Powrót

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
puchatek391
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 585
Rejestracja: 28 sie 2014, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Panowie i Panie po krótce opowiem swoją historie aby było jasne czego szukam :sss: .

7 lat temu zacząłem bieganie z wagą 130kg, udąło mi zejść zw agą z 50kg i zaczołem jak na sój wiek 30+ biegać w miarę szybko PB 10 42' hm 1:32 maraton 3:29. Później biegałem trochę w spartanach na każdym dystansie a następnie przerwałem bieganie przez rwe kulszową i problemy z kręgosłupem. Ostatnie dwa lata to trochę crossfitu a później trening czysto siłowy. Obecnie trochę się spasłem i waże 90kg ale nie 90 przy suchej masie miesniowej tylko mój bf to około 17-18% mimo to trochę mięśni zostało dalej potrafie sporo dźwignąc kilkanaście podciągnieć 170 kg w martwym itp ale mnjiejsza z tym od 4 miesięcy nie robię nic bo praca na dwa etaty mnie pochłonęła a do tego teraz mamy koronawirusa.

Chciałbym wrócić do biegania i szukam jakiegoś senswonego planu, nie pamiętam juz swoich stref czy tętna spoczynkowego zresztą napewno przez lata niebiegania to sie pozmieniało. Nie wiem nawet czy będe wstanie utrzymać chociaż marsz w tempie 6.0 :)

Szukam dlatego jakiegoś w miare dobrego planu dzieki któremu wróce do formy że będe wstanie przebiec 10km i w ten dystans celuje. Nie zamierzam już startować ale chce poprawić wydolnośc, powiedzmy 3 treningi w tygodniu +1-2 treningi na drązku i poręczach.

Moja waga to 90kg, bf 17-18%, problemy zdrowotne to bardzo napięta taśma tylna ( w trakcie rehabilitacji ale mogę zaczynać bez przegięć) z ćwiczeń biegowych znam większośc skipów marszy wieloskoków itp


a i zapomniałem, dlaczego szukam planu? a nie wyjdę po prostu pobiegać bo plan mnie zawsze napędzał wiedziałem czy mi się nie che czy che jak był w kalendarzu to trzeba go było wykonać. Może być tętno lub tempo wsio mi jedno

polecicie coś?
ODPOWIEDZ