Cel: 30 min ciągłego biegu - 2 minutowy trening interwałowy

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
oskaros
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 15 sty 2014, 20:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

to napisz jakie sa to programy. Moze ktos podac konkretne nazwy? nie chce mi sie instalowac i sprawdzac roznych

z gory dzieki
New Balance but biegowy
trucho
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 373
Rejestracja: 26 mar 2013, 08:53
Życiówka na 10k: 43:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Endomondo w wersji PRO umożliwia ustawienie interwałów. Dowolna liczba powtórzeń i długości przerw itp.
Katastrofa
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 50
Rejestracja: 03 maja 2014, 19:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Darmowa A HIIT interval Timer. Można ustawić tylko sygnał, a można z gadaniem. Używam i polecam
esmeralda098
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2014, 15:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na swoim przykładzie wiem, że zacząć biegać jest bardzo ciężko. Po pierwsze dla kogoś kogo kondycja nie jest w dobrym stanie pierwsze dni treningu mogą okazać się męczarnią. Sama swoją przygodę z bieganiem zaczynałam kilka razy ponieważ początki były dla mnie tragiczne. Jednak bieg przeplatany z marszem uważam za dobry pomysł na trening dla osób początkujących. Zdecydowanie pozwala organizmowi przyzwyczaić się do wysiłku a sekwencje można dopasowac do własnego tempa.
Forever Young
Awatar użytkownika
Krzysztof92
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 182
Rejestracja: 06 mar 2014, 10:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy jest jakiś program który mierzy prędkość maksymalną ? :/
" I'm at war with the world cause I
Ain't never gonna sell my soul "
axe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1210
Rejestracja: 04 sie 2014, 16:12
Życiówka na 10k: 46:42
Życiówka w maratonie: 3:56:58
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Zegarek z GPS-em lub aplikacja na telefonie komórkowym z GPS-em. (oczywiście "prędkość maksymalną" podczas danego biegu :) )

--
Axe
Awatar użytkownika
Krzysztof92
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 182
Rejestracja: 06 mar 2014, 10:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No ja mam Runloga na telefonie bardzo mi się podoba, tylko nie pokazuje mi max prędkości, tylko średnią, a end... Pokazuje max prędkość ? Bo jestem ogromnie ciekaw jaką max prędkość jestem w stanie osiągnąć
" I'm at war with the world cause I
Ain't never gonna sell my soul "
axe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1210
Rejestracja: 04 sie 2014, 16:12
Życiówka na 10k: 46:42
Życiówka w maratonie: 3:56:58
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Na "zapisach" treningów, które ludzie wrzucają choćby na endomondo widać zapis całego biegu i prędkości w każdym punkcie biegu (z reguły do tego jeszcze wysokośc nad poziomem morza, a jak ktoś ma do tego pulsometr, to i tętno.

--
Axe
Ostatnio zmieniony 28 sty 2015, 15:13 przez axe, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Krzysztof92
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 182
Rejestracja: 06 mar 2014, 10:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ale nie chodzi mi o średnią prędkość :D o maksymalną ;p
takie coś to i mam na Runlogu
" I'm at war with the world cause I
Ain't never gonna sell my soul "
axe
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1210
Rejestracja: 04 sie 2014, 16:12
Życiówka na 10k: 46:42
Życiówka w maratonie: 3:56:58
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Na endomondo jak przesuwasz myszką po wykresie biegu (jeśli ktoś wrzucił dane) to widać: która to minuta biegu i jaka jest prędkość ("tempo") w danym momencie...nie mówię o średnim tylko "punktowym", więc znajdziesz tam również maksymalną prędkość osiągniętą podczas treningu (oczywiście z dokladnością do pomiarów GPS-owych!).

Popatrz na przyklad tutaj, o ile to widzisz (nie wiem jakie ustawienia prywatności ma znajomy):
https://www.endomondo.com/workouts/463547608/6917149

Edit: dla tego typu zapisów również "zbiorcze" dane w Endomondo zawierają pozycję "Śr. tempo" i "Maks. tempo" (pod warunkiem,że to było wgrywane z aplikacji lub zegarka)

--
Axe
Awatar użytkownika
Krzysztof92
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 182
Rejestracja: 06 mar 2014, 10:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

nie o takie coś mi chodziło :/ ale dzięki, trudno może znajdę jakiś program,
" I'm at war with the world cause I
Ain't never gonna sell my soul "
sebast
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 211
Rejestracja: 15 lip 2013, 08:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja obecnie stosuję ten plan. Robię kolejne już podejście do biegania. Na początku stosowałem plan Pumy 6 -tyg. ale obawiałem się przejścia z 3/2 na 4/1. Po prostu w moim przypadku piętą achillesową są piszczele które bolą podczas biegu i potrzebuję tych 2 minut przerwy aby przestały mnie boleć na tyle abym mógł biec znowu. Ja podczas przerw nie idę nawet a po prostu stoję. Poza tym podoba mi się ten plan bo można go dostosować do siebie. Trochę go zmodyfikowałem. Ostatnio wykonywałem 6 x 4 bieg/2 przerwa co dało w sumie 36 minut treningu. Zamierzam robić tak trening aby to nie cały trening trwał 30 minut a sam bieg w sumie trwał 30 minut tylko przerw będzie coraz mniej więc następny etap zrobię np. 6 x 5 bieg/2przerwa. U mnie postępy zależne są póki co chyba tylko od bólu piszczeli, bo płuca, serce i uda dają radę ale z treningu na trening piszczele bolą chyba mniej poza tym staram się wykonywać różne ćwiczenia które znalazłem.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

sebast
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 211
Rejestracja: 15 lip 2013, 08:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki Adam już widziałem tą stronę chyba. Ja ostatnio robiłem takie ćwiczenia: unoszenie stóp z hantlem na stopach siedząc, rozciąganie łydek i wspięcia na palce na schodku, wałkowałem też sobie hantlem mięśnie przy piszczelach i siadałem na nogach opierając pośladki na piętach. Dziś już miałem wrażenie że piszczele bolą mniej ale nie robiłem dziś ćwiczeń obciążających mięśnie przy piszczelach bo jutro też chcę biegać i nie chcę ich zbytnio nadwyrężyć. Jutro planuje zrobić ćwiczenia na piszczele bo pojutrze planuję przerwę.
Twonk
Wyga
Wyga
Posty: 119
Rejestracja: 09 sty 2015, 11:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Śląsk

Nieprzeczytany post

Ja to ćwiczenie główne z linku Adama robię 2 razy dziennie - nieważne czy w danym dniu biegam czy nie. Już po 3 czy 4 dniach miałem spokój z piszczelami. Może po prostu miałem szczęście.
ODPOWIEDZ