Czy ktoś używa Kalenji 300 GPS FW

mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

obiecałem więc piszę:)
pierwszy interwałowy za mną. zegarek sprawdził się bardzo dobrze:)
informował, o zmianie rozgrzewki na akcję i odpoczynek na końcu schłodzenie.
jedyna kwestia, to fakt, że ustawiłem sobie pewne zakresy i nawet jeśli przyspieszałem to nie powiadamiał mnie o tym. A ustawienia popup miałem włączone. Podejrzewam, że wynika to z tego, iż ustawiłem zakresy oczywiście w min/km a jaj wiadomo (choć nie wiedzieć czemu) oprogramowanie bardziej bazuje na km/h co jest śmieszne no ale cóż:)
w geonaute software na kmpie, już przestawiłem wyświetlanie wartości z km/h na min/km:)

zatem zegarek spełnił swą funkcję:) najbardziej zależało mi, na informowaniu mnie w terenie kiedy mam przyspieszać (300m) a iedy zwolnić(700m) do tego na żywo podgląd tempa i wszytskie co sobie ustawię:)

polecam!
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Ja bym się nie spieszył z aktualizacją do online bo Geonaute software to całkiem dobre narzędzie. Poniżej 3 screeny z dzisiejszego treningu + komentarz.


Obrazek

Przedstawienie treningu plus trasa i wykres głównych parametrów. Przejrzyście i dobrze wszystko widoczne.


Obrazek

Przykład tracka, czyli 18 kółeczek po 600 metrów. Dzisiaj niebo zachmurzone, a mimo to trasa bardzo dobrze odwzorowana. Onmove 500 całkiem dobrze sobie z tym radzi.


Obrazek

Tutaj wykres treningu. Bardzo dobrze widać 5 przebieżek wplecionych w ostatnie 3 km. Wykres w pełni skalowalny - każda oś osobno. Zaznaczenie na wykresie przenoszone automatycznie na mapę. Przy interwałach czy tempach progowych też bardzo dobrze widać poszczególne odcinki. Do tego przedstawienie międzyczasów na liście i wiele innych opcji.

Ogólnie program całkiem przyjemny. Dla takiego amatora jak ja posiada wszystko czego mi trzeba do treningów. Dlatego radzę się zastanowić przed pochopnym przejściem na program online. Bo tracimy możliwość korzystania z tego programu.
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

r2d2 pisze:Trzeba wgrać specjalną aktualizację do zegarka. Wtedy mamy możliwość korzystania ze strony online, tracimy obsługę geonaute software.

Nie chciałbym przechodzić na wersję online. Miałem nadzieję że będę treningi eksportowal do endomondo. Może macie jakieś pomysły co do mojego problemu...
Obrazek
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Software eksportuje trening do pliku gpx. Jednak bez wskazań tętna.


Jeżeli chcesz razem z tętnem to tutaj na forum jedna osoba wrzuciła program w JAVIE, który wyeksportowane pliki fitlog konwertuje do gpx, który ładnie zasysa Endomondo -> LINK DO FORUM. Wystarczy zainstalować sobie jave LINK i po kłopocie. Programik trochę prymitywny, ale autor obiecał kolejne wersje. U mnie działa ślicznie co można zobaczyć klikając na moje Endomondo.
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

sosik pisze:Software eksportuje trening do pliku gpx. Jednak bez wskazań tętna.


Jeżeli chcesz razem z tętnem to tutaj na forum jedna osoba wrzuciła program w JAVIE, który wyeksportowane pliki fitlog konwertuje do gpx, który ładnie zasysa Endomondo -> LINK DO FORUM. Wystarczy zainstalować sobie jave LINK i po kłopocie. Programik trochę prymitywny, ale autor obiecał kolejne wersje. U mnie działa ślicznie co można zobaczyć klikając na moje Endomondo.

dzięki za odpowiedź. W takim razie aktualizuję oprogramowanie :usmiech:
Obrazek
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Softwate = program. Jeżeli zrobisz upgrade do online to stracisz możliwość korzystania z niego.
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

rozumiem, podopowiesz jak go zauktualicować? :niewiem:
Obrazek
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

podłączyłem zegarek, wszedłem w opcje aktualizacji w zegarku. I teraz mi wisi na ready(jest komputerek i zegarek) ale nic się nie dzieje
Obrazek
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Ja swój zegarek aktualizowałem w oprogramowaniu Geonaute Software. W zakładce sprzęt mam moje urządzenia. Dodałem mojego onmove 500.
Potem na środku jest przycisk 'Update Frimware'. I tam krok po kroku ( w formie komiksu ) pokazane co trzeba zrobić.

Jeżeli nic się nie dzieje to:
1 - zegarek nie wykryty przez komputer.
2 - masz aktualną wersję
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

jakoś sobie poradziłem. Mam teraz najmowszą wersję oprogramowania. A teraz "głupie" pytanie. Jaki jest adres na który wgrywa się treningi? :echech:
Obrazek
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

już sobie poradziłem. pozdrawiam :hejhej:
Obrazek
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

przesłałem trening do mygeonaute, ale nie widzę nigdzie opcji eksportu pliku... i czy w podsumowaniu trenigu na stronie istnieje możliwość zmiany km/h na min/km?


sosik a Ty zaktualizowałeś zegarek o najnowszej wersji a korzystasz z geonaute software? :niewiem:
Obrazek
mikus1987
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 390
Rejestracja: 07 maja 2012, 14:32
Życiówka na 10k: 50:20
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mikołów

Nieprzeczytany post

gores87 pisze:przesłałem trening do mygeonaute, ale nie widzę nigdzie opcji eksportu pliku... i czy w podsumowaniu trenigu na stronie istnieje możliwość zmiany km/h na min/km?


sosik a Ty zaktualizowałeś zegarek o najnowszej wersji a korzystasz z geonaute software? :niewiem:

eksport pliku jest jak klikniesz na podsumowanie treningu. Można w ustawieniach na górnym pasku zmienić wyświetlania na min/km.
Awatar użytkownika
sosik
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5445
Rejestracja: 21 lut 2013, 15:39
Życiówka na 10k: 00:37:49
Życiówka w maratonie: 2:58:50
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

gores87 pisze:sosik a Ty zaktualizowałeś zegarek o najnowszej wersji a korzystasz z geonaute software? :niewiem:
Tak jak pisałem zaktualizowałem swój zegarek przez geonaute software do najaktualniejszej wersji pracującej z tym programem.
Nie aktualizowałem go do pracy z serwisem mygeonaute bo nie podoba mi się ten serwis i wole zostać przy programie.
Zwierzęcy instynkt, oczy jak krew, Wilk, co ujawnia w nocy swój zew,
Gdy księżyc na niebie, unosi mnie dźwięk, W biegu przed siebie wolny jak tlen!

Blog -> Komentarze -> Garmin
maraton - 2:58:50, półmaraton - 1:24:16, 10 km - 37:49, 5 km - 18:43
Awatar użytkownika
gores87
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 383
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Brodnica

Nieprzeczytany post

No tak, wszystko jasne. Tak spieprzyłem sprawę że jest mi siebie żal. Okazało się że ja wczoraj nie instalowałem ggeonaute software, tylko jakiś ONconnect(myślałem to jest właśnie ten program na kompa) I jako że nie czytało mi zegarka postanowiłem przejść na mygeonaute(porażka) i zaktualizowałem zegarek do pracy z tym serwisem. Sosik źle Ciebie zrozumiałem i myślałem że ze strony mygeonaute da sie wyeksportować plik do gpx tyle że bez tętna :echech: Teraz ani nie mogę przesłać treningu do endomondo ani analizować normalnie swoich treningów. Strona mygeonaute to jakaś kpina. Pełno reklam, strasznie nieczytelna i co najgorsze nie wyświetla nawet średniego tempa w min/km tylko prędkość w km/h. Teraz jak przeglądam sobie interfejs oprogramowania geonaute software to aż chce mi się płakać(tyle rożnych parametrów) a ja tak spieprzyłem sobie zegarek. Szkoda gadać.... :ech:
Obrazek
ODPOWIEDZ