30 minut ciągłego biegu - i co dalej?

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
infomsp
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Jasne. Ale Ty na każdym treningu robisz Test Coopera?
Endomondo w podsumowaniu pokazuje najlepsze odcinki 1 km, 1 mila i test coopera.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Aaa, no to sorry, ale to tylko pokazuje jakie głupoty potrafi pokazywać Endomondo.
Test Coopera to wysiłek maksymalny, to nie ma nic wspólnego z przebiegnięciem luźnym tempem 12 minut na treningu.
Algorytm
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 14 maja 2012, 08:13
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja tam nie wiem czy to jest luźne tempo skoro pierwsze 12 minut biegnę ile sił wystarczy, bo chcę się sprawdzić. A potem dobieram sobie tempo ,które mi pasuje. Najczęściej biegnę w tempie 9 km w godzinę. A dla relaksu wystarczy mi 8 km na godzinę.
Jeśli chodzi o ćwiczenia przed i po biegu no to rozciągam się zawsze niemiłosiernie, to jest bardzo dobre. Już nie odczuwam bólu w zgięciu kolan podczas biegania. Nie wiem tylko jeszcze czy mam dobrą postawę podczas biegu, czy powinienem być wyprostowany jak tyka , czy trochę pochylony do przodu. Gdy się pochylam do przodu to wydłuża mi się krok.
Algorytm
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 14 maja 2012, 08:13
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A to niby dlaczego głupoty pokazuje ENDOMONDO, programik darmowy na komórkę. W tym momencie po co mi jakiś GARMIN za 2000 zł. Nota bene zamierzam sobie kupić tego Garmina ale ENDOMONDO jest wspaniały. Dlaczego na bieganie.pl nie ma czegoś podobnego? Może by warto jakiś programik stworzyć na komórki z GPS-em. Tyle w temacie.
Awatar użytkownika
krunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:32
Życiówka na 10k: 42:53
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Algorytm pisze:A to niby dlaczego głupoty pokazuje ENDOMONDO, programik darmowy na komórkę.
Głupoty może nie, ale jest to prościutki, łatwiutki i pozbawiony wszelkiej finezji programik dla początkujących biegaczy. Zaczniesz więcej i dłużej biegać, to zrozumiesz o czym my tu mówimy. Chyba tylko w Endomondo można zaliczyć test Coopera na każdym treningu :hahaha:
Algorytm pisze:W tym momencie po co mi jakiś GARMIN za 2000 zł.
Ceny nowych urządzeń firmy Garmin zaczynają się w zależności od modelu od ok. 400 złotych a kończą o okolicach 2000 złotych.
Algorytm pisze:Nota bene zamierzam sobie kupić tego Garmina ale ENDOMONDO jest wspaniały. Dlaczego na bieganie.pl nie ma czegoś podobnego?
Takich programów jest w internecie ok. 500, a może 1500 :hahaha:. Są zazwyczaj robione przez portale społecznościowe, na które wrzuca się trasy i dzieli się nimi. Bieganie.pl nie jest portalem społecznościowym.
Algorytm pisze:Może by warto jakiś programik stworzyć na komórki z GPS-em.
Możliwe, że 501. albo 1501. programik na komórki z GPS by się komuś przydał.
krunner
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Endomondo jest ok, chodzi mi o sam test Coopera. To jest wprowadzanie ludzi w błąd.
Ty mi mówisz, że test Coopera masz taki lub taki i ja sobie myślę, że na tej podstawie coś Ci można obliczyć. A nie można. Bo nawet to co Ty mówisz, że się starasz na początku jak najszybciej a potem wolniej przeczy idei testu Coopera. test Coopera to z założenia próba maksymalna - czyli po jego zakończeniu powinieneś przynajmniej ładnych kilka minut nie mieć ochoty na bieganie. :)
infomsp
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Taki tam test coopera jak i czas przebiegnięcia 1 km czy 1 mili. Po porostu jakaś informacja, którą można analizować w dłuższym czasie i tyle. Jest też ilość km przebiegniętych w 1 godz., rekord w półmaratonie itd. Ideą Endomondo raczej jest angażowanie ludzi do biegania (lub innego sportu), a nie prowadzenie profesjonalnych testów wydolnościowych itp. Nie ma się co zżymać. W aplikacji jest osobny do ustawienia czas do testu coopera czyli (12 min.). Jak robiłem sobie ten test w ogólnopolskiej akcji na test coopera, to wynik z endomondo różnił się o 10 m od faktycznego. Nie jest więc tak źle. :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Ja się nie zżymam tylko tłumaczę, że to jest wprowadzanie w błąd na temat tego co to jest Test Coopera.
To jest tak samo jak ktoś mówi, że przebiegł maraton na dystansie 10km.
To, nie ma żadnego związku z tym jaki Ty miałeś wynik, bo po prostu samemu też można sobie pobiec bardzo mocno i żadne ogólnopolskie akcje nie są do tego potrzebne. Trzeba tylko rozumieć, że to ma być wysiłek maksymalny.
infomsp
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Ja się nie zżymam tylko tłumaczę, że to jest wprowadzanie w błąd na temat tego co to jest Test Coopera.
To jest tak samo jak ktoś mówi, że przebiegł maraton na dystansie 10km.
To, nie ma żadnego związku z tym jaki Ty miałeś wynik, bo po prostu samemu też można sobie pobiec bardzo mocno i żadne ogólnopolskie akcje nie są do tego potrzebne. Trzeba tylko rozumieć, że to ma być wysiłek maksymalny.
Ja to wiem. To porównanie z testem to napisałem tylko jako przykład, że całkiem przyzwoicie mierzy dystans w określonym czasie.
Chciałem zwrócić tyko uwagę, na to że Endomondo nie jest profesjonalnym narzędziem i porównywanie go do profesjonalnych rozwiązań i pisanie, że "pokazuje głupoty" (to również nie jest Twoja wypowiedź), jest trochę bez sensu. Nie po to powstała taka aplikacja. Też się zgadzam, że zgodnie z definicją to podsumowanie po biegu treningowym, które zostało nazwane TC, powinno zgodnie z definicją nazywać się najdłuższy odcinek w ciągu 12 min., ale TC jest krócej. :) Nie dla każdego bieganie to "apteka".
Awatar użytkownika
krunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:32
Życiówka na 10k: 42:53
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

infomsp pisze:Chciałem zwrócić tyko uwagę, na to że Endomondo nie jest profesjonalnym narzędziem i porównywanie go do profesjonalnych rozwiązań i pisanie, że "pokazuje głupoty" (to również nie jest Twoja wypowiedź)
A to akurat Adam powiedział, a raczej napisał :hej: No bo pokazuje głupoty i można mieć zastrzeżenia co do walorów edukacyjnych tej aplikacji.
infomsp pisze:Nie dla każdego bieganie to "apteka".
Nie zgoda - więcej luzu i mniej spinania się w temacie Endomondo. Chyba zbyt poważnie ten serwis traktujemy.
krunner
infomsp
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 599
Rejestracja: 02 sty 2012, 20:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

krunner pisze:
infomsp pisze:Chciałem zwrócić tyko uwagę, na to że Endomondo nie jest profesjonalnym narzędziem i porównywanie go do profesjonalnych rozwiązań i pisanie, że "pokazuje głupoty" (to również nie jest Twoja wypowiedź)
A to akurat Adam powiedział, a raczej napisał :hej: No bo pokazuje głupoty i można mieć zastrzeżenia co do walorów edukacyjnych tej aplikacji.
Tu zgoda. Chodziło mi bardziej o sprawy formalne, a że nie cytowałem konkretnych wypowiedzi, to nie chciałem żeby Adam potraktował to, jako wciskanie mu czegoś czego nie napisał. Choć jak jeszcze raz przejrzałem wątek, to faktycznie użył słowa "głupoty". ;)
Jestem przekonany, że używający Endomondo do biegania (przynajmniej w większości) to są w miarę rozgarnięci ludzie i potrafią sobie poczytać co to jest test Coopera i do czego służy. Ta aplikacja (jak jej podobne) wypełniają moim zdaniem bardzo ważną lukę pomiędzy "niebieganiem" a "amatorskim bieganiem na poważnie". Trzeba chyba dać ludziom czas dojścia do pewny wniosków.

Oby nie zapominał wół .... ;)
Algorytm
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 14 maja 2012, 08:13
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Mam więc biec dłużej np 2 godziny, i mam wziąć pod uwagę najlepsze 12 minut biegu. Owszem ENDOMONDO pokazuje najlepsze odcinki w trakcie długiego biegu, oraz te wolniejsze, a ogólnie np co kilometr albo jak sobie nastawię, czas, długość trasy, kcal i kombinacje. A TC chyba jest liczony od początku biegu więc dlatego staram się przez 12 minut niemal frunąć, a potem zwalniam bieg np do 9 km na godzinę aby spacerkiem pozbyć się 1000 kcal w ciągu 10 km. Na razie i tak nie robię "wielkich" rekordów bo moim celem jest zrzucenie nadmiaru tłuszczu. Udaje mi się spalić 1 kg tłuszczu tygodniowo. Mam już za sobą 16 takich tygodni, a wystartowałem z wagi 92 kg, i planuję dojść do 64 kg. Jeszcze w tym roku zrzucę zbędne kilogramy i dopiero wtedy spróbuję przegonić czas.
Muszę się pochwalić, że nie zażywam leków obniżających ciśnienie od 3 miesięcy, mam teraz ciśnienie 110 na 70 a puls 58-64.
zyraffka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2012, 19:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak szukałam pulsometru, to trafiłam na stronę z bardzo przydatnymi informacjami dla każdego początkującego: http://trenujmadrze.pl/. Są tu wszystkie najważniejsze informacje o prawidłowym pulsie, jak zmierzyć HRMAX, o diecie itp.
Awatar użytkownika
krunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:32
Życiówka na 10k: 42:53
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Algorytm pisze:Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Mam więc biec dłużej np 2 godziny, i mam wziąć pod uwagę najlepsze 12 minut biegu.
Tutaj możesz sobie przeczytać o teście Coopera :
http://bieganie.pl/?cat=43&id=91&show=1

Endomondo po prostu znajduje najlepszy odcinek 12 min w czasie trwania treningu i uznaje to za wynik testu Coopera. Po prawidłowo wykonanym teście Coopera nie masz ochoty zwolnić do ok. 9 km/h i dalej biec, tylko usiąść i nie robić nic przez jakieś 20 minut :hahaha: To jest próba wysiłkowa.
Algorytm pisze:Udaje mi się spalić 1 kg tłuszczu tygodniowo. Mam już za sobą 16 takich tygodni, a wystartowałem z wagi 92 kg
A tutaj brawo. Czyli ważysz 76 kg ? Ile masz wzrostu ?

krunner
Algorytm
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 14 maja 2012, 08:13
Życiówka na 10k: 54
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam 171 cm wzrostu, i chcę dojść do 64 kg wagi.
ODPOWIEDZ