Chłodzenie - ocieplanie Achillesa

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
Tomasz fizjoCS
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 20 lut 2012, 20:33
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Podczas stanu zapalnego występuje 5 charakterystycznych objawów: ból, zaczerwienienie, podwyższona temperatura, wzmożone napięcie mięśni i ograniczenie ruchomości. Może on trwać max.: 7 - 10 dni. Wtedy rzeczywiście zaleca się chłodzenie.
W innych przypadkach lepsze efekty zazwyczaj uzyskujemy poprzez ogrzewanie (przyspiesza metabolizm) lub naprzemienne stosowanie ciapła - zimna.
Pamiętajmy, że ścięgno Achillesa 2 - 6cm nad guzem piętowym jest bardzo słabo ukrwione i tam najczęściej dochodzi do jego urazów dlatego wszelakie zabiegi zwiększające ukrwienie tej okolicy są jak najbardziej wskazane.
'Centrum Synergia' Chorzów - Nowoczesna Profesjonalna Rehabilitacja
www.centrum-synergia.pl
PKO
majkel111
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 14 cze 2008, 23:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Witam,

Właśnie niestety zapalenie podejrzewam, choć nie mam wszystkich objawów. Na razie mam zabiegi fizjo laser, uktra, prąd, pole magnetyczne. I wskazanie do delikatnego truchtania cały czas. Nie było mowy o chłodzeniu. Choć nie mam zaczerwienienia, był lekki guzek ale zniknął, nie ma bolesności ale czuję wyraźnie Achillesa.
Mam nadzieję, że biegając nie przedobrzę choć przerwa mi średnio leży.
http://www.language-consulting.pl
http://www.angielski.bielsko.pl
http://www.terratlon.pl
http://www.ultrarunning.pl
New Balance but biegowy
ODPOWIEDZ