Spadek formy - sposób na poprawę

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Biegacz1979
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2020, 08:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, piszę w tym dziale choć biegam już ponad 7 lat z tym że czysto rekreacyjnie.
Ostatnio ( od początku 2020 ) zauważyłem niepokojący spadek formy, ciągły bieg na nawet niewielkim dystansie szybko mnie męczy i oddech staje się płytki, przyspieszony i zmuszony jestem przejść do marszu lub nawet do zatrzymania
się. Przy dystansie średnim około 8 km jest takich zdarzeń co najmniej kilka, jeszcze w tamtym roku 8- 10 km potrafiłem przebiec bez zatrzymywania z tempem około 5.45 min/km. Teraz nie ma takiej możliwości. Z początku myślałem że to zmęczenie i zrobiłem sobie prawie miesiąc przerwy, ale za wiele to nie pomogło.
Badania zrobione - wyniki krwi w porządku, ciśnienie też, tętno niskie w granicach 55 u/min , spirometria dobra. Nie wykonywałem żadnych dodatkowych jednostek treningowych ( podbiegi, interwały itd. ) i chciałbym się dowiedzieć czy to może być wynikiem. Prosiłbym o radę co robić by wydłużyć czas spokojnego powolnego wybiegania bez problemów ze zmęczeniem.
ODPOWIEDZ