Usucki WITA

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Usucki
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2019, 22:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich Forumowiczów

Mam na imię Rafał, lat 28. Od sierpnia tego roku zacząłem ćwiczyć bardzo intensywnie na siłowni oraz całkowicie zmieniłem sposób jedzenia. Schudłem z 102kg do 83. Jednak, pisze tu do Was, bo równorzędnie lecz bardziej sporadycznie zacząłem biegać. Chciałbym w maju w Katowicach wystartować w pół maratonie i oczywiście go ukonczyc. Póki co moje osiągnięcia to godzinny bieg bez przerwy z prędkością 9km/h, a takze przebieglem 12km z 10min przerwa w środku, także biegnąc 9km/h. Nauczyłem się trzymac tempo, a także zmienić sposób biegania z stawiania pierwszej pięty na całą stopę (no i przestałem biegać jak słoń :D).

Niestety obawiam się że póki co będzie mi ciężko osiągnąć dystans ponad 20km podczas 1 biegu z uwagi na to, że bolą mnie kolana w szczególności jak się zatrzymam. Obecnie biegam w najtańszych butach do biegania z Decathlonu za 120zl. Chciałbym zobaczyć czy coś się zmieni kiedy zacznę biegać w lepszych butach (przejście z zwykłego obuwia na te tanie do biegania dała dużą różnicę. Dlatego też chce kupić droższe buty). Celuje w buty firmy Asics, jednak gotowy jestem także na inne buty. Budżet około 300zl. Myślę, że z Wami wybiorę coś ciekawego. Pozdrawiam biegaczy :)
New Balance but biegowy
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Proponuję założyć temat w dziale buty, dostaniesz pewnie jakieś rady. Ja zacząłem biegać 4 miesiące temu w butach run active z Deca za 99 zł, teraz biegam w droższych, ale ja mam problemy z kupnem bo szeroka stopa, pronacja lewej nogi... Jak masz normalna stopę to za 200-250 zł przymierz w decathlon buty Kiprun np. ks light, fast lub kd light, long. Mają więcej amortyzacji niż te za 120 zł, nie wiem jaki model masz teraz. Co do bólu kolan to mnie zaczęły trochę boleć teraz w grudniu jak zwiększyłem pokonywane dystanse i to pomimo butów z dobrą amortyzacją, więc może to też być przyczyną twoich bólów. W maju półmaraton powinieneś pokonać bez problemów.
ODPOWIEDZ