Garmin HRM-PRO - limonka

Jan123

Nieprzeczytany post

Niby błachy temat jakiś nowy kolejny pasek mierzący TYLKO puls Garmin HRM-PRO:
Recenzja poniżej
https://www.dcrainmaker.com/2020/09/gar ... eview.html

Wykonanie takie same jak HRM TRI wersja niebieska, niby dodatkowe rzeczy oprócz tętna czujnik HRM-Pro dokonuje pomiarów dynamiki biegu, dzięki czemu pozwala poprawić technikę. Pomiary dotyczą odchylenia pionowego, czasu kontaktu z podłożem, długości kroku, odchylenia do długości itp Niby to było nikt tego nie używa oprócz pulsu.
https://discover.garmin.com/pl-PL/perfo ... a/running/

Niby taki sam to zauważalne jest dużo garmin musiał się natrudzić nad tą zmianą koloru i dodania bluetooth.

Widać jakość się nie zmieniła wykonania ale skupili się na sofcie.
Oprogramowanie bardzo rozwijają, pierwszy raz jest opcja edycji danych w pasku jak waga, wzrost itp.
Jaki pasek to ma i po co to komu potrzebne ? jedynie przydane z tego co się natrudzili , że widać status baterii :hahaha:

Wiadomo to jest potrzebne do nowej opcji mocy jazdy na nartach.
Może tą moc wsadzą w pasek i coś będzie widać podczas biegania kto wie.

Ciekawy jestem co się wykluje z tego ich skupienia się na oprogramowaniu w pasku.
Nie ma żadnego racjonalnego wytłumaczenia aby kupować ten pasek, bo w jakości jest lepszy h10 ale pod względem softu (opcji zbędnych) to jest najlepszy. Tylko po co to komu?
Co się wykluje z ostaniej aktualizacji:" improvements for future software update "?
Jest to pierwszy produkt Garmina z bluetooth 5 jak to wykorzystają ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8798
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jest to pierwszy produkt Garmina z bluetooth 5
- to nie jest prawda. Taki pas Garmin ma już w swojej ofercie od dawna.

Widzę, że ciągle Garmin nie może zrobić odpinanej kostki :spoko:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Jan123

Nieprzeczytany post

keiw pisze:
Jest to pierwszy produkt Garmina z bluetooth 5
- to nie jest prawda. Taki pas Garmin ma już w swojej ofercie od dawna.

Widzę, że ciągle Garmin nie może zrobić odpinanej kostki :spoko:
O nie wiedziałem, że mamy jeszcze jeden HRM-Triatlonowy z możliwością pływania i blue 5.
Podaj model
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4113
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Jarek odpinania kostka = brak danych typu oscylacja itd .
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8798
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze: O nie wiedziałem, że mamy jeszcze jeden HRM-Triatlonowy z możliwością pływania i blue 5.
Podaj model
A gdzie napisałem, że to HRM-Tri? Garmin już dawno chwalił się pasem z BT i ANT+ na pokładzie.

Co do odpinanej kostki to nie pomyślałem, że może to mieć wpływ na pomiar dynamiki ale zapewne tak jest.
I tak pomiar z kostki na piersi jest obarczony sporą możliwością błędów więc zapewne faktycznie dlatego zintegrowali ją z pasem.

Kiedyś czytałem o pomyśle zapakowania modułu LTE/eSIM do kostki. Na razie Garmin tego nie wprowadził ale kto wie co przyniesie przyszłość.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3274
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ja na dniach idę kupić pas i myślałem nad tym PRO ale w porównaniu do RUN4 to za mało zmian, a dla samego pulsu pod wodą średnio mi się chce tyle dodatkowych piwek dopłacać :)
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4679
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Te wszystkie cuda w pasie PRO o których pisze Jan są w pasie HrmRun. Krystek bierz tego jak na pływaniu ci nie zależy.
Iaaf
Wyga
Wyga
Posty: 123
Rejestracja: 02 cze 2006, 11:45
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

cichy70 pisze:Jarek odpinania kostka = brak danych typu oscylacja itd .
HRM 3 RUN (odpinana kostka) też mierzy parametry jak 4ka (nieodpinana).
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4924
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:Niby błachy temat jakiś nowy kolejny pasek mierzący TYLKO puls Garmin HRM-PRO:
Recenzja poniżej
https://www.dcrainmaker.com/2020/09/gar ... eview.html

Wykonanie takie same jak HRM TRI wersja niebieska, niby dodatkowe rzeczy oprócz tętna czujnik HRM-Pro dokonuje pomiarów dynamiki biegu, dzięki czemu pozwala poprawić technikę. Pomiary dotyczą odchylenia pionowego, czasu kontaktu z podłożem, długości kroku, odchylenia do długości itp Niby to było nikt tego nie używa oprócz pulsu.
https://discover.garmin.com/pl-PL/perfo ... a/running/
Piszesz "mierzacy TYLKO puls", a zaraz nizej dodajesz, ze mierzy jednak duzo innych rzeczy? Moglbys sie zdecydowac?
Poza tym, glowna cecha tego paska jest mozliwosc pracy offline, podobnie jak w HRM-Tri, ale zapamietuje nie tylko puls.

Niby taki sam to zauważalne jest dużo garmin musiał się natrudzić nad tą zmianą koloru i dodania bluetooth.
Kazdy pasek Garmina ma "swoj" kolor i dzieki temu mozna go szybko odroznic. Gdzie tu problem?

Widać jakość się nie zmieniła wykonania ale skupili się na sofcie.
No i mam wielka nadzieje, ze sie nie zmienila!

Ciekawy jestem co się wykluje z tego ich skupienia się na oprogramowaniu w pasku.
Nie ma żadnego racjonalnego wytłumaczenia aby kupować ten pasek, bo w jakości jest lepszy h10 ale pod względem softu (opcji zbędnych) to jest najlepszy. Tylko po co to komu?
Po co komu w ogole cokolwiek poza powietrzem, jedzeniem i dachem nad glowa?
Tak Ci z tym zle, ze Garmin wypuscil nowy produkt?
Zalozyles ten temat tylko po to, zeby ponarzekac?

Kazdy ma inne wymagania i mnie np. bardzo odpowiada to, ze kostka w paskach Garmina nie jest odpinana,
dzieki czemu jest bardzo plaska i dobrze przylega do ciala.
Akurat HRM-Pro mnie nie skusi swoimi dodatkowymi funkcjami, ale dla mnie osobiscie HRM-Tri to pasek,
ktory jest dla mnie bliski idealowi. Dla mnie.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8798
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jan123 masz ten Pro jak i H10 z odpinaną kostką. Proszę napisz jak jest pod względem ich "płaskości". H10 zdecydowanie bardziej odstaje?
Zrób proszę foto obu obok siebie, oczywiście H10 wpięte w pas.
Pytam z ciekawości.

Robert - coś nerwowy jesteś :bum:
Jan123 ma taki dziwny styl pisania :-)

Wysłane z mojego Pixel 5 .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Jan123

Nieprzeczytany post

Sikor pisze:Piszesz "mierzacy TYLKO puls", a zaraz nizej dodajesz, ze mierzy jednak duzo innych rzeczy? Moglbys sie zdecydowac?
Poza tym, glowna cecha tego paska jest mozliwosc pracy offline, podobnie jak w HRM-Tri, ale zapamietuje nie tylko puls.
Chodziło mi ,że tylko mierzy puls, bo większość ludzi nie używa dodatkowych opcji tylko skupia się na pulsie dlatego podkreśliłem TYLKO.
Faktycznie pamięć jest użyteczna dodam, że limonka ma bardziej funkcjionalną pamięć niż wersja niebieska nie tylko do pływania.

Kazdy pasek Garmina ma "swoj" kolor i dzieki temu mozna go szybko odroznic. Gdzie tu problem?
To była ironia, że natrudzili się nad kolorem, bo środku programowo jest duża zmiana. Kolor mi się podoba i masz racje łatwo odróżnić można. Choć gumki mozna wymienić z limonki na red, blue

No i mam wielka nadzieje, ze sie nie zmienila!
Niestety jakość się nie zmieniła i to jest problem jak ktoś posmakował inne podobne produkty.
Pasek Garmina RED/Blue/limonka jest tak samo wykonany a co za tym idzie podczas maratonu czy dłuższych dystansach jak w lecie się człowiek spoci to pasek się osuwa. Tego problemu nie ma na h10. Liczyłem ,że w limonce poprawią ta wadę .

Tak Ci z tym zle, ze Garmin wypuscil nowy produkt?
Zalozyles ten temat tylko po to, zeby ponarzekac?
Założyłem bo wydaje mi się ,ze ten pasek będa rozwijąc jak to widac po opcjach po aktualizacji. Uważam ,że dobrze dzielić możliwościami jak wprowadzą
Kazdy ma inne wymagania i mnie np. bardzo odpowiada to, ze kostka w paskach Garmina nie jest odpinana,
dzieki czemu jest bardzo plaska i dobrze przylega do ciala.
Akurat HRM-Pro mnie nie skusi swoimi dodatkowymi funkcjami, ale dla mnie osobiscie HRM-Tri to pasek,
ktory jest dla mnie bliski idealowi. Dla mnie.
Porównałem wielkość h10vs limonka i H10 nie jest grubszy tylko większy.
Osobiscie zgadzam się , że jest bliski ideałowi, między innymi dlatego, że mniejszy.
Mimo,że limonka jest nowa i nie jest odpinana nie usuneli problemu duplikatu pulsu.
Jesli zakończysz długi bieg i położysz pasek z boku to po wejściu w puls dalej bedzie duplikował bardzo wysoki puls.
Rozwiązanie jest wyłaczenie HRM pro w zegarku.
W H10 wystarczy odpiąć fizycznie bez grzebania w opcjach.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jan123

Nieprzeczytany post

Szczegóły jak na zdjęciach decydują , że limonka kiepsko się trzyma w wilgotne,gorace dni.

Programowo limonka króluje.

Tylko proszę podzielić się wiedzą kto używa i dlaczego dodatowe opcje oprócz pulsu w paskach Garmina?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4679
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Używam najnowszy pas garmina hrmrun i nie spada jesli poprostu nie jest zbyt luźny. Po mocnym zwilżeniu przez pot trzyma się jeszcze lepiej. Treningi mam w wiekszości rozpisywane na puls i musi działać bardzo dobrze i tak też jest. Mnie interesuje jeszcze długość kroku i czas kontaktu z podłożem.
Pas jest super
Jan123

Nieprzeczytany post

W moim wypadku podczas treningów do 2h jest dobrze.
Maraton w temperaturze >25c po trzech godzinach garmina hr pro z tyłu na plecach się obsuwa po intensywnym spoceniu i jak pasek nasiąknie potem. Ale do codziennego biegania jest ok. Poza tym już próbowałem ściskać mocniej to kończyło przy łączniku otarciem skóry
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4679
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Jakim cudem tobie spada i mi nie??
ODPOWIEDZ