Bieganie a suplementacja kreatyna

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
b3tomek
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam. Biegam od dłuższego czasu chodz nie regularnie. Chciałbym się wzmocnić kreatyna plus białkiem. Dużo pracuje dziennie i biegam raczej w późnych godzinach wieczornych oprócz niedzieli. Mógłbym ktoś podpowiedziec jak suplementów kratyne i białko w takim wypadku aby był jakiś efekt? Biegam max 4 razy w tygodniu
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

b3tomek pisze: Mógłbym ktoś podpowiedziec jak suplementów kratyne i białko w takim wypadku aby był jakiś efekt?
Proszę napisz ile masz lat.
"Life can pull you down but running will always lift you up."
b3tomek
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

34 lata 197 cm wzrostu 107 kg wagi obecnie
Jajo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 46
Rejestracja: 21 paź 2020, 10:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie słyszałem, żeby ktokolwiek, kogo znam, próbował w ten sposób się wspomagać. Kreatyna ma udowodnione działanie w przypadku budowy masy mięśniowej. Ale w bieganiu? Niech mnie ktoś oświeci, jeśli się mylę, ale sądzę, że to nic nie da.

Napisałeś, że biegasz nieregularnie. Ja bym poradził skupić się na tym, co da Ci 100% pewności, że będzie postęp, czyli regularne treningi. Tańsze i skuteczniejsze.
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mylisz się Jajo. Podstawowe zadanie kreatyny to nie budowa masy mięśniowej, lecz odnawianie ATP, które zwiększa naszą siłę, a także wpływa na wytrzymałość. Oprócz tego ma działanie anaboliczne i antykataboliczne co przekłada się także na lepszą regenrację. Gdyby nie retencja wody i wzrost masy ciała byłaby idealna dla biegacza. Da radę jednak ograniczyć wady m.in. poprzez manipulację dawkami

PS. Masz rację jednak z tym, by kolega sobie darował kreatynę w przypadku biegania nieregularnego. Białko najprawdopodobniej również (no chyba, że ma niedobory w co akurat z różnych przyczyn wątpię)
PS2. Jeżeli autorze chcesz polepszyć swoje rezultaty - najłatwiej, najszybciej i najtaniej będzie po prostu zredukować masę ciała
b3tomek
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 07 lip 2013, 14:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Przerwy mam na mysli np. pogodę i inne zdarzenia losowe. W dni nie treningowe podnoszę się na drążku rano i wieczorem max ile Wycisnę obecnie 12 powtórzeń chce dojść do 16. Dlatego między innymi chce spróbować kreatyny aby podnieść trochę swoje wyniki. Nie mam czasu z racji wykonywanej pracy na jakieś. Normalne treningi w normalnych porach dlatego chciałbym. Się trochę wspomóc.
Awatar użytkownika
Deter
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1018
Rejestracja: 25 wrz 2017, 17:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Różnie bywa z tą kreatyną. Na mnie działa źle, ale ponoć tylko nieliczni mają takiego pecha.
Oczywiście gigantyczne rezerwy masz w normalnym treningu i kilogramach do zgubienia. A białko? Prawie każdy ma go zbyt dużo w diecie... no chyba, że jesteś z parafii ketomaniaków z zaawansowaną karbofobią :hejhej:
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Niezupelnie w temacie, ale blisko.
Wplyw dlugoterminowej suplementacji l-karnityna na wysilek wytrzymalosciowy:
Can carnitine increase endurance performance?⁣

Tudziez link bezposrednio do badania:
Chronic oral ingestion of L-carnitine and carbohydrate increases muscle carnitine content and alters muscle fuel metabolism during exercise in humans
khorne
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 28 lip 2013, 10:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sikor - kreatyna a l-karnityna to co innego
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4923
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No co Ty? :hahaha:

Przecierz napisalem "niezupelnie w temacie, ale blisko."
Jezeli ktos mysli o suplementacji kreatyna w bieganiu, to moze go zainteresowac suplementacja l-karnityna.
To wszystko.
ODPOWIEDZ