: 38:14
Życiówka w maratonie: 2:57:08
Kontakt:

Nieprzeczytany post

dejw pisze:Oto kilka haseł do naszego małego słowniczka.Co zmienić lub dodac?

Bieg regeneracyjny spokojny bieg pozbawiony wysiłku mający na celu pobudzić mięśnie do szybszej odbudowy.
Wyrzuciłbym "pozbawiony wysiłku", bo zawsze jednak jakiś to wysiłek dla organizmu jest :usmiech:
Proponowałbym: "Bieg regeneracyjny to spokojny bieg mający na celu pobudzenie mięśni do szybszej odbudowy. Często stosowany po zawodach, bądź intensywniejszych treningach".

dejw pisze:Interwał biegi na 200-400m przerywane marszem lub truchtem o tej samej długości.Poprawia wydolność tlenową VO2max.Bieg w tempie wyścigu lub nieco szybszy.Rozwijają system aerobowy.
Interwały z tego co się orientuję mogą być też dłuższe, choćby kilometrowe :usmiech: Jeżeli zaś chodzi o te krótsze odcinki, to wydaje mi się, że kształtują one nie tylko wydolność tlenową, ale i tolerancję na zakwaszenie. Wszystko jednak zależy od tempa biegu w porównaniu do możliwości danego organizmu. Krótsze interwały, typu właśnie 200 metrówki biegam 30 sekund szybciej niż tempo startowe, więc na pewno się zakwaszam :usmiech:

dejw pisze: Rytmy podobne do interwałów z tą różnicą,że staramy się utrzymać identyczne tempo rytmów przez cały trening co może wymagać dłuższego wypoczynku między rytmami.Poprawiają prędkość oraz ekonomiczność biegu.
Proponowałbym: "Rytmy (przebieżki) to krótkie, dość żwawo biegane odcinki o długości mniej więcej 100 metrów, realizowane najczęściej pod koniec treningu, mające na celu poprawę techniki biegu oraz szybkości."
Mój blog: http://neversurrender.blog.pl/
Przegrywa tylko ten, kto się poddaje.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Cześć wszystkim :uuusmiech: .Dzisiaj środa więc widzimy się o godzinie 18.00 na wspólnym treningu :bum: przy przejeździe kolejowym :hej: .Mam nadzieję że śnieg jeszcze będzie leżał bo wtedy bieganie jest ciekawsze i przyjemniejsze :szok: .Dla mnie to też pracowity dzień.Dostałem zaproszenie do redakcji Nowości na kolejny wywiad :hej: odnośnie naszego biegania,który chcą zamieścić w piątkowym wydaniu więc idę,bo czym więcej o nas w mediach tym lepiej.


Ciągnie esesman za nogę dziecko po bruku aż główka mu podskakuje, podbiega zrozpaczona kobieta... panie esesmanie , panie esesmanie..
Berecik mu spadnie,??·Spokojna głowa.. Przybity..

Jasiu mówi do mamy
- mamo, mamo daj mi ciasteczko
- ale Jasiu jesteś bliżej weź sobie sam
- ale mamo ja nie mam rączek
- Tak To jak nie ma rączek to nie ma ciasteczek!
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza-Do biegu, w śniegu, start! - 16 modeli butów do biegania w zimie

http://polskabiega.sport.pl/polskabiega ... a,,ga.html
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu trening biegacza-Trądzik a trening - jak zapobiegać pojawianiu się niedoskonałości?

http://fitness.sport.pl/fitness/1,10770 ... l#BoxLSTxt

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W nowym Runner's World na stronie 94 znajduje się zdjęcie z półmaratonu św. Mikołajów:
http://www.runners-world.pl/nowy_numer/szczegoly
W wokół flagi jest kilka osób z Akademii. :hejhej:
Dla tych, którzy mają trochę wolnego czasu polecam kolejną serię ćwiczeń na mięśnie brzucha i nie tylko.
Większość z nich można wykonać w domowym zaciszu.
http://www.runners-world.pl/trening/Pla ... ieg,4592,1
http://www.runners-world.pl/trening/Tre ... cza,4505,1
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Dzisiaj był ciężki dzień :bum: .Udzieliłem dwóch wywiadów do gazet:"Nowści" i " Pomorskiej" oraz zaliczyłem z Irkiem małą sesję zdjeciową na spichrzach.Widać duże zainteresowanie naszym orkiestrowym bieganiem.Nie dziwię się bo to coś nowego w Grudziądzu.Zawsze tylko były jakieś konkursy na hali w szkole a tu jest możliwość pobiegania sobie i to w szczytnym celu.Mam nadzieję że osoby czytające nasze forum również przyłączą się do nas aby wspólnie pobiegać w niedzielę.Przypominam że spotykamy się o 08.30 przed flisakiem koło muzeum oraz na całej trasie przez cały czas trwania imprezy WOŚP.

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

To ja też dorzucę cos na temat ćwiczeń na mięśnie brzucha-7 błędów w ćwiczeniach na płaski brzuch (wideo)

http://fitness.sport.pl/fitness/1,10770 ... FB_Fitness

Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Jak zawsze dzisiejszy wspólny trening uważam za udany :uuusmiech: .Przed przejazdem pojawiła się stała spora ekipa naszych biegaczy :taktak: .Trasa do Mechanika i nawrotka :szok: .Brawa dla Hani ,która zrobiła z nami 10 km doruwnując nam kroku :hej: .Na treningu nie zabrakło ciekawych tematów :niewiem: .Pomijając stały temat biegaczek :uuusmiech: to co niektórzy nałożyli nacisk na temat związany z moją medialną karierą :bleble: Już teraz szykują się na to aby mnie wygryźć ze stołka :wrrwrr: i zrobić kampanie wyborczą z prawyborami.Oczywiście każdy chce zgłosić swoją kandydaturę.Myślę że walkę wygra ten ,który przyciągnie do biegania więcej płci pięknej.I tak właśnie w miłej atmosferze przy rozmowie o głupotach lecą nam kolejne kilometry.I o to chodzi aby bieganie było przyjemnością a nie tylko pokonywaniem bez celu ścieżek.Więc takie rzeczy to tylko z nami Akademią Biegania w grupie a wyniki i tak przyjdą w odpowiednim czasie.Podczas biegania ustaliliśmy że w niedzielę w związku z naszym bieganiem przez cały dzień dla Jurka Owsiaka w WOŚP jako że jestem na telefonie to można się będzie przyłączyć o dowolnej godzinie w dowolnym miejscu bo nie wszystkim pasuje termin o 08.30 koło flisaka.

A teraz mój pomysł na kampanię


Obrazek
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
dejw
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 249
Rejestracja: 21 cze 2012, 20:04
Życiówka na 10k: 42:03
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Panowie i panie ależ proszę nie mylić prawdy z poglądem większości... ;-) Zapewniam Andrzej,że z mojej strony nic ci nie grozi i masz moje pełne poparcie w następnych wyborach ;-D

Marcin napisz co i jak w niedzielę.Gdzie mam stać z noszami na których będziemy dźwigać tych dwóch wariatów z AB których zastaniemy zapewne leżących gdzieś na ścieżce rowerowej po której będziemy biegli...
Teraz poważnie.Gdy usłyszałem godzinę o której chcecie zacząć to jak dla mnie gruba przesada i to delikatnie mówiąc.
No chyba,że Andrzej żartował...
Awatar użytkownika
amator76
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2012, 21:02
Życiówka na 10k: 53
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Zbyszek, pękasz już na samym starcie kampanii? Zresztą tym lepiej dla mnis, najgroźniejszy kandydat odpadł :hej: . Swoją drogą, ciekawe, czym ten gość ze Strzemiecina cię przekupił :hejhej: ?

Co do niedzieli, to oni nie żartują, a do tego łykną swój plan bez mrugnięcia, w sumie dlatego zamierzam dołączyć do nich dopiero po południu, w końcu wypadałoby się kilkaset metrów z nimi utrzymać :taktak: . Wstępnie proponuję zbiórkę popołudniowych cieniasów ok. 15-16 gdzieś w centrum, żeby łatwiej było ich dopaść. Chyba, że mamy atakować od Mniszka? Z tego co wiem, to Rafał też się zamelduje.
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich :hej: .Zbyszek my nie żartujemy i wybiegamy o 24.00 :szok: i sam się zastanawiam czy nam nie odbiło :niewiem: na całe szczęście mam żółte papiery :hahaha: i jak o 02.00 zatrzyma nas jakiś policyjny patrol to puszczą nas dalej bez odwożenia do Świecia. :hejhej: Mam nadzieję że pogoda będzie nam sprzyjać bo jak na razie to za oknem szału nie ma :wrrwrr: Boję się tylko o was :bleble: bo podczas tak długiego biegania mogą mi przyjść do głowy kolejne pomysły,którymi będę was karmił podczas kolejnych wspólnych spotkań. :hahaha:


wychowanie

Mama wychowywała Jasia bardzo religijnie, mówiła żeby nie grzeszył, nie zadawał się z dziewczynami, bo one są złe, żeby ich nie podglądał, bo mają tam zęby i zrobią mu krzywdę. Jednak Jaś, będąc juz dużym chłopcem, poznał dziewczynę. Całuje się z nią i w pewnym momencie dziewczyna chce coś więcej. Jaś się sprzeciwia.
- Dlaczego nie chcesz? - pyta dziewczyna.
- Nie chcę, bo mi zrobisz krzywdę, wy tam macie zęby.
- Jakie zęby?- odpowiada zdziwiona.
Po chwili pokazuje Jasiowi, że nie mam tam zębów. Jaś tak się przyglada i stwierdza:
- No zębów to ty nie masz, ale dziąsła w fatalnym stanie...
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Z cyklu zdrowie biegacza-Rośliny na przeziębienie

http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/56,113645 ... e.html#Cuk
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maratończyk pisze:Z cyklu zdrowie biegacza-Rośliny na przeziębienie

http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/56,113645 ... e.html#Cuk
U mnie aloes rośnie na parapecie, będzie go trzeba wycisnąć. :hejhej:
Awatar użytkownika
Da_Vido
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 418
Rejestracja: 17 lip 2012, 08:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W ramach 21 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na licytacji wystawiony jest rower Joachima Czerniaka. Człowieka, który wygrał walkę z rakiem, a teraz w ramach rehabilitacji przemierza (właśnie na tym rowerze) Australię.
http://www.joachim.allforplanet.pl/o-mnie
http://www.velonews.pl/sport/ludzie/307 ... omoc-innym
Obrazek
Awatar użytkownika
maratończyk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 7380
Rejestracja: 05 maja 2012, 18:55
Życiówka na 10k: 35min
Życiówka w maratonie: 2h45min
Lokalizacja: Grudziądz

Nieprzeczytany post

Plan pozwala podążać w wyznaczonym kierunku w wiekszym komforcie, pewności i ufności.
Warto też być elastycznym, jednocześnie otwartym na modyfikację tego planu w każdej chwili.

Kiedy plan jest zrobiony zaczyna się proces kreowania rzeczywistości.
Nasza podświadomość otrzymała zadanie, by zacząć oddziaływać na otoczenie przyciągając to, co istotne i zwracając nam uwagę na to, co istotne w postaci intuicyjnych doświadczeń
497 aktywności = 6831,29 km,w 602:53:10 g:m:s
maraton:2h59',półmaraton:1h21', 10km 37'
ODPOWIEDZ