Trening z Pumą dla początkujących

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
flora
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 06 kwie 2011, 12:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Emily_04 pisze:A ja dalej nie wiem co robić z tym planem :niewiem:
Zaczynać nowy na 5 km, czy pozostać przy tym z pumy 8-12 ?
Tego niestety ci nie powiem, bo tyle wiem co i ty :hejhej: Ale ja biegam bez planu, na czuja. Nie lubię do niczego się dostosowywać.
Emily_04 pisze:To w tym czasie odbywa się jarmark ?
To dużo ludzi będzie :szok:
No pewnie, dlatego nazywa się Bieg św. Dominika, bo zawsze odbywa się w czasie Jarmarku Dominikańskiego. Pamietam, że nawet raz czy dwa widziałam ten bieg. Kto by przypuszczał że kiedyś sama w nim będę planowała start. Niezbadane są wyroki... :orany:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
giggsy11
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 01 cze 2011, 11:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, dzisiaj rozpocząłem plan Puma dla początkujących 15-21 km--> http://www.bieganie.pl/uploads/15_21_pl ... jacych.pdf Mam zamiar przebiec półmaraton w Pile 4 września i to będzie mój debiut. Zaczynam plan od piątego tygodnia, gdyż akurat ładnie mi się wkomponuje w półmaraton. Poza tym prędzej zrobiłem plan Puma 6 tygodni przedłużając go sobie stopniowo i tak do 50 minut ciągłego biegu. Biegam od 2 miesięcy i co prawda miałem teraz przerwę tygodniową, ale ten czas spędziłem bardzo aktywnie nad morzem- rower, kajaki, spacery, koszykówka, siatkówka... Tak więc może nawet lepiej na tym wyjdę.

W czwartek według planu wypada 30 minut ciągłego biegu+ 6x100m przebieżek. I właśnie tutaj moje pytanie, czy lepiej te przebieżki biegać w trakcie 30 minut? Czy zrobić 30 min, odsapnąć i dopiero za chwilę przebieżki? Na razie robiłem je sobie tak na oko w trakcie biegu, ale nie wiem czy nie lepiej po biegu. Dlatego proszę o podpowiedź.
"jeżeli czegoś bardzo chcesz to niezbyt odległe to jest"
adamo_0
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 217
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:04

Nieprzeczytany post

Zrob przebiezki w koncowce 30 minutowego treningu poniewaz maja one pobudzic i odmulic organizm.
Zrob 20-25 minut biegu. Odsapnij minutke w marszu. Pozniej 6x100m. Nastepnie 5-10 min spokojny powrot do domu.
Nie musi to byc np. idealnie 25 minuta treningu. Bardziej zwracaj uwage na to aby teren byl rowny itp.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Emily_04 pisze: Zaczynać teraz nowy plan pod 5 km, pozostać przy tym [8-12] ?
Zostań przy tym starym 8-12
Awatar użytkownika
Emily_04
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 30 sty 2011, 17:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Zostań przy tym starym 8-12
Więc zostaję przy "starym" planie. Dziękuję za odpowiedź.
flora pisze:Ale ja biegam bez planu, na czuja. Nie lubię do niczego się dostosowywać.
Też tak mówiłam, ale jednak miałam problem z motywacją. Teraz widzę, że plan daje mi najlepsze efekty :)
flora pisze:amietam, że nawet raz czy dwa widziałam ten bieg. Kto by przypuszczał że kiedyś sama w nim będę planowała start. Niezbadane są wyroki...
Dokładnie ! Pamiętam jak chyba 2 lata temu w naszej miejscowości została zorgnizowana imprez dla szkół pod hasłem "Cała Polska biega". Wymigałam się wtedy od przebiegnięcia 1km i stwierdziłam, że nienawidze biegania i nigdy nie zmienię zdania. :hejhej: Wtedy też bym nie pomyślała, że zapiszę się DOBROWOLNIE na imprezę masową. W dodatku,w której dystans wynosi więcej niż 1km :usmiech:
nemi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 30 maja 2011, 12:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

witam..witam, mam nadzieje, że przyjmiecie mnie do swojego grona...???właśnie ukończyłam plan puma 6 tygodni i sama zastanawiam się nad kolejnym celem, jak to nazwali na moim macierzystym wątku batem treningowym... :hahaha: myślałm o 15-21 ale chyba zacznę od 8-12 czy ktoś przerabiał już ten plan i jak??? pozdrawiam..
AnnaMartyna
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 30 maja 2011, 21:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To ja też dołączam do Waszego grona :) Zamierzam od wtorku zacząć plan 8-12 km.
Pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
Emily_04
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 30 sty 2011, 17:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

nemi pisze:witam..witam, mam nadzieje, że przyjmiecie mnie do swojego grona...???
AnnaMartyna pisze:To ja też dołączam do Waszego grona
O jak fajnie, że coraz więcej osób się decyduje na ten plan :)
W grupie raźniej.
nemi pisze: czy ktoś przerabiał już ten plan i jak???
Ja w niedzielę kończę 2 tydzień i jak na razie to bardzo sobie chwalę :) Chociaż chyba trochę przesadziłam z rowerem w "niebiegowych" dniach, bo ostatnie treningi jakoś kiepsko szły. Ale zrobiłam teraz 2 dni przerwy i zobaczę jak pójdzie w niedzielę.
Może dorzucę jeszcze raz w tygodniu dodatkowe przebieżki, albo lekkie podbiegi, żeby był jeszcze jeden nowy bodziec, ale ten plan i bez żadnych modyfikacji jest wg mnie super.
janusz1967
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2011, 21:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: katowice

Nieprzeczytany post

witam biegaczy.biegam od około trzech miesięcy a od dwóch tygodni realizuję plan dla początkujących 8-12km na razie jest ok.
Obrazek
Awatar użytkownika
pełnazapału
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

witam wszystkich!
ja również jestem po planie 6- tygodniowym Pumy i teraz planuję zabrać się za 15-21 km. Ktoś się pisze? :)
Zastanawiam się tylko, czy zaczynać od pierwszego tygodnia, czy wskoczyć od razu na trzeci?
6 tygodniowy skończyłam trochę ponad tydzień temu i ostatnie treningi miałam po 40-45 minut na dystansach 5-6 km.. i chyba nie chciałabym się cofać ;) Jakieś sugestie?

heh.. wkręciłam się :D
Obrazek
nemi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 30 maja 2011, 12:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

no no no witam znajomych :oczko: pełnazapału jak tez mam zamiar 15-21km pumy, ale ten tydzień chce sobie pobiegać na te 30 min i trochę więcej, później jadę w góry na parę dni ...wiec zacznę dopiero w drugim tygodniu lipca ehh... ale będę cie wspierać... dokładnie jestem tego samego zdania co ty...jeszcze będziemy maratony biegać :taktak: ...pozdrawiam m
Awatar użytkownika
ptak
Wyga
Wyga
Posty: 109
Rejestracja: 27 maja 2011, 12:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszytkich!!!
Jak pisałem i ja mam zamiar realizować kolejny plan Pumy, tym razem 15-21km, lecz zaczynę w drugiej połowie lipca, teraz (za 5 dni) wyjeżdżam w góry, narazie szlifuję 30 minut biegu.
Patrząc na wpisy widzę, że jest nas spora grupka zaczynających realizować kolejne plany Pumy, czuję że będzie się działo...
Zaczynałem biegać by swobodnie chodzic po górach, teraz już wiem że będę realizował kolejny plan i jeszcze kombinuje (wytyczam juz trasę na mapie) bieganie na wakacjach, czy to jest normalne??? :hahaha:
Pozdrawiam.
nemi
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 209
Rejestracja: 30 maja 2011, 12:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

bieganie na wakacjach, czy to jest normalne??? :hahaha:

dokłądnie mam tak samo... jadę i zabieram ze sobą "cichobiegi" :hejhej: wkręciło się!!!...w bieganie :oczko: czy to jest normalne :hahaha:
Awatar użytkownika
pełnazapału
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 05 cze 2011, 09:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

hah jak miło spotkać tu starych znajomych :D
w takim razie ja zaczynam 15-21 km realizować od dzisiaj i mam nadzieję, że do mnie niedługo dołączycie!
powiem wam, że też się strasznie wkręciłam- na moje wakacje na mazurach nie wzięłam prawie w ogóle normalnych ubrań, bo miałam mały bagaż, a zestaw do biegania zajął połowę miejsca...
ale czy to normalne... nie wiem, grunt, że jest nas więcej ;D
udanych wyjazdów życzę!
Obrazek
Awatar użytkownika
Emily_04
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 30 sty 2011, 17:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: TG

Nieprzeczytany post

nemi pisze: czy to jest normalne :hahaha:
Najlepszą odpowiedź na to pytanie daje moja ulubiona kampania biegowa :

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ale ta inność i "nienormalność" to raczej powód do dumy ;)


A na biegowe wakacje już nie mogłam się doczekać. Mogę teraz pospać do 7, czyli 2 godzinki dłużej :hej:

Podejrzewam, że mój wyjazd nad morze również skończy się tym, że połowę torby zajmą rzeczy biegowe.
Ale w tym roku jestem usprawiedliwiona, w końcu jadę na swoje pierwsze zawody :sss:
ODPOWIEDZ