Słuchawki bezprzewodowe

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
mtykaczz
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 13 kwie 2016, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć

kupiłem sobie niedawno słuchawki XF 200, które świetnie grają itd ale mają jeden minus... są przewodowe.
I tak się zacząłem zastanawiać czy nie zainwestować w coś bezprzewodowego.
Miałem przyjemność korzystać z blu 200 ale to jednak spory wydatek.
Czy ktoś z was może w nich biega i twierdzi że warto??

Co mnie irytuje?
po pierwsze, kabel który zahacza o wszystkie wystające zamki w bluzie czy paski itp
po drugie, gdy kabel ociera się o ubranie powstaje szum który słuchać ...
New Balance but biegowy
adam_anton
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 19 maja 2016, 15:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Irytujące jest ich ładowanie... teraz takie czasy, że ładuje się książki, telefony, zegarki, papierosy... ale żeby słuchawki??
Poza tym słyszałem, że jest strata na jakości dźwięki przez jakieś ubytki w przesyle sygnału. Wolę tańsze i przewodowe
RUN_for_FUN
Wyga
Wyga
Posty: 118
Rejestracja: 05 kwie 2016, 20:20
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

mtykaczz pisze:po pierwsze, kabel który zahacza o wszystkie wystające zamki w bluzie czy paski itp
No to go pod bluzę/bluzkę :)
Ja tak robię i zupełnie nie przeszkadza.

mtykaczz pisze:po drugie, gdy kabel ociera się o ubranie powstaje szum który słuchać ...
Szczerze Ci powiem, że u siebie nic takiego nie zaobserwowałem. A mam Panasonici za ok. 60 PLN. Może pożycz od kogoś znajomego inne i sprawdź czy też ten szum słychać?
Tu jestem:
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Hej
Mam może nietypowe pytanie, ale liczę że ktoś zna odpowiedź.
Oprócz biegania zdarza mi się kosić trawnik ;) i w trakcie tej czynności także używam słuchawek. oczywiście idealnie byłoby mieć inną parę do tego celu, ale może uda się pogodzić to ze słuchawkami biegowymi? Jedyne czego mi brakuje to izolacja od otoczenia. Wiem że niektóre kablowe słuchawki emitują dźwięk otoczenia w przeciwfazie (np Sony MDR-NC31EM), ale czy którekolwiek ze słuchawek BT nadających się także do biegania posiadają nosie cancelling? najlepiej, gdyby był opcjonalny, czyli do biegania wyłączać aby lepiej coś słyszeć.
Endomondo
Obrazek
sting126
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 40
Rejestracja: 24 cze 2015, 15:40
Życiówka na 10k: 54:47
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A mi słuchawki bt (plantronics i jabra) "kłócą się" z nadajnikiem HR Polara, objawia się to przerywaniem w trakcie odtwarzania... Spotkał się ktoś z takim problemem ?
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Mam polar na bt i słuchawki bt Motoroli. Nic się nie gryzie. Może dlatego że Motorola to model bt 2.0, a polar 4.0?
Endomondo
Obrazek
TomBod
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 15 maja 2015, 10:27
Życiówka na 10k: 43:23
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Trzcianka

Nieprzeczytany post

sting126 pisze:A mi słuchawki bt (plantronics i jabra) "kłócą się" z nadajnikiem HR Polara, objawia się to przerywaniem w trakcie odtwarzania... Spotkał się ktoś z takim problemem ?
Mam plantronicsy i HR Polara (+V800) - żadnych problemów.
Awatar użytkownika
MariuszBie
Wyga
Wyga
Posty: 142
Rejestracja: 11 paź 2015, 16:48
Życiówka na 10k: 0:46:18
Życiówka w maratonie: 4:34:24
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

A może jest to związane z przerywaniem sygnału bluetooth.

Ja u siebie zauważyłem, że jak mam telefon w spodenkach na tyłku i przekręcę głowę w lewo to zdarzało się delikatne przerywanie muzyki, a to przez to, że między telefonem, a urządzeniem bluetooth zamontowanym w prawej słuchawce w telefonie było moje ciało i do tego może doszło jeszcze rozładowanie słuchawek.
Biegam od - 18.10.15 r - 97 kg/178 cm
5 - (2017): 22:29;
10 - (2016): 46:18;
HM - (2016): 1:46:23;
M - (2016): 04:34:24;

Obrazek
MOJE STARTY !
adam_anton
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 19 maja 2016, 15:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

a może chodzi tutaj o technologię bluetooth? słuchawki mają 3.0 a odtwarzacz 2.0 i już powstają jakieś problemy?

dlatego jeśli chodzi o słuchawki bezprzewodowe trzeba uważać przy wyborze
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

Znalazłem niedrogie słuchawki TaoTronics TT-BH06 na Amazonie, mają redukcję hałasu, są na bluetooth, no i są tanie. Podejrzewam że to jakaś chińszczyzna. Ktoś kojarzy, czy w Polsce można je kupić pod jakąś inną nazwą?
https://www.amazon.com/Bluetooth-Headph ... saddict-20

Mają Bluetooth 4, kodek APTX, i ANC (Active Noise Cancelling). Z tego co widzę są też na niemieckim Amazonie. Ktoś wie ile kosztuje przesyłka? Bo nie mam podpiętej karty i bez tego nie wyświetla mi kosztów przesyłki.
https://www.amazon.de/TaoTronics-Techno ... TaoTronics
Endomondo
Obrazek
Marx
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 464
Rejestracja: 16 mar 2016, 08:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gliwice

Nieprzeczytany post

W międzyczasie kupiłem słuchawki Hykker z Biedronki za 60zł
http://produkty-z-bdr.blogspot.com/2016 ... nd-bt.html
Pierwsze testy w domu wypadły pozytywnie, choć te 10m zasięgu to jest mocno umowne, bo jak telefon był w kieszeni to zrywało. Ale na ramieniu powinno być lepiej. Kupiłem głównie z myślą aby sprawdzić czy tego typu słuchawki będą mi pasować i coś czuję że dyndający po szyi kabel będzie mnie wkurzał.
Endomondo
Obrazek
robcio89
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 16 mar 2018, 19:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja sam byłem zawsze fanem słuchawek przewodowych dopóki nie dostałem prezentu w postaci słuchawek bezprzewodowych. Były to Afterhokz Trekz Titanium - bardzo dobre słuchawki, komfortowe i zapewniające bezpieczeńśtwo (nie wiedziałem, że istnieje technologia przewodnictwa kostnego) teraz nie wyobrażam sobie słuchania muzyki na przewodowych słuchawkach. Szczególnie jak idę biegać . Polecam :)
Polecka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 29 paź 2020, 20:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ja mam słuchawki i nauszne ale jak do biegania to zdecydowanie Audictus Endorphine. Spoko marka, łądnie wyglądają, duży zasięg, brzmienie super po prostu. Trzymają się ładnie ucha no i nie czatujmy się cena ok za taką jakość
ODPOWIEDZ